Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jakého výrobce akumulátorů typu AA upřednostňujete?

Petr S. (328)|9.2.2009 14:04
Jakého výrobce akumulátorů typu AA upřednostňujete?

  • Ansmann
  • Energizer
  • GP
  • Panasonic
  • Sanyo
  • Jiného
  • Žádného, používám Li-Ion akumulátor

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Milan Šurkala (3381)|9.2.2009 17:15
Mám větší zkušenosti se značkou Trust, Sanyo a Varta. Bohužel byly využívány v kompaktu HP635, což je snad nejhorší elektronická věc, která kdy spatřila světlo světa, co se týče práce s bateriemi. Člověk tam dal nově nabité baterie a ono to vyfotilo třeba tři snímky a K.O. Po dalším nabití to vydrželo třeba na 100 snímků. S nabitými Vartami vydržel 25 snímků a zahlásil vybití (Canon na tyto údajně vybité baterie nafotil ještě 450 snímků). Se Sanyo ale stačil vyfotit asi 60 fotografií, takže to s ním bylo velmi veselé.
Naštěstí jsem baterie zkoušel i v jiných přístrojích a má pozorování jsou asi taková. Trust 1800mAh - Nic moc. Sanyo 2100mAh - Docela fajn. Sanyo 2500mAh - Jak aprílové počasí, jednou vydrží hodně, podruhé zas málo. Teď mě aktuálně velmi štvou, nabil jsem je, foťák se ani nespustil. Vybil jsem je v jiných zařízeních, nabil, a 30 fotek. Tak znova vybít a nabít, 100 fotek. Očividně jim menší nečinnost opravdu neudělala dobře. Jinak zrovna tyto baterie jsou známy jako dost nepovedené. Varta 2700mAh - paráda, vydrží opravdu dlouho (udávanou výdrž fotoaparátů s těmtito bateriemi překračuju o 50%), dnes mi právě poštou přišly další 4 kusy :-)
Takže u mě víítězí Varta, před dvěmi měsíci jsem ji kupoval i do auta :-)
HimiX (187)|10.2.2009 11:50
Mam jedny Energizer a jedny GP a musim rict, ze si ani na jedny nemuzu stezovat.
Lark (31)|10.2.2009 19:45
S těmi Sanyo 2500mAh mám naprosto stejnou špatnou zkušenost. Ještě se mi někde v šuplíku válí 8ks :mad: Výrobce přiznal, že to byla vadná série a prý uznával i reklamace, což u akumulátorů nebývá zvykem. Rešilo se to už nekdy před třemi roky na modelářských fórech. Mají totiž extrémní samovybíjení. Pokud se čerstvě nabijí, tak se dají ještě ten den použít. Stačí je ale nechat několik dní ležet a jsou totálně prázdné. Jiné kapacity jsou ale slušné. Sanyo má výborné tzv. průmyslové typy (jednobarevný žlutozelený potah), které se hodně používají v medelařině a mám s nima jen výborné zkušenosti.
dkas (154)|18.2.2009 10:15
No, já používám Hahnel 2700 a spokojenost (viz http://www.hahnel.cz/produkty/baterie.php). Používám je teda v GPS, kde vydrží opravdu dlouho a i nějaká nečinnost jim nevadí. Ještě mám dobrý zkušenosti se Sony 2700, taky držák, ty mám v externím blesku. Pak jsem jednu dobu experimentoval s baterkama Fiamo a bylo, no jak to říct slušně, fiasko. Teda asi jsou i horší, ale jsou to baterky nic moc. Pokaždý se chovaj trochu jinak. Tolik tedy moje zkušenosti...