Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic Lumix TZ30 nebo Nikon Coolpix S9300

anavi (2)|30.9.2012 22:58
Potřebuji poradit jak se rozhodnout mezi těmito foaparáty Panasonic Lumix TZ30 - Nikon Coolpix S9300. Přečetla jsem už mnoho recenzi někde je více chválen Panasonic někde zase Nikon. Jsem běžný uživatel jenž fotí na cestách a běžné věci jako rodinu a přírodu. Více se přikláním k Panasonicu kvůli HDMI kabelu a kvalitě videa, ale zase jsem četla kritiku na objektiv Leica. U Nikonu se mi více líbí cena, bezdrátový přenos dat a podle recenzí delší výdž baterie. Prosím o radu někoho kdo má možnost tyto foaparáty ohodnotit z vlastní zkušenosti. Díky
Sakini (1174)|1.10.2012 09:02
Pěkný výběr - chceš bodnout tupým nožem nebo ostrou vidličkou? Příjemné není ani jedno.
Kdyby tak největší problém TZ30 byl objektiv... Foťák je to pěkný a nabušený funkcemi, jen fotit moc neumí, opravdu to není hezké. Dnes spíš jde o podprůměr co se obrazové kvality týče, barvy na nic, kresba na nic. V současnosti se z kategorie kapesních ultrazoomů těžko vybírá, ale určitě existuje řada lepších přístrojů. Vyzkoušel jsem postupně od TZ10 různé "travel zoomy", a celková úroveň fotek postupně šla ke dnu. Zlatá desítka, komu jsem ho doporučil ten si jen mručel... Otec je třeba spokojený s TZ25, to je takový dost průměr, ale on je opravdu hodně nenáročný uživatel.
S9300 je co se týče fotek taky pouhý průměr, ani se mi nechce psát že je o něco lepší, protože nakopnutí do spodní části zad je prostě nakopnutí, jedno jaké značky je ta bota. Je ale každopádně o něco levnější, a kdo nestuduje kvalitu obrázků lupou, mohl by být uspokojený. Ale to jak žere baterky je dost nesnesitelné, se zapnutým GPS nedá ani 200 snímků - už S9100 moc nevydržel (měl jsem ho chvíli minulý rok), vybitý byl na dvě doby, a S9300 má víc cingrlátek co užírají proud. Až napotřetí se mi ho v obchodě podařilo vyzkoušet, jinak byl furt vybitý, a prodejci lamentovali že ho nestačí nabíjet když si s ním pár lidí chvíli hraje.. Takže nevím kdo kde přišel na delší výdrž.
Tyhle dva typy zrovna nejsou nejlepší tipy. Existují lepší přístroje za ty nemalé peníze. Z přímých konkurentů mě napadá třeba Canon SX260, obrazovou kvalitu má lepší, výdrž o něco delší, a taky možnost plně manuálního ovládání. Zkus si ještě projít i jiné modely, v téhle třídě se moc vybírat nedá, ale nemusíš nutně utratit ty peníze za něco mizerného. Nejdřív si ale stanov cenový strop, možná se pak dostaneš i k zajímavějším přístrojům.
anavi (2)|1.10.2012 18:27
Stanovila jsem si strop 6500kč a zaujal mě doporučený Canon SX260 ale spíše se přiláním k modelu SX240 bez GPS ušetřím baterii. Co myslíte?
Milan Šurkala (3381)|2.10.2012 00:56
Tak GPS v SX260 moc baterku nežere a samozřejmě se dá vypnout. Pokud GPS není důležitá, rozhodně doporučuji ušetřit a koupit levnější SX240.