Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony SLT A57

SkyVessel (12)|24.9.2012 17:29
Zdravím.
Chci se zeptat těm, co tomu rozumí, jak je to s nákupem ze zahraničí... Našel jsem na e-bay Tenhle kousek za 15.100,- ebay.cz/Sony--Alpha-A57. U nás jde sehnat za 17.000,- pixmania.cz...
Jsou to ušetřené nějaké dva tisíce, které můžu investovat do lepšího skla...
Ale ... jak je to se zárukou?? To je jedna z hlavních věcí, které by asi rozhodly mezi ušetřit a radši připlatit...

Druhá věc: Oplatí se jít do tohoto setu s pevnou 50, nebo radši tu 50ku starší, ale kvalitnější??...

A třetí věc: Poradíte nějaké servery, kde hledat starší skla?? Uvažoval bych o nějakém starčím, ale kvalitou mírně lepší než seťák asi :)


Díky za tipy...
Milan Šurkala (3381)|24.9.2012 18:17
Tak předně Pixmania není u nás, ale je to Francie (u nás mají pobočku pro zákaznický servis, nicméně objednávaka by měla být expedována ze zahraničí, pokud se to už náhodou nezměnilo). Ale to je jedno. Koupě toho kousku z Ebay mi přijde jako nepříliš výhodná, smysl by to mělo jen tehdy, pokud bys opravdu chtěl používat výhradně starší skla nebo je už máš. Připlatit si 5 tisíc za základní seťák a pevnou padesátku není až tak marné (jen ta 50ka stojí 4 tisíce). Samozřejmě pokud takové objektivy nechceš/nepotřebuješ, bude lepší koupit jen tělo. Záruka je jen jeden rok po celé Evropě, je to v popisu, jak moc dobře se to bude vymáhat, to těžko říci, to už záleží na konkrétním prodejci... Nicméně posílat to případně zpátky do Británie na reklamaci, to by se mi moc nechtělo. Otázkou je, zda by to na evropskou záruku nevzalo zdejší zastoupení Sony, nevím jak to přesně funguje. Staré objektivy bych klidně kupoval na Ebay, toho bych se nebál.
SkyVessel (12)|24.9.2012 18:47
[QUOTE=Milan Šurkala;17635]Tak předně Pixmania není u nás, ale je to Francie...[/QUOTE]
Aha... :D ale předpokládám, že jako český eshop budou mít české záruční podmínky 2 roky atd...

Jinak k těm objektivům - buď koupím ty dva seťáky a nebo mám vyhlídnutý starší Minolta Maxxum AF 50/1,7 a místo seťáku ještě nevím...