Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic TZ10 - vada - je to na reklamaci?

vejv (8)|10.8.2012 22:11
Zdravím,
mám rok a půl starý Panasonic TZ10, do teď bylo vše v pořádku, ale včera se mi na dyspleji při focení proti světlu objevily 4 skvrny, jako tmavá vlákna. Bohužel je to znát i na světlých částech fotografií a na videu je to znát strašně moc

tady náhled jak to vypadá http://www.ze-vzduchu.cz/smouhy.JPG

jinak povrch objektivu je relativně čistý, je vidět nějaký prach uvnitř mezi skly v objektivu, ale nedokáži říci, zda to odpovídá těm šmouhám. Jinak fotak je používán normálně, ne v žádném extra prašném prostředí apod. - prosím o Váš názor je to na Reklamaci??
Pavel Olivík (160)|11.8.2012 10:20
...pokud je fotoaparát v záruce,tak doporučuji zanést do odborného servisu a vůbec nad ničím nepřemýšlet...
vejv (8)|12.8.2012 15:48
Budu tedy reklamovat. Odborný servis asi u nás není, na internetu jsem nic nenašel (Třeboň - České Budějovice), tak to pošlu prodejci
Milan Šurkala (3381)|12.8.2012 18:03
Prach a smítka na čipu nebo v objektivu. Docela typický problém kompaktů Panasonicu (to, že se tomu nemění objektivy, skutečně není záruka toho, že se prach nedostane na čip) a upřímně řečeno, přeji hodně štěstí při reklamaci. Panasonic v poslední době k reklamacím přistupuje opravdu strašně a tohle údajně neřeší (kamarádce to před dvěma roky opravili bez potíží, no v poslední době se množí lidé, kteří odešli s nepořízenou).
vejv (8)|10.7.2013 20:49
Tak se opět hlásím,

posledně jsem fotoaparát poslal na reklamaci s výše uvednou vadou, vrátil se mi s tím, že reklamace neoprávněná (prý prach), ale v servise ofoukli snímač a vrátil se mi fotoaparát zpět v pořádku. budiž, neoprávněná reklamace, ale i tak opraveno. Dnes se mi stejný problém vrátil, jedná se o prach na snímači.
Teď můj dotaz. Našel jsem postup opravy zde na internetu, jak fotak rozebrat a vycistit krok za krokem http://www.ifixit.com/Answers/View/49208/Rear+screen+is+broken. ,ale nevím zda se na to cítím, abych si ho nezničil, takže bych se rád zeptal, zda máte někdo zkušenost s nějakým servisem a jaká je cana vyčištění.

Díky za Vaše zkušenosti
Milan Šurkala (3381)|10.7.2013 22:59
Joj, to nevím, zda se někomu bude chtít do toho celé to rozebrat a zda vůbec někdo něco takového jako čištění nabízí. Já TZ8 (což je v podstatě TZ10 s pár rozdíly) rozebíral kamarádce pár dní zpátky kvůli tomu, že zažil pěknou spršku a nefungoval autofokus (čověk by neřekl, že vytahání konektorů a jejich opětovné zasunutí vše opraví). Vyndat modul s objektivem není žádný problém, ani to poskládat zpátky, snad jen datový kabel displeje vyžaduje trochu opatrnější manipulaci a je dobré jej vložit dříve než kovový kryt mezi elektronikou a displejem. A chce to opravdu mikrošroubováček. Na rozebrání toho modulu objektivu... no to už bych se stejně jako ty asi necítil. Já nevím, ale asi bych se smířil s tím, že ten Panasonic saje prach jak vysavač (ta TZ8 od kamarádky při vyfocení bílé stěny taky vyfotí doslova dalmatina, tam jsou čtyři více viditelné tečky a další malá smítka bych už snad počítal na desítky), to bys musel nechat čistit každou chvíli a jak to rozebereš, někde se tam během čistění objeví další prach, který tam dříve nebo později znovu spadne (vyčistíš to z "viditelných" částí objektivu, ale nadělá se bordel všude okolo a záhy se dostane zase do viditelných ploch).