Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D 90

chalupník (85)|23.9.2012 17:45
Prosím, řekněte mi, proč nemá nová řada D 3100-5100 v těle zaostřovací motorek a starší D 90 ano. To jako ušetřím na těle, abych pak sháněl dražší objektivy s motorkem? Jde mi o to, že chci Nikon D 5100 kvůli výklopnému displeji. A pro první seznámení s přístrojem objektiv mám. Bez motorku. Takže ruční ostření, nebrat. Seťák nechci. 18-105 také ne. Je nějaká jiná možná kombinace za low end peníze?
Děkuji.
Sakini (1174)|23.9.2012 18:00
Jelikož to jednak uspoří náklady, jednak zmenší rozměry, a u nižších tříd se to snese jelikož naprostá většina objektivů Nikon už dávno vlastní motorek má. D90 od začátku je "top consumer" třída, takže i když dnes už má svoje léta, pořád je to vyšší kategorie. Poslední entry level zrcadlovka s AF pohonem byla D50, od té doby už žádná vzhledem k tomu že základní 18-55 jakožto standart nejlevnějších Nikonů měl vlastní pohon. Takže je to vlastně už taková tradice - D40, D40X, D60, D3000, D5000 - a zůstane to tak i nadále. Už jen proto, že základní objektivy Nikon s vlastním pohonem už dávno nemusí být drahé. Jiná kombinace v nejnižší třídě není k dispozici, 16-85 se dává do kitů až k lepším tělům (a za samotný dáš svých patnáct, plus tělo, a už jsi daleko mimo low end). A na těle neušetříš ty, ale výrobce, ty si to pak pěkně zaplatíš.

No, dá se koupit kombinace D3100 s Tamronem 17-50/2.8 pod dvacet, ale otázka je jestli to pro tebe je "lepší objektiv"...