Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Snížení úrovně doostřování u náhledů

Karel Polívka (315)|15.8.2012 12:46
Před pár dny jsem snížil úroveň doostřování (cca na polovinu) u všech vygenerovaných náhledů fotek (jde o miniatury zobrazující se např. na homepage galerie, v sekcích nebo v profilech; jde také o velké náhledy zobrazující se po kliknutí na miniaturu, pokud byla daná fotka uploadována s většími rozměry - originál zůstává trvale k dispozici a zobrazí se po kliknutí na velký náhled).

U některých fotek (a zejména u těch už tak ostrých) s mnoha členitými liniemi a detaily bylo doostřování tak intenzivní, že fotka působila na velkém náhledu hůře, než jaká skutečně byla. Podobně na tom byly i miniatury, u nichž se to mohlo projevovat ještě více.

V přílohách je pár ukázek, jak vypadaly náhledy před změnou (tzn. více doostřované) a jak vypadají teď (s polovičním doostřováním).

Zcela doostřování vypnout by nebylo dobré, jelikož tak to bylo dříve před upgradem galerie začátkem tohoto roku - mnozí si stěžovali, že náhledy jsou často neostré, zamlžené.
doostrovani_sekce_Sport_old.jpg doostrovani_sekce_Sport_new.jpg doostrovani_sekce_Makro_old.jpg doostrovani_sekce_Makro_new.jpg doostrovani_01_old.jpg doostrovani_01_new.jpg doostrovani_02_old.jpg doostrovani_02_new.jpg doostrovani_03_old.jpg doostrovani_03_new.jpg doostrovani_04_old.jpg doostrovani_04_new.jpg doostrovani_05_old.jpg doostrovani_05_new.jpg
DiGiPes (32)|29.12.2012 18:07
Pane Polívka miniatury nejsou ani tak důležité, ale rád bych poukázal na zhoršenou kvalitu přímo vystavené fotografie.
Jako příklad uvedu svou fotografii:
* fotografie smazána *
Originální fotografie má přijatelných 370kb. Takto vložená fotografie má 38kb.
Uživateli (mě) je fuk, že mohu fotografii rozkliknout a vidět originál.
To co každý vidí jako první je tento "paskvil"...
Je mi jasné, že je to kvůli velikosti, ale je lepší zavést velikostní limity než zhoršení kvality fotografií.
Cením si, že narozdíl od některých webů, fotografie rovnou nekomprimujete a originály existují, ale takovýto systém vystavování je (minimálně v mém případě) kontraproduktivní.
Děkuji za odpověď.
DiGiPes (32)|4.1.2013 17:13
Ano, pochopil jsem, stránka, která se chlubí X tisíci přístupy a nemá funkčního admina...
Pokud tedy mohu poslední prosbu, smažte mé příspěvky a mé fotky.
Děkuji
Karel Polívka (315)|4.1.2013 17:24
Smazat své fotky si můžete Vy sám. Smazat příspěvky neumožňujeme.

Nikde není uvedeno, že tato galerie má technickou podporu coby někoho, kdo bude v krátké době reagovat na dotazy ohledně provozu. Pokud něco takového vyžadujete (a to navíc na přelomu roku), doporučuji navštěvovat a přispívat na jiný server.

Pokud je uživatel nespokojený s úrovní zdarma poskytované služby, může snadno změnit lokál. Není důvod pro nějaké rozčilování alá Váš text doprovázející upozornění na tento Váš příspěvek ve znění "Je tady sakra někdo??????????????".

Přeji pěkný víkend.
DiGiPes (32)|5.1.2013 09:37
Je spousta serverů, které si svých uživatelů váží a minimálně jim odpovědí.
Oba příspěvky byly opodstatněny.
Budu Vás všude chválit...
Karel Polívka (315)|5.1.2013 10:45
[QUOTE=DiGiPes;24644]Je spousta serverů, které si svých uživatelů váží a minimálně jim odpovědí.
Oba příspěvky byly opodstatněny.[/QUOTE]
Demagogie. Pokud je něco zdarma, je to o postoji a přístupu na obou stranách.

Už jsem psal výše - pokud očekáváte reakce na dotazy během hodin nebo pár dní, a to bez ohledu na roční dobu, navštěvujte jiné servery, kde Vám toto budou poskytovat.

