Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparát s BKT funkcí

jenny_k (2)|8.11.2012 11:30
Ahojky, uvažuji o koupi nového foťáku, zatím fotím na Olympus SP-565UZ, dělá krásná makra, 20x optický zoom, ale u krajiny začínám vnímat, že by to chtělo už prostě změnu, taťkův Nikon dělá daleko ostřejší kontrastnější hezčí fotky, ale zase tam postrádám funkci BKT, kterou jsem měla tady, i když byla jen na tři expozice. Hledám foťák, který by uměl dělat BKT alespoň ze 7 expozic, baví mě hrát si s HDR a auto bracketing na tři expozice, co jsem zatím měla, na to nestačí. Ručně je to sice možné nastavit, ale i sebelepší stativ nezachrání malé odchylky a navíc u pohyblivějších scén jako mraků to ani nejde. Jen nikde tato funkce není vypichována, hledat to u jednotlivých foťákům, zda mají funkci expozičního bracketingu, zabírá moc času, tak se jdu poptat na vaše zkušenosti, případně tipy, kdo víte, u kterých fotoaparátů tuto funkci najdu, na trhu s novinkami se zatím vůbec neorientuji a jestli někdo nějaký takový foťáček máte, jak jste s ním spokojeni. Dík za rady
Rellik (1136)|8.11.2012 15:23
BKT myslím víc jak 3 fotky nedělá u žádného foťáku. Pokud se chceš hrát s HDR, tak foť do RAW a stačí ti pouze jedna fotka bez nějakého BKT. Z rawu si jich pak můžeš udělat různých expozic kolik chceš...
Milan Šurkala (3381)|8.11.2012 16:17
Tohle umí Micro Four Thirds fotoaparáty od Panasonicu (Lumix Gx, GFx, GHx, GXx, kde za malé "x" lze dosadit nějaké číslo). Jinak pro 7 snímků to opravdu není moc běžná funkce.
jenny_k (2)|8.11.2012 16:55
aha, myslela jsem si, že už s neustálým rozvojem funkcí, různých vychytávek atd. bude BKT s možností více expozic než tři v dnešní době už běžná věc :) tak škoda že ne. Z rawu to samozřejmě taky jde, ale nejde to u všech záběrů, rozhodně blbě u míst, která mají tendenci se někde silně přeexponovat a jiná místa podexponovat, s tím se nic moc nedá dělat ani při úpravě expozic, a můj foťák např. nemá funkci dvojnásobné expozice, kdy to vyfotí snímek exponovaný např. dle oblohy či světlého místa a vzápětí snímek exponovaný dle lesa či budovy, kde by pak šel složit jeden záběr a z něj opět si pohrát. A do rawu se pak musí trochu podexponovat, aby šlo tvořit lepší HDR a i tak je u tohodle "pseudoHDR" vyšší šum, když skládáš více expozic stále z jedné fotky, než když skládáš hdr z BKT fotek. tak zatím díky