Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Foťák do špatně osvětlených sálů

Sagara (1)|18.8.2012 13:20
Zdravím,
snažím se vybrat vhodný foťák na taneční soutěže (standardní tanec) a jiné akce v uzavřeném sálu, kde nebývá dobré osvětlení (spíše se dá označit za tragické) - má to ale zásadní háček: potřeboval bych, aby se vešel do kapsy saka (nemusí být až tak prťavý, ale zrcadlovku tam (asi?) neschovám). Z tohoto důvodu jsem se začal poohlížet mezi kompakty (ultrazoomy).
Pro denní focení jsem měl oblíbenou značku Panasonic, kde se mi (nám) líbily její výsledné snímky - podle recenzí a i reálného balíku fotek ze srovnání na technetu, ale současné modely v horších podmínkách moc dobře nefotí (TZ30). Hledal jsem dál a ve výsledku došel ke Canonu SX220 HS, který dělal snímky v tmavším prostředí kvalitnější. Snažil jsem se najít něco o jeho nástupci SX240 HS (porovnání s TZ30 na cameralabs), který má ale horší světelnost a i Panasonic TZ30 končí v uživatelských recenzích často lépe ... po přečtení informací k dalším foťákům (Sony Cyber-shot HX20V,...) jsem došel k názoru, že sám si v rozumném čase názor na problematiku a modely v dostatečném měřítku neudělám. Výsledky a neshody lidí/recenzí mě matou a proto bych se chtěl zeptat na názory touto cestou.
Co bych od foťáku potřeboval - pokud možno co nejlepší fotky osob v horších/špatných světelných podmínkách (statické i v pohybu), kvalitní video sekvence (snímání pohybu, pokud možno alespoň HD pokud ne přímo fullHD), rychlé ostření výhodou. Nevyužiji: gps, makro. (Pokud foťák zvládne i fotky ve špatném prostředí, v dobrém snad také nebude mít nějaký zásadní problém .... doufám.)
S cenou bych nerad šel nad 10000kč. (Původně jsem chtěl uvažovat kolem 5000kč, ale tam výběr modelů působil pro to co bych chtěl celkem tragicky. Pokud uznáte, že i "nová" cenová kategorie nemá smysl, navrhněte prosím nějaké "optimální řešení".) Samozřejmě jinak typicky česky "méně = lépe".
Bez okolků přiznávám, že ultrazoomy jsem procházel čistě z důvodu, že mi oproti "klasickým" kompaktům přišly univerzálnější (i pro další užití v osobním životě jako fotky z dovolených).
Budu rád za jakékoliv návrhy či připomínky, děkuji.
MS.

edit:
Je v této kategorii nějaký významný rozdíl v dosahu/kvalitě integrovaných blesků? Zmíněné tmavé rohy v recenzích (sony), slabší blesky (panasonic) ...
Milan Šurkala (3381)|19.8.2012 23:57
Možná bych pouvažoval o nějakých světelných profikompaktech. Sice to bude mít mizerný zoom, ale mohlo by to být pro dané účely alespoň trochu použitelné (zejména Samsung EX2F, Olympus XZ-1, z těch dražších pak Panasonic LX7)
Milan Šurkala (3381)|19.8.2012 23:57
Možná bych pouvažoval o nějakých světelných profikompaktech. Sice to bude mít mizerný zoom, ale mohlo by to být pro dané účely alespoň trochu použitelné (zejména Samsung EX2F, Olympus XZ-1, z těch dražších pak Panasonic LX7)