Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ktory objektiv

sajo63 (1)|30.8.2012 16:49
Dobry den.
Mam Nikon D3100. Uvazujem nad kupou objektivu, neviem sa rozhodnut medzi tymito:
Tamron SP 70-300mm Di VC USD (nie AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Macro)
Nikon 55-300/4.5-5.6 AF-S G ED VR DX
Nikon 55-200/4-5.6 AF-S ED VR DX

Pre mna je rozhodujuca kvalita obrazu hlavne na vacsich ohniskach.
Vdaka za nazory, doporucenia.
Rellik (1136)|30.8.2012 18:06
No řeknu to asi tak, Nevím jak je na tom ten tamron s USD ale ten předchozí je celkem propadák. pokud ten novější používá stejnou optiku a jen je změněný zaostřovací motor, tyk je to v podstatě to samé, jen za větší peníze. Já ten starší model měl a šlo s ním celkem dobře fotit do max 180mm, pak byl silně neostrý. Osobně, kdybych teď kupoval nové dlouhé sklo, tak už bych šel do nikonu...
Sakini (1174)|31.8.2012 07:41
Oba Nikkory jsou opticky velice schopné, obzvlášť v poměru k ceně, a 55-300 je vyloženě podařený základní telezoom. Používal jsem ho rok, a vystřídal jen kvůli nedostatečně rychlému ostření - což neznamená že je pomalý, ale že mám vyšší nároky. Oba ostří dobře a dost rychle na víceméně základní objektiv. 55-200 je dnes k sehnání za hubičku, tedy bazarový, 55-300 zase nabízí větší dosah. Oba také umí pěkně rozostřené pozadí a hezké detailní portréty. S 55-200 jsem udělal spoustu kvalitních fotek, a prodal jsem ho jen kvůli naprosté nadbytečnosti - pokud Nikon, tak 55-300, stejně by ses k delšímu sklu časem dostal. Pokud máš omezené prostředky, tak 55-200 ti dokonale poslouží.

A pokud chceš co nejvyšší výkon, tak zvol toho Tamrona. S tou lacinou rozhrkanou prizmou za tři tisíce nemá nic společného (není to nějaká vylepšená verze), je to naopak jeden z mála spolehlivých Tamronů, u kterých nemusíš vybírat vyloženě kus od kusu. Opticky je na velmi dobré úrovni, ostrý i na konci, a skoro dohání Nikkor 70-300 (někteří věci znalí jedinci ho dnes už cení dokonce výš). Měl jsem možnost ho používat a srovnat s Nikoňáckým protějškem, a skoro jsem nepoznal rozdíl. Stabilizace u Tamronu nepracuje sice tak čistě (občas umí i kopnout a rozmazat snímek), ale AF je v reálu stejně rychlý a vše funguje jak má. Pokud to budeš srovnávat s tvými ostatními volbami, opticky určitě není horší než 55-300, zato je rychlejší, a cena je skoro stejná. Ideál je Nikkor 70-300, na ten je absolutní spoleh a dělá parádní fotky (dá se sehnat i za dvanáct), ale Tamron není o moc horší.

Každopádně odzkoušení v obchodě je nutností, abys viděl co ti víc sedne, a u Tamronu jestli opravdu čistě funguje.