Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

xD karta

Karlos5573 (269)|15.11.2012 19:54
Ahoj, dlouho jsem sichtěl koupit nějaký starší lepší kompakt, nakonec jsem našel dost levně olympus C-5000, jsem spokojený ale mám dotaz ohledně karty a to 1) mohu použít xd adaptér do kterého se vkládá microSD, bude to rychlejší? nejde mi o zápis ale spíš o pohyb v při prohlížení fotek či načítání ... foťák při zapnutí načítá 1GB xd kartu asi 8 sek než je možné fotit. případně koupit originál Olympus kartu? mám tam fujifilm M1GB xD ... nevím jak je to s těmahle kartama a rychlostí, normálně funguju na rychlých SD či CF kartách.
Sakini (1174)|15.11.2012 21:45
Bohužel xD karta je už opravdu opuštěný formát a hodně jednoduchá technologie, což bylo vždy poznat na malé rychlosti zápisu i čtení, pouze zlomