Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Poradte nový foták

neotek (5)|31.8.2012 09:55
ahoj poradíte mi nějaký dobrý foták do 6.000kč ?
Milan Šurkala (3381)|31.8.2012 11:00
Tak na takhle blbě položený dotaz ti tu nikdo neodpoví, protože nemá jak. Jak velký to má být fotoaparát, co má všechno umět, k čemu ho chceš používat,...??? Mrkni sem https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-srpen-2012/4645
neotek (5)|31.8.2012 11:56
[QUOTE=neotek;15471]ahoj poradíte mi nějaký dobrý foták do 6.000kč ?[/QUOTE]

ultraZOOM.. na fotky z dovolený ( krajiny, focení dětí, makro)
neotek (5)|31.8.2012 12:57
co říkáte na tenhle ? Panasonic Lumix DMC-FZ48
kubusf (49)|31.8.2012 13:31
to už je pod 6000? ... dobrý UZ (do 6000 na dobrý počasí...ale makro se ve špatným nefotí a rodinu s děckama do deště taky nedostaneš)...tak jo...trošku budeš bojovat s šumem na vyšších ISO, jinak myslím na běžné fotky jedna z možností.. Podle toho co chceš fotit nemyslím, že by to musel být zrovna UZ, i když s tím makrem to jisté možnosti rozšíří. https://www.digimanie.cz/inovovany-ultrazoom-panasonic-lumix-fz48/3936, ale to jsi asi čet...?
neotek (5)|31.8.2012 13:43
rodinu s děckama do deště taky nedostaneš mluv sám za sebe.. moje rodina nejní zalezlá když prší ale to je jedno.. četl jsem na heureka o tom panasoniku a každej si ho chválí
kubusf (49)|31.8.2012 13:53
no, však nic ve zlém... ani proti FZ48 ce, natož rodině... ale možná by to za přečtení stálo. Vždycky je lepší čerpat z více zdrojů - když ta možnost je. Nemyslím, že proti němu budou zásadní výhrady pro běžné použití. Jen jsem chtěl dát k dobrému, že ten snímač při vyšší nastavené citlivosti nepatří mezi nejhodnější... A u UZ je citlivost dost využívaná hodnota.
F
neotek (5)|31.8.2012 13:59
a jakej by jsi mi poradil ?
kubusf (49)|31.8.2012 14:09
..no pokud se UZ tohoto typu týče...třeba by se dalo ještě urat rok a sehnat FZ 45...? Sklo to má stejný, myslím tedy stejně dobrý.. (na běžné focení, jak píšeš )to stíhá a.........míň to šumí.....
Ale řebas Ti poradí zdejší starousedlíci něco onačajšího.. Jen už se hůř schání, leč sehnat to asi jde. ;-)
kubusf (49)|31.8.2012 14:41
apropo...
to zadání je dost strohé.... co takle uvažovat o šířce ohniska...nejmenší, nejdelší, o tom kolikrát to má přiblížit, on není zoom jako zoom a 30x nemusí být stejné jako 30x z jiného začátku.... Dlouhá ohniska UZ mají své technické mouchy - různé u různých aparátů, ale všeobecně předvídatelné... Na běžné focení není potřeba pokukovat hned po MAX datech co se nabízí.. Lepší je se držet malounko "při zdi" ( beztak to potom ve středu většinou dává nejlepší výsledky) a teprve pak, když má fotograf nějaký specifický důvod proč požaduje nějaký maxi parametr zvažovat, co to přinese za plusy i se zákonitými mínusy...viz třeba čtení na https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/49-FAQ-Koupe-kompaktniho-fotoaparatu
Vůbec tím nemyslím, že by FZ48 nemohla být kandidát do 6000.. Pokukoval jsem loni po jejím vyšším kamarádovi FZ 150 (je jinde cenou), tak jsem o ní drobet - jako o předchůdci početl.
S tím šumem to myslím tak , že pokud použiješ u UZ dlouhé ohnisko máš v podstatě dvě možnsti.. prodloužit expoziční čas, ale to se to mázne díky chvění objektivu a nebo zvýšit citlivost....no a když snímač šumí, tak je prostě obrazový výstup horší. Pokud tedy neplánuješ fotit s UZ 48 třeba makro ze stativu s dlouhým časem a zvětšením pomocí UZ tak je použití dlouhého ohniska a také zoomu pžinejmenším diskutabilní a použitelné jen někdy. Občas je to využitelné k detailu na vzdálenost,kde se ke snímku nedá jinak dostat..