Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

hodnocení mého výběru :)

fazys (2)|26.9.2012 20:32
zdravím všechny zkušené :D tak už asi 3 měsíce prohlížím a vybírám a už mám jasno.. potřebuji ale vědět zda jsem si zvolil správně. stačí když mi budete psát jako hodnocení výběru čísla od 1 do 10 s tím že 10 je nejlepší..
JSem rozhodnutý pro nikon D5100 se základem 18-105 AF-S DX VR... k tomu objektiv NIKKOR 35mm F1.8 AF-S DX nebo NIKKOR 50mm F1.8G AF-S.. ještě nevím který mi bude víc vyhovovat.. a proto, že nevím jak moc kreativní fotky s tím 5100 půjdou dělat přikoupím ještě infračervené filtry (černý a červený) ať si můžu vyhrát :) jo a ještě stativ ale ten ještě musím vybrat :) pro začínajcího nadšeného fotografa který chce fotit všechno a všude, uspokojí tahle sestava mé potřeby dělat hezké a ostré fotky? :D
Sakini (1174)|26.9.2012 21:50
Proč ne - s tím se dá vyhrát. 35/1.8 je praktičtější, pokud tu padesátku teda neplánuješ jen na portréty, s pětatřicítkou se líp pracuje i v interiérech (já třeba mám oba (padesátku tedy 1.4), každý používám za jiným účelem). Stativ vybírat obezřetně, dostatečně kvalitní a nešetřit, aby byl dost stabilní a odolný. A ty filtry bych zatím nechal v obchodě, dokud nebudeš jednoznačně vědět jestli ti opravdu k nečemu budou s tímhle vybavením. Výběr to není špatný.
Pavel Olivík (160)|27.9.2012 17:40
...asi bych šel do té pětatřicítky,jelikož co jí mám tak padesátku jsem nepoužil...a je určitě kompaktnější...
fazys (2)|29.9.2012 17:01
a ty infra filtry myslite že bych u tohodle zrcadla nevyužil? jako že bych potřeboval lepši tělo na to?
Sakini (1174)|29.9.2012 17:57
Radši si zatím kup něco co víc použiješ, třeba UV filtr na ochranu objektivu. Nebo polarizák. Stejně bys měl nejlepší vyzkoušet si, jak bude tvůj foťák citlivý na IR světlo, já tedy netuším jak to s D5100 je. A pak, když tě to bude tolik lákat, můžeš si nějaký ten filtr pořídit.
Rellik (1136)|30.9.2012 08:46
IR zvládnou všechny foťáky. Stačí třeba vyzkoušet vyfotit diodu od dálkového ovládání televize při zmáčknutém nějakém čudlíku. Jinak ohledně filtrů, pokud budeš mít zájem, písni a můžu ti jakékoliv sehnat za pár korun. (Nabídka platí pro všechny... :) )