[QUOTE=DiGiPes;24644]Budu Vás všude chválit...[/QUOTE]
Co budete nebo nebudete dělat, je pouze Vaše věc. Psát o tom zde opravdu nemusíte, pokud to tedy nemá působit gestem "prásknutí dveřmi".
DiGiPes (32)|5.1.2013 11:35
Hmm a najednou reagovat během krátké doby jde. Já Vás stejně nechápu. Raději vrháte blesky, než abyste získal dalšího spokojeného uživatele. Trocha etiky by neuškodila.
Já nic špatného neudělal. Jen jsem položil dotaz a odpověď nepřišla do té doby, než jsem položil vtíravější.
Přesně, je to o přístupu. Ani doposud jsem kromě Vaší zbytečně přehnané reakce odpověď nedostal.
Ale už jí ani nechci.
Hlásím závadu na odstraňování fotografií. Proces neproběhne a fotografie se nesmažou.
Prosím tedy o smazání mých fotografií a už mi neříkejte co musím nebo nemusím pane šéfredaktore.
Děkuji
Karel Polívka (315)|5.1.2013 12:18
Odpověď jste nedostal, protože aniž bych tomu věnoval nějaký čas, abych se na to podíval podrobněji, nemohu na danou věc odpovědět.

Nikdo neříká, že jste něco udělal nebo ne. Stejně tak si ale prosím odpusťte své soudy. Poznámka o etice z Vašeho pera je už opravdu kuriózní.
DiGiPes (32)|5.1.2013 13:24
Výborně a budeme se dohadovat kdo má více slušnosti. Já Vás nesoudím, je Vaše věc jak jednáte a kolik lidí svým jednáním odradíte.
ALE TY FOTKY PROSÍM...
Jde o mé vlastnictví a já si nepřeji aby byly v této zhoršené podobě zde.
Reagujete vždy se zpožděním několika příspěvků, úsměvné...
Karel Polívka (315)|5.1.2013 14:27
[QUOTE=DiGiPes;24651]je Vaše věc jak jednáte a kolik lidí svým jednáním odradíte.[/QUOTE]
Pokud odradím lidi se stejným přístupem, který máte Vy, nepovažuji to za negativum.

2 ze 4 fotek jste měl v sekci s vyřazenými fotkami ze soutěže, proto nešly smazat.

Všechny 4 Vámi vložené fotky jsem však právě smazal, takže zde už nedochází ke kvalitativní degradaci Vašeho vlastnictví.

:slug
DiGiPes (32)|5.1.2013 14:44
Nešly smazat ani samostatně pane.
Trvám na smazání VŠECH mých fotografií.
Jinak, cítím to stejně. S tímto přístupem díru do světa digimanie neudělá.
Ostatně, už je to vidět i na návštěvnosti...
... njn facebook dělá divy...
Zdar a sílu
Karel Polívka (315)|5.1.2013 14:56
Digimanie se díru do světa udělat nesnaží. Poznámce o návštěvnosti nerozumím už vůbec vzhledem k tomu, že meziročně stále roste.

Žádáte tedy o smazání fotografie, pomocí které jste se účastnil v naší soutěži, v níž jste mohl vyhrát hodnotnou cenu.

Svou účastí jste však souhlasil s pravidly soutěže, v kterých mimo jiné stojí následující:


6 – Udělení práv

6.1 – Účastí ve FotoVýzvě souhlasí účastník se zařazením všech jím vyplněných osobních údajů (dále jen „Data“) do databáze Pořadatelů, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely Pořadatelů, jakož i se zasíláním obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb.
6.2 – Podmínkou účasti ve FotoVýzvě je vytvoření autorského díla (fotografie) podle zákona č. 121/2000 Sb. účastníkem, dále jen „Dílo“.
6.3 – Účastí ve FotoVýzvě uděluje účastník Pořadatelům souhlas s úpravami a užitím Díla pro marketingové účely spojené s propagací Organizátorem vydávaných médií a navazujících aktivit, např. (ne však výhradně) magazínu Digimanie, fotografické soutěže FotoVýzva atd., a to zdarma, neomezeně časem i teritoriem.
6.4 – Účastník svou Účastí ve FotoVýzvě prohlašuje, že práva k užití Díla mu patří a že ručí za škody, které by Pořadatelům vznikly v důsledku nepravdivosti tohoto prohlášení, nebo v důsledku nerespektování autorských práv ze strany autora.
6.5 – Účastník svou Účastí ve FotoVýzvě prohlašuje, že má od všech osob v Díle se případně vyskytujících nebo s ním jinak spojených souhlas s užitím Díla v rámci FotoVýzvy.
DiGiPes (32)|5.1.2013 15:00
Ano prosím.
Další debata je zbytečná.