Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

jaký kompakt pro co nejlepší fotky a co nejlepší video? Cena do 15tis. Existuje něco takového?

petrsedli (5)|1.2.2009 14:41
Dobrý den, založil jsem toto téma, protože mám opravdu dilema co koupit. Dosloužil mi můj milovaný kompakt Fuji F700, který jsem používal 5 let, byl jsem s ním velmi spokojen a hledám za něj adekvátní náhradu. Za těch 5 let šla technika výrazně kupředu a v nespočetném množství modelů si opravdu nedokážu vybrat foťák, který bude perfektně fotit a pokud možno natáčet příležitostně i slušné video. Prosím kohokoliv o radu s výběrem. Cena pro mě není nikterak limitující, takže o to to bude snad jednodušší. Děkuji
Cejpatka (220)|1.2.2009 16:15
Panasonic DMC-LX3
Milan Šurkala (3381)|1.2.2009 17:09
Kompakt na co nejlepší fotky? Podívejte se na Panasonic LX3, nic lepšího nejspíš není. Pak by ještě měl docela dobře fotit Canon PowerShot G10.
HimiX (187)|2.2.2009 13:01
Určitě G10 nebo LX3

G10 má větší rozsah, což se může hodit 28-140 mm, ale zase kulha v tom videu 640 x 480, 320 x 240 - 30 sn./s je dneska opravdu, ale opravdu malo.

LX3 má sice menší rozsah 24-60 mm, ale zase začíná na menším ohnisku, každopadně těch 60, fakt moc není. Má ale zase dobré video 1280 x 720 - 24 sn./s.

Pokud nemáš kameru a foťák používáš často i na video, šel bych do LX3
petrsedli (5)|10.2.2009 22:13
Hmm děkuji všem za rady, teď už jen najít prodejnu kde si je oba mohu osahat a vyzkoušet. Trošku mě překvapuje hodně doporučení na foťáky Panasonic, protože jsem se s pár kouskama od Panasonicu setkal, ale nikdy mě nějak obzvlášť nenadchly. Třeba je to už jiné. Škoda že ten LX3 má jen 2.5x zoom, jinak by co se týče parametrů byla má volba jasná.
Apropo nevíte někdo kde v Brně, případně blízkém okolí, je dobrá prodejna fofo, kde by mohli mít tyto dva modely na prodejně. Opět předem děkuji za jakékoliv další rady.
Milan Šurkala (3381)|11.2.2009 14:22
[QUOTE=petrsedli;1276]Hmm děkuji všem za rady, teď už jen najít prodejnu kde si je oba mohu osahat a vyzkoušet. Trošku mě překvapuje hodně doporučení na foťáky Panasonic, protože jsem se s pár kouskama od Panasonicu setkal, ale nikdy mě nějak obzvlášť nenadchly. Třeba je to už jiné. Škoda že ten LX3 má jen 2.5x zoom, jinak by co se týče parametrů byla má volba jasná.
[/QUOTE]

No já na LX3 stejně využíval jen to nejširší ohnisko, takže mě ani malý rozsah zoomu příliš nevadí. Doporučení na Panasonicy není až tak překvapivé, tato značka šla v poslední době opravdu hodně nahoru, snaží se.