Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Full frame Sony

Iudex (12)|10.9.2012 09:07
Čo hovoríte na full frame kompakt od Sony s nevýmenným 35 mm objektívom, vo veľkosti Pana GX1 a za cenu 3000 USD? http://www.mirrorlessrumors.com/sony-rx1-is-a-full-frame-mirrorless-camera-with-fixed-zeiss-lens/
Sakini (1174)|10.9.2012 10:07
Tak trochu bestiální, ale proč ne? Pro mě by to byla ideální ohnisková vzdálenost, na kterou jsem zvyklý, a pokud by to nepřehnali s rozlišením tak by z toho mohly lézt hodně dobré věci. Ale jak znám Sony, bude to 24 MPx minimálně. A každopádně za tři tisíce dolarů ani omylem, to už by to muselo mít výměnné objektivy. Pětadvacet tisíc tvrdých českých korun, víc ani Ň. Spíš bych počkal až se z toho vyvine CSC...
Milan Šurkala (3381)|10.9.2012 10:48
Pokud vím, tak to má mít 24 MPx, což je na full frame tak akorát, v dnešní době možná dokonce "málo" :-D 25000 Kč je naprosto nereálná cena, vem si, že je to full frame. Jakýkoli full frame fotoaparát bez objektivu neseženeš pod 40 tisíc, nevidím tedy naprosto žádný důvod, proč by tohle i s objektivem mělo být levnější než 40 tisíc.
Sakini (1174)|10.9.2012 14:29
[QUOTE=Milan Šurkala;16255]25000 Kč je naprosto nereálná cena, vem si, že je to full frame.[/QUOTE] A dyť já vím ;-) to byla vyřčená bláhová tužba... A těch 24 MPx se dneska už prosazuje jako standart full framu, a proč taky ne. Ale to už by mě vážně zajímal víc CSC systém na téhle bázi.