Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Digitální zrcadlovky: Závady Canon 1000D

Neregistrovaný

Tazatel: Karolína

Znění dotazu: Dobrý den, cca před rokem jsem koupila bazarový Canon 1000D za 7 000 i se základním objektivem. Záklaďák se asi během měsíce rozbil, tak jsem koupila za 4 500,- už lepší objektiv. Foťák doteď fungoval bez problému, ale najednou přestal fungovat Live View, blesk (neotevře se) a většinou po vyfocení fotografie se na displeji objeví "Chyba komunikace mezi objektivem a fotoaparátem, vyčistěte kontakty objektivu." a dál nefotí. Zrcadlovka nebyla vystavována vlhku ani horku. Bylo mi řečeno, že je nejspíš špatná celá elektronika a v ČR je jediný servis pro Canon a oprava bude nejspíš tak drahá, že se nevyplatí. Měl by někdo nějakou radu, co s tím? Zkusit to v servise (platí se už otevření fotoaparátu pro zjištění příčiny), nebo rovnou koupit nový (od 9 500,- výš)? Předem děkuji za jakoukoli odpověď. Křížová

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon 1000D
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, osobně bych nejprve vyzkoušel, zda je objektiv opravdu správně zacvaknutý v bajonetu. Už se mi totiž stalo, že jsem objektiv nasadil jen "téměř" dobře. Vypadalo to, že je vše v pořádku, cvaklo to, ale ne na 100%. Pak to psalo podobnou hlášku. Osobně bych v případě, že to dělá i při opravdu dobře připojeném objektivu neplechu, zkusil ten servis. Otázkou ale je, kolik budou chtít za to zjištění problému.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

A co to máš za ten lepší objektiv? Už jsi tělo zkoušela s jiným objektivem? Může to být i vyložená chyba objektivu, někde uvnitř, ne na kontaktech. Tohle je zásadní informace, dokud se tomu v servisu nevěnovali konkrétně možné to je. Každopádně pokud by šlo o výměnu pajšlu, tak za to máš druhé tělo.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    No, osobně bych nejprve vyzkoušel, zda je objektiv opravdu správně zacvaknutý v bajonetu. Už se mi totiž stalo, že jsem objektiv nasadil jen "téměř" dobře. Vypadalo to, že je vše v pořádku, cvaklo to, ale ne na 100%. Pak to psalo podobnou hlášku. Osobně bych v případě, že to dělá i při opravdu dobře připojeném objektivu neplechu, zkusil ten servis. Otázkou ale je, kolik budou chtít za to zjištění problému.
    Objektiv jsem několikrát sundala a znova nasadila, určitě je dobře. Podle mých informací vyjde jenom zjištění na 1000 Kč +.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od ;14615
    Objektiv jsem několikrát sundala a znova nasadila, určitě je dobře. Podle mých informací vyjde jenom zjištění na 1000 Kč +.
    Není jednodušší vyzkoušet úplně jiný objektiv? Ono stačí zajít i s foťákem do nějaké prodejny s tím že bych měl zájem o určitý objektiv, jestli bych si ho mohl vyzkoušet na mém fotoaparátu. Nasadit zkusit a říct, že se doma podívám na snímky jak to vypadá a podle toho si pro něj zítra přijdu nebo ne... Při tomto pokusu je jasné že vlastně testuju svůj aparát a o objektiv nemám zájem, takže už nepřijdu. Prodejci je to vcelku jedno a neřeší to. Já aspoň vím, že je to opravdu fotoaparátem nebo objektivem.
    případně jednoduší cesta: Mám-li známého, který by mi půjčil patřičný objektiv na test, tak zajdu k němu. Výsledek je opět stejný. Jen v obchodě by objektiv měl být 100% bez vady a tak je toto zjištění víceméně 100% zaručeno...

Neregistrovaný

Ahojky mam problém s fotoaparátem od značky Cannon od jisté doby mi nejde spustit nahrávání a píše mi to....chyba systému. Komu se to stalo, nebo kdo by věděl co st tím..popřípadě o jakou chybu se jedná a čím to bylo způsobeno....ozvětese na tento Email: 1anet@seznam.cz Předem děkuji za odpovědi. S pozdravem Anet

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 13-11-2014, 07:09
  2. Digitální zrcadlovky: Servis Canon
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-03-2014, 19:26
  3. Digitální zrcadlovky: Canon EOS 1000D- ostření AF
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-02-2014, 19:18