Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Nové funkce fóra

 1. #1
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  V horní části pod zobrazením aktualního umístění se nachází boxík "Oznámení o nových funkcích fóra", který se zobrazuje se na všech stránkách tohoto fóra.

  Odkaz z boxíku směřuje na téma věnující se novým funkcím na fóru, kde je budu postupně popisovat, jak budou přibývat, abyste byli stále v obraze, co nového se s fórem děje a hlavně jak s novými funkcemi pracovat (u některých bude funkčnost jasná, u některých bude popis nezbytný - navíc ne všechny budou vždy viditelné na první pohled).

  Doporučuji toto oznámení průběžně sledovat - budou v něm vždy uvedeny poslední novinky a datum poslední aktualizace.

 2. #2
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Do formulářů pro vytvoření inzerátů v Bazaru a otázek do rozhovorů série "Zeptáme se za vás" bylo přidáno automatické ověřování, zda povinná pole obsahují nějaký obsah. Při pokusu o odeslání formuláře, který by měl nějaké povinné pole prázdné, se dané pole červeně orámuje a zobrazí se pod ním červeným písmem hláška: "Toto pole nemůže být prázdné!"

  Jakmile se do povinného pole nějaký obsah napíše, orámuje se zeleně. Viz:


  Doposud se při pokusu o odeslání formuláře s nějakým prázdným povinným polem zobrazilo pouze na nové stránce oznámení, že je třeba vyplnit všechna povinná pole - avšak bez určení toho, co kde vlastně chybí. Nový způsob je tedy názornější a uživatelsky přívětivější (zejména pro nováčky). 3. #3
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  V pravém horním rohu všech sekcí je nově ikonka RSS, po jejímž odkliknutí se zobrazí RSS výpis nejnovějších příspěvků pouze z dané sekce - pro automatické odebírání tohoto exportu stačí zkopírovat URL do odpovídajícího RSS čtečky.


  Dnešní prohlížeče v sekcích zde na fóru nabízejí po kliknutí na vlastní ikonku RSS taky výpis obsahu pouze z nich, ale v takovém případě:
  • je globální nastavení tohoto fóra takové, že v RSS exportu budou nejnovější témata (nikoli příspěvky) z dané sekce.
  • je třeba více klikat a taky o tom vědět, že to lze - ikonka stále na očích by mohla někomu přijít vhod stejně jako připomíná možnost sledování dané sekce pomocí RSS.

 4. #4
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Právě byla vylepšena sekce Download.

  1. Po odkliknutí odkazu "Hledat" v horní oranžové liště se zobrazí v dolní části nabídka prohledávat i sekci Download.

  2. V uživatelských profilech je v záložce "Statistika" v dolní části nová sekce "Downloady" obsahující 2 údaje ze sekce Download:
  Počet stažení (kolikrát dotyčný stahoval nějaký download)
  Počet uploadů (kolik dotyčný vytvořil downloadů)

  3. V uživatelských profilech se u těch, kteří uploadovali nějaký download (= soubor ke stažení) zobrazuje nová záložka "Downloady" (napravo od záložky "Kontaktní údaje") obsahující seznam všech downloadů, které vytvořili.

  4. V tématech se u každého příspěvku zobrazuje pod avatarem autora mezi údaji o počtu jeho příspěvků a kreditů nová položka "Počet uploadů" (tedy kolik dotyčný doposud vytvořil downloadů).

  Podrobný popis sekce Download je zde.
  Pravidla pro vytvoření nového downloadu (za což se přidávají kredity z odměňovacího systému SHW) jsou zde.

 5. #5
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Minulý pátek jsem provedl upgrade vBulletinu (systému pohánějícího toto fórum) na nejnovější verzi, díky čemuž byla v mnoha ohledech rozšířena funkčnost fóra (pro moderátory i uživatele). Následuje seznam nejvýznamnějších novinek, s kterými přijdou uživatelé do kontaktu:


  Společenské skupiny

  Nejvíce vylepšení se dočkaly společenské skupiny. Namísto pouze textového seznamu obsahuje hlavní stránka skupin následující sekce:

  - Kategorie
  - Náhodná skupina (s informacemi o jejím obsahu)
  - Mnou vytvořené skupiny (s informacemi o jejím obsahu; v pravém dolním rohu je možné mezi těmito skupinami přepínat)
  - Mé skupiny (v kterých jsem členem)
  - Nové skupiny


  - klikněte pro zobrazení hlavní stránky společenských skupin -


  Kategorie skupin

  Při vytváření nové společenské skupiny je třeba ji zařadit do některé z existujících kategorií. Na hlavní stránce skupin jsou kategorie reprezentovány v horní části v boxíku umožňujícím jejich prohledávání a obsahující jejich přehled v podobě, jaká se používá u tagových mraků (odkazy na kategorie obsahující více skupin jsou tak větším písmem než ty s méně skupinami). Díky kategoriím je tak možné si nechat vypsat pouze skupiny určitého zaměření (přínos bude znatelný postupem času, až jich bude více).


  Ikony skupin

  Ke společenským skupinám je možné přiřadit ikony (obrázky s maximálními rozměry 200 x 200 px), které je pak doprovází ve výpisu jejich obsahu a v menší verzi (80 x 80 px) na hlavní stránce skupin i v kategoriích. Díky tomu mají jednotlivé skupiny svou tvář a lépe se mezi nimi orientuje.


  Diskuze ve skupinách

  Nyní je možné v rámci společenských skupin zakládat samostatné diskuze (doposud byla možná pouze jediná diskuze přímo ve výpisu obsahu společenské skupiny - tam se teď zobrazují nadpisy jednotlivých diskuzí společně s prvními 100 znaky zprávy, která danou diskuzi založila). U každé společenské skupiny nebo jen konkrétní diskuze si je navíc možné po stisknutí odkazu "Nástroje skupiny" či "Nástroje diskuze" v pravém horním rohu boxíku nastavit její sledování (automatické upozorňování na nové komentáře), takže už není třeba stále kontrolovat, zda do ní někdo napsal něco nového.  Nové menu "Komunita Digimanie"

  V horní tmavé liště je pod logem serveru odkaz "Komunita Digimanie", po jehož odkliknutí se zobrazí nabídka následujících možností, které sem byly přesunuty z menu "Rychlé odkazy":
  - Společenské skupiny
  - Obrázky & alba
  - Kontakty & přátelé
  - Seznam uživatelů


  Možnost předání správy skupiny

  Pokud se původní tvůrce skupiny nechce o ni už nadále starat, může ji předat někomu jinému (ten má možnost správu přijmout nebo odmítnout). K tomu slouží ve výpisu obsahu skupiny odkaz "Předat skupinu" v pravé části dolního tmavého pruhu.


  Soukromé zprávy

  Třídění a řazení zpráv

  Soukromé zprávy je nově možné řadit podle odesílatele, datumu přijetí a předmětu (a to sestupně nebo vzestupně) - stačí kliknout na odpovídající odkaz (Nadpis / Odesílatel / Datum) v hlavičce boxíku a zprávy se podle toho seřadí (u daného odkazu se pak objeví šipečka a pro obrácené řazení stačí kliknout právě na ni). Toto zlepšení je v případě velkého počtu zpráv poměrně zásadní.  Rychlá odpověď u zpráv s přednastavenou citací

  Pod každou zprávou se nově zobrazuje editor pro rychlou odpověď, v které je automaticky přednastavena citace zprávy, kterou prohlížíte.  Možnost nahlášení obsahu zprávy

  Pokud Vám někdo pošle soukromou zprávu s obsahem, který porušuje pravidla tohoto fóra (typicky urážlivý), můžete na něj pomocí ikonky s vykřičníkem v pravé horní části boxíku se zprávou (viz screenshot výše) upozornit vedení fóra, kterému se tak obsah soukromé zprávy společně s Vámi zadaným komentářem přepošle. Pokud bude Vaše stížnost oprávněná, obdrží dotyčný postih za porušování pravidel.


  Historie zpráv

  Pokud na nějakou přijatou soukromou zprávu odpovíte, zobrazí se pod ní (mezi boxíky pro rychlou odpověď a pro smazání) příjemci nová možnost "Historie zprávy", pomocí které si může zobrazit svou původní zprávu v plné podobě tak, jak Vám ji odeslal. Když budete mít s někým konverzaci založenou na reagování na 5 zpráv, pomocí této funkce si můžete všechny zobrazit v plné podobě s možností každou přeposlat někomu jinému nebo opětovně na ni odpovědět. Díky tomu je tak v případě dlouhých konverzací zřetelnější, kdo poslal jakou zprávu a v jaké podobě, aniž by bylo nutné nechávat si dřívější zprávy uskutečněné v rámci konverzace (přijaté i odeslané).  Omezení počtu zpráv, který je možné za udanou dobu odeslat

  Nově přibyla možnost nastavit maximální počet zpráv, které je možné odeslat v určitém časovém intervalu. Díky tomu jsem zvýšil limit pro poslání soukromých zpráv naráz (z 5 na 20) s tím, že v rámci 3 hodin je možné poslat maximálně 50 zpráv.


  Ostatní novinky

  Rychlá editace zpráv v profilu

  U zpráv v profilu se po kliknutí na odkaz "Edit" zobrazí kolem zprávy editační nástroje rychlé úpravy (s možností přepnutí na pokročilou editaci) namísto načítání nové stránky s plnohodnotným editorem.


  Soukromí v profilu

  V uživatelském panelu je možné nově nastavit, komu se budou jednotlivé části Vašeho profilu zobrazovat (jaký musí mít dotyčný pro zobrazení daného obsahu status: kdokoli, registrovaný, z Vašeho seznamu kontaktů, z Vašeho seznamu přátel). Pro nastavení klikněte v levém sloupci na položku "Soukromí v profilu".


  U příloh navigace v rámci lightboxu

  U zobrazování příloh pomocí lightboxu je nově možné se pomocí odkazů v dolní části přesouvat na předchozí a další přílohu, pokud jich příspěvek obsahuje více.  Oznámení s možností ukončení

  Přibyl nový typ oznámení zobrazujících se v horní části nad výpisem témat v rámci určité sekce (typicky informujících o nějaké události, změně apod.), u kterého je možné jej po jeho přečtení zrušit - tedy aby se Vám už nadále nezobrazovalo.


  Oprávnění na prefixy témat

  Nově je možné definovat, které uživatelské skupiny (nikoli společenské) mohou používat prefixy u témat (na tomto fóru však zatím nejsou u žádné sekce definované).

 6. #6
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Byl zaveden Archiv reputačních bodů, což je vylepšení uživatelského panelu, kde se nyní zobrazují poslední přijaté i udělené reputační body. Archiv také umožňuje zobrazit jejich kompletní výpis a filtrovat je podle typu (pozitivní, neplatné, negativní).

 7. #7
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  V uvítacím boxíku (v pravé horní části) s uživatelským jménem a dalšími informacemi se v případě získání nového reputačního komentáře (ať už s kladnými nebo zápornými body) zobrazí nad řádkem s počtem soukromých zpráv nový řádek informující o novém reputačním komentáři, který má následující podobu:

  Máte nově X reputačních komentářů.

  Za X si lze dosadit počet nových reputačních komentářů, přičemž "Máte nově" je odkazem na uživatelský panel, v kterém se nachází archiv reputačních bodů a tedy i nově získaný reputační komentář. Po návštěvě uživatelského panelu toto upozornění z uvítacího boxíku zmizí. 8. #8
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Dosavadní podoba rozšířené statistiky v dolní části homepage fóra začala být vzhledem ke své náročnosti na sběr dat díky stále se zvyšující návštěvnosti problémem. Nová přepracovaná verze obsahuje namísto 5 sekcí pouze 3 a naráz toho tedy zobrazuje méně, avšak první zdání klame.


  Vylepšení nové verze

  1. Statistika nesrovnatelně méně zatěžuje server, na kterém fórum běží. Načítání hlavní stránky fóra je cca o polovinu rychlejší.

  2. Pomocí AJAXu dochází k automatické aktualizaci všech 3 sekcí bez nutnosti opětovného načítání celé homepage fóra. Interval automatické obnovy je 60 sekund.

  3. V pravé horní části sekce s nejnovějšími příspěvky je odkaz "Obnovit, jehož odkliknutím je možné provést pomocí AJAXu okamžitou aktualizaci této sekce. Po kliknutí odkaz zmizí a objeví se zase za 10 sekund.

  4. V obou sekcích na levé straně si je možné zobrazit různorodé informace (pro tuto možnost je třeba být přihlášený), díky čemuž nejsou uživatelé omezeni napevno definovanými sekcemi - ve výsledku mají k dispozici celkem 12 statistik namísto dosavadních 5. Za nadpisem je šipečka, po jejíž odkliknutí se zobrazí další možnosti:

  Statistiky uživatelů:
  - Nejnovější členové
  - Největší diskutéři
  - Založili nejvíce témat
  - Nejvyšší reputace (1. sloupec zobrazuje počet udělení, 2. počet reputačních bodů, 3. úroveň vlivu)
  - Nejvíce červených karet (1. sloupec zobrazuje počet karet, 2. počet trestných bodů)
  - Nejvíce návštěv profilu
  - Nejnovější skupiny

  Statistiky sekcí:
  - Nejnovější aktuality a články
  - Nejvíce čtená témata
  - Témata s nejvíce příspěvky
  - Sekce s nejvíce příspěvky
  - Nejnovější zprávy ze skupin


  Stejně jako u předchozí verze zůstává možnost zobrazit si na samostatné stránce větší počet položek, nebo si zobrazování statistiky na homepage vypnout (s možností opětovného zapnutí pomocí položky v menu "Rychlé odkazy").

 9. #9
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Byl vylepšen editor rychlé odpovědi, pomocí kterého je možné psát příspěvky bez nutnosti načítání nové stránky s plnohodnotným editorem. Vylepšení se týká nejen editoru pod posledním příspěvkem na každé stránce tématu, ale i zpráv v profilu, soukromých zpráv, zpráv ve skupinách a rychlé editace.


  - dosavadní podoba editoru rychlé odpovědi -

  Nově editor obsahuje následující formátovací funkce: velikost fontu, zarovnání, CODE, HTML, PHP, vložení smajlíků a příloh.


  - nová podoba editoru rychlé odpovědi -

  V dolní části se navíc zobrazuje, jaký typ obsahu je pro psaní povolený.

 10. #10
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Koncem dubna jsme spustili nové společné přihlašování/odhlašování pro všechny 3 naše magazíny a jejich přidružená diskuzní fóra:

  • Svethardware.cz
  • Svethardware.cz/forum/


  • TVFreak.cz
  • TVFreak.cz/forum/


  • Digimanie.cz
  • Digimanie.cz/forum/

  Přihlášením na fórum Digimanie se tak automaticky přihlašujete i na servery Svethardware.cz a TVFreak.cz, čili pokud na ně přejdete, nemusíte se už samostatně přihlašovat (to platí i pro odhlášení).


  Při každém přihlášení/odhlášení se zobrazí potvrzovací okno a v něm také stav zbývajících dvou serverů (zelená fajfka = úspěch, červený křížek = neúspěch), jelikož pokud by například při odhlášení na SHW server Digimanie z nějakého důvodu nejel, nedošlo by k odhlášení na Digimanii, což by bylo v tomto okně znázorněné.


  Dříve fungovalo společné přihlašování pouze mezi servery SHW a TVF, přičemž se v některých případech vyskytovaly občasné chyby, které se nedařilo zcela vyloučit. Přepracovaný systém je svým provedením čistší, zahrnuje všechny 3 servery a za dobu 1 měsíce od svého nasazení nepřišla jediná stížnost na nefunkční přihlášení způsobené společným přihlašováním.

 11. #11
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Po zadání úplných odkazů (začínajících na http://) na YouTube a Amazon se nově zobrazí přehrávač, pomocí kterého si je možné multimediální obsah (audio nebo video) pustit přímo v prostředí fóra bez nutnosti odskoku na daný server (v okně přehrávače je přítomen i název klipu odkazující přímo na něj). Příklad:  Tato funkcionalita je v příspěvcích, v diskuzích společenských skupin a ve zprávách v profilech.

 12. #12
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  V pravé dolní části příspěvků je nové tlačítko s motivem poštovní obálky. Po stisknutí se zkopíruje obsah příspěvku jako citace do formuláře pro odeslání soukromé zprávy jeho autorovi (lze změnit).


  Když při čtení témat narazíte na příspěvek, na který byste rád reagoval citací v SZ jeho autorovi, stačí teď stačí jediné kliknutí myší namísto spouštění formuláře pro SZ a copy & paste textu z příspěvku. 13. #13
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Vylepšení uvítacího boxíku v pravém horním rohu:

  1. Na posledním řádku je nová šipečka, po jejímž odkliknutí se zobrazí menu soukromých zpráv:


  2. Pokud obdržíte novou soukromou zprávu, bude odkaz "Má oznámení" oranžově zbarvený a blikat, dokud si soukromou zprávu nepřečtete (pro ostatní oznámení toto neplatí):


  3. Pokud Vám příjde soukromá zpráva, která má více příjemců, bude za jejich seznamem odkaz "Odpovědět všem".

 14. #14
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Nově je k dispozici tag SPOILER - výsledkem je při prohlížení tématu skrytý obsah, který se zobrazí až po kliknutí na tlačítko (lze skrývat text, odkazy, obrázky, seznamy...).

  Možnosti použití:
  1. Daný obsah uzavřít do tagu [SPOILER]Libovolný text[/SPOILER]
  2. V editoru pokročilé editace označit text, který chcete skrývat, a kliknout na ikonku s plusem (text se automaticky do tohoto tagu uzavře):

  Výsledek:

 15. #15
  Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  371
  Fotografií
  2

  Když je do příspěvku vložen odkaz na obrázek pomocí tagu [IMG][/IMG] (aby se zobrazil přímo v příspěvku), dochází nově k ověřování jeho rozměrů. Pokud je šířka přes 700 px nebo výška přes 500 px, dojde k jeho automatickému zmenšení, aby při zobrazení tématu nepřesahoval uvedené limitní rozměry. Nad ním se zobrazí žlutě podbarvený pruh s textem:

  "Tento obrázek byl zmenšen. Klikněte sem pro zvětšení. Původní rozměry: XXXxXXX."

  Po kliknutí na tento pruh dojde k zobrazení obrázku v plné velikosti (po opětovném kliknutí se obrázek zase zmenší). Díky tomu už nenatahují velké obrázky délku témat a nerozbíjí při čtení design (pokud je totiž obrázek větší než šířka okna, dojde k zúžení levého sloupce s avatarem a roztažení příspěvku přes šířku okna, přičemž se zobrazí horizontální posuvník) - možnost zobrazení plné velikosti je přitom ponechána (po kliknutí).

  Příklad:


Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

 1. Galerie: Pravidla fotogalerie - nové pravidlo
  Od Rellik v sekci Provoz Digimanie
  Reakcí: 84
  Poslední příspěvek: 16-05-2016, 07:16
 2. Magazín: Uvodní strana-nezobrazují se nové komentáře
  Od Cejpatka v sekci Provoz Digimanie
  Reakcí: 7
  Poslední příspěvek: 13-11-2012, 21:24
 3. koupě nové foťáku
  Od edfu v sekci Kompakty
  Reakcí: 2
  Poslední příspěvek: 17-06-2009, 18:35