Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vadné pixeli Nikon D200

petrpedros (4)|20.8.2012 16:28
Bože pomoc pokaždé když fotím delší čas jak 1s tak mi na N D200 naskáčou stále nové vadné pixeli... Je někde nějaký ověřený návod abych si přemapování vadných bodů mohl udělat doma sám a zadarmo? Či nějaký software?
při 1/30s a kratším nejsou vidět žádné. Jakmile udělám delší čas jak 1s tak jsou tam..
Stačí jednou čas 62s a takhle to vypadá.. a to jsem byl na přemapování nedávno.
NIK_7578+kopie.JPG
Rellik (1136)|20.8.2012 17:19
Tak ber to tak, že už to není žádný nováček a něco už má za sebou. Ono to ani nejsou vadné pixely, jako spíš HOTpixely - projeví se pouze při delším času a jsou způsobené zahřátím čipu při dlouhé expozici. Přemapování moc nepomůže, protože za normálních podmínek jsou pixely funkční. Můžeš fotit do RAW a najít nějaký program, který tyto "vadné" body umí odstranit. Já měl jeden mrtvý pixel a program mi ho rovnou odstraňoval, ani sem ho nemusel nechávat detekovat. Program to je DARKTABLE, ale ve verzi pro windows neexistuje (pouze pro linux). Měl by to ale zvládnout i Lightroom od adobe...
Flayer (59)|20.8.2012 18:46
Jak píše Rellik, s tím bohužel nic neuděláš. Prakticky všechny programy pro práci s RAW odstraňují hot pixely automaticky.
petrpedros (4)|21.8.2012 08:55
Alespoň jsem se dostal dál protože jsem měl za to že jsou to vadné pixeli takže když budu fotit noční snímek mám používat .NEF a lightroom mi pixeli odstraní a nemusím to dělat záplatou nebo klonovacím razítkem ve photoshopu po jednom :D

Díky moc