Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Závady Canon 1000D

Neregistrovaný (0)|6.8.2012 22:44
Tazatel: Karolína

Znění dotazu: Dobrý den, cca před rokem jsem koupila bazarový Canon 1000D za 7 000 i se základním objektivem. Záklaďák se asi během měsíce rozbil, tak jsem koupila za 4 500,- už lepší objektiv. Foťák doteď fungoval bez problému, ale najednou přestal fungovat Live View, blesk (neotevře se) a většinou po vyfocení fotografie se na displeji objeví "Chyba komunikace mezi objektivem a fotoaparátem, vyčistěte kontakty objektivu." a dál nefotí. Zrcadlovka nebyla vystavována vlhku ani horku. Bylo mi řečeno, že je nejspíš špatná celá elektronika a v ČR je jediný servis pro Canon a oprava bude nejspíš tak drahá, že se nevyplatí. Měl by někdo nějakou radu, co s tím? Zkusit to v servise (platí se už otevření fotoaparátu pro zjištění příčiny), nebo rovnou koupit nový (od 9 500,- výš)? Předem děkuji za jakoukoli odpověď. Křížová

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon 1000D
Milan Šurkala (3381)|7.8.2012 00:12
No, osobně bych nejprve vyzkoušel, zda je objektiv opravdu správně zacvaknutý v bajonetu. Už se mi totiž stalo, že jsem objektiv nasadil jen "téměř" dobře. Vypadalo to, že je vše v pořádku, cvaklo to, ale ne na 100%. Pak to psalo podobnou hlášku. Osobně bych v případě, že to dělá i při opravdu dobře připojeném objektivu neplechu, zkusil ten servis. Otázkou ale je, kolik budou chtít za to zjištění problému.
Sakini (1174)|7.8.2012 06:04
A co to máš za ten lepší objektiv? Už jsi tělo zkoušela s jiným objektivem? Může to být i vyložená chyba objektivu, někde uvnitř, ne na kontaktech. Tohle je zásadní informace, dokud se tomu v servisu nevěnovali konkrétně možné to je. Každopádně pokud by šlo o výměnu pajšlu, tak za to máš druhé tělo.
Neregistrovaný (0)|7.8.2012 14:20
[QUOTE=Milan Šurkala;14602]No, osobně bych nejprve vyzkoušel, zda je objektiv opravdu správně zacvaknutý v bajonetu. Už se mi totiž stalo, že jsem objektiv nasadil jen "téměř" dobře. Vypadalo to, že je vše v pořádku, cvaklo to, ale ne na 100%. Pak to psalo podobnou hlášku. Osobně bych v případě, že to dělá i při opravdu dobře připojeném objektivu neplechu, zkusil ten servis. Otázkou ale je, kolik budou chtít za to zjištění problému.[/QUOTE]

Objektiv jsem několikrát sundala a znova nasadila, určitě je dobře. Podle mých informací vyjde jenom zjištění na 1000 Kč +.
Rellik (1136)|7.8.2012 15:33
[QUOTE=;14615]Objektiv jsem několikrát sundala a znova nasadila, určitě je dobře. Podle mých informací vyjde jenom zjištění na 1000 Kč +. [/QUOTE] Není jednodušší vyzkoušet úplně jiný objektiv? Ono stačí zajít i s foťákem do nějaké prodejny s tím že bych měl zájem o určitý objektiv, jestli bych si ho mohl vyzkoušet na mém fotoaparátu. Nasadit zkusit a říct, že se doma podívám na snímky jak to vypadá a podle toho si pro něj zítra přijdu nebo ne... Při tomto pokusu je jasné že vlastně testuju svůj aparát a o objektiv nemám zájem, takže už nepřijdu. Prodejci je to vcelku jedno a neřeší to. Já aspoň vím, že je to opravdu fotoaparátem nebo objektivem.
případně jednoduší cesta: Mám-li známého, který by mi půjčil patřičný objektiv na test, tak zajdu k němu. Výsledek je opět stejný. Jen v obchodě by objektiv měl být 100% bez vady a tak je toto zjištění víceméně 100% zaručeno... ;)
Neregistrovaný (0)|27.6.2014 21:59
Ahojky mam problém s fotoaparátem od značky Cannon od jisté doby mi nejde spustit nahrávání a píše mi to....chyba systému. Komu se to stalo, nebo kdo by věděl co st tím..popřípadě o jakou chybu se jedná a čím to bylo způsobeno....ozvětese na tento Email: [email]1anet@seznam.cz[/email] Předem děkuji za odpovědi. S pozdravem Anet