Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ktorý fotoaparát si kúpiť sony hx10, wx100 alebo panasonic tz30

romeo2 (4)|11.11.2012 14:34
Dobrý den mám na Vás konkrétnu otázku, ktorý foťák odporučíte kúpiť Panasonic Lumix DMC-TZ30, Sony Cyber-Shot DSC-WX100, Sony Cyber-Shot DSC-HX10
prečítal som si recenzije na Dimanii a neviem si vybrať, s pozdravom Romeo
rousini (738)|11.11.2012 15:18
Tak si ještě přečti recenze Olympus XZ-1, Samsung EX1 nebo Panasonic LX5...
romeo2 (4)|11.11.2012 23:20
Panasonic LX5 a Olympus XZ-1, to je už iná cenová kategória, pre mňa kompakt do 250 e-čiek je max..Samsung EX1 síce má menší zoom nemám s touto značkou skúsenosti. ...
rousini (738)|12.11.2012 09:57
Tak nikde jsi nepsal cenový strop, co, jak a kde se chystáš fotit...
Jde o to, že uvedené foťáky jsou úplně jinde kvalitou výstupu. Některým je třeba trošku pomoct, ale i tak. Vždyť se podívej na některé ty tvoje hrůzy s clonou 3,3. V interiéru nebo pod mrakem nepoužitelné. BTW co furt všichni máte s tím zoooooomem :mistake ?
cole55 (2)|12.11.2012 10:41
Zdravím,
takže po nejakom dlhšom výbere a prečítaní pár desiatok recenzií tu na digimanii, som si v sobotu zaobstaral panasonic dmc tz 30. Zatiaľ
som ho veľmi dôkladne neotestoval, približne niečo cez sto fotiek. Ak by mal niekto záujem o skúsenosti, nech sa ozve.
romeo2 (4)|13.11.2012 21:24
Hi,
jasné sem s nimi, hlavne by ma zaujmalo ako fotí v byte a fotený obiekt je pred oknom , skús odfotiť s bleskom reflexné prvky.
romeo2 (4)|13.11.2012 21:32
jasné že som nepísal cenu, lebo som napísal jasne konkrétne čo chcem, ak by som išiel s cenou hore asi by to bol CANON G11 ALEBO G12
cole55 (2)|14.11.2012 15:07
Takže, prvé fotky som urobil v byte, skôr ako som pozrel podrobný návod:) Fotil som na rôznych programoch, v interiéri mi to hádzalo iso 400 až iso 800. Nechápem načo je tam vyššie iso. Zjavne sa fotak musí popasovat s obmedzením clony a snímača a čo ja viem ešte čoho aby záber netrval večne a bol dobrý. Je fajn, že je tam vela programov a dajú sa nastaviť rôzne scény. Priznám sa, že som ho chcel vrátiť predajcovi ked som si pozrel fotky na pocitaci a vymeniť ho za sony hx10. Neskôr som sa pohral s nastavením (napr. v byte s isom a s osvetlením) a precítal si zopár dalsích recenzií na zahraničných weboch a zmenil názor. Co sa týka videa, super, gps som neskusal. Vonku to robi fotky celkom slusne. Fajn vec je aj dotyxkový displey a zaostrovanie, makro, fotky portrét. Aj ked zasa neviem či tá sirokouhla 24mm je portrétový objektív:) Myslím, že fotky do takej A4 budú najviac čo sa z neho bude dať vytiahnúť. Upozorňujem, že ak máte zaľubu fotenie a chcete sa pohrať s fotkami, zvolte npr. GF5, ktorú som mal vybratú aj ja. Nakoniec som zvolil panaTZ30, z dôvodu veľkosti a z dôvodu, že bude fotiť aj moja manželka. Ale ako to vidím do budúcnosti, pokiaľ klene cena panaGF5 samozrejme sj s power zoomom, tak eko GF3 cca 350 eur (fajn je aj śony n5N len neviem kolko stojí), určite do neho pojdem.