Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jakou zrcadlovku ?

Ladys (27)|23.10.2012 09:45
Ahoj vsem znalym,
momentalne mam kompakt Panasonic TZ8, coz neni spatny fotak, hlavne ve dne dokaze udelat nadherne fotky, ale jakmile se foti pri seru nebo ve tme, tak je to spise bida.Z tohoto duvodu bych rad presel na zrcadlovku, ktera mi jiste prinese vice moznosti a vysledne fotky posune zase o kus dal.
Investici bych si predstavoval do 20tis. a fotim hlavne krajiny, mesta a samozrejme bezne foceni z dovolene a ruznych akci.Hodne si potrpim na vyslednou kvalitu dane fotky, takze hloubka, kontrast a ostrost jsou na prvnim miste a samozrejme co nejmene sumu.
Vybral jsem si paar favoritu, kterou jsou tady v teto cenove hladine dokola omylane a chtel bych slyset vas nazor a poradit jeste s rozsahem objektivu.
Nikon D3100 (objektiv 18-55 nebo 55-105)
Nikon D5100 (objektiv 18-55 nebo 55-105)...nejen tady na foru nejlepe hodnoceny
Canon 600D (objektiv 18-55 nebo 55-105)

Je velky rozdil v danem rozsahu objektivu ?...hlavne tedy jestli ja kdyz se zrcadlovkou zacinam bych ten rozdil poznal resp vyuzil ?
Na druhou stranu pokud ano, tak bych si to poridil asi hned a nedokupoval pozdeji.

Predem dekuji za vase aktualni nazory.

PS: na foru jsem toho tady precetl dost a rad bych nejake nove poznatky, ktere mi pomuzou v rozhodovani.
Rellik (1136)|23.10.2012 14:51
[QUOTE=Ladys;20113]Je velky rozdil v danem rozsahu objektivu ?...hlavne tedy jestli ja kdyz se zrcadlovkou zacinam bych ten rozdil poznal resp vyuzil ?[/QUOTE] Rozsah objektivu se dá nazvat zoomem, takže čím větší rozsah, tím větší zoom. V překladu do kompaktu je 18-105 zoom cca 5,8x a 18-55 by pak byl jen cca 3x. Na té TZ8 byl zoom 24x, takže je určitě pro tebe lepší hned brát objektiv 18-105. Hlavně pokud jsi byl zvyklý občas něco "přitáhnout". Jako foťák bych pak jednoznačně volil Nikon D5100. Proč psát nebudu. Je tady ohledně těchto foťáků několik diskuzí, takže pohledej ;)