Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic Lumix DMC-FZ8 z bazaru za 2900.-

Emil 1234 (4)|2.11.2012 08:20
Dobrý den,
myslíte, že by to byl dobrý nákup pro začátečníka, který ještě neví jestli ho fotografování bude bavit a nechce proto zatím investovat větší částku? Moc děkuji za rady zkušených.
Sakini (1174)|4.11.2012 14:35
No nevím, je pravda že za tyhle peníze se dneska nic nového koupit nedá, co by mělo takový objektiv, PASM režimy a umělo to RAWy. Pro začátečníka hodně velká nabídka k poznávání možností. Kvalita fotek nebyla nějak nadprůměrná, ale když se nepoužívá vyšší citlivost je to použitelné. Pro někoho kdo si chce co nejvíc vyzkoušet, a nemá žádné zkušenosti - proč ne. Jen se od toho nesmí moc očekávat (a ještě bych zkusil trochu stáhnout cenu ;-) ).
Milan Šurkala (3381)|4.11.2012 17:22
Osobně bych už u tohoto staříka čekal trochu nižší cenu. Jinak doma máme starší model FZ7 (totéž, jen to má o 1MPx méně a chybí tomu RAW) a musím říci, že to je doslova geniální fotoaparát pro denní focení. Tam se prostě nesmí jít nad ISO 100, pak to dělá fotky, že to rozseká i mnoho dnešních kompaktů. Pozor na stárnutí čipu, nevím jak u FZ8, ale naše FZ7 už šumí znatelně více, než když byla nová - zesiluje se pak i odšumování. Ale také má na kontě přes 40 tisíc snímků. Zkontroloval bych tedy, zda náhodou na nižších citlivostech moc barevně neflekatí - dobře to jde vidět třeba na jehličnatých stromech. Pokud jsou víceméně tmavě zelené s jen mírným tažením některých pixelů do modra či fialova, je to OK, pokud je to spíše směsice fialových a zelených fleků, měl bych se na pozoru.
Sakini (1174)|4.11.2012 19:22
[QUOTE=Milan Šurkala;21273]Osobně bych už u tohoto staříka čekal trochu nižší cenu.[/QUOTE] Tak dva tisíce, pokud bude opravdu v dobrém funkčním stavu o nějakou stovku víc, ale skoro tři jsou nepřiměřené.
Emil 1234 (4)|6.11.2012 06:16
Děkuji vám oběma, že jste si našli čas a pomohli mi při rozhodování. Vámi navrhovanou cenu jsem oznámil inzerentovi, se zájmem čekám na reakci. Našel jsem ještě několik nabídek od cca 2000.- do 3500.-, určitě některá vyjde. Děkuji ještě jednou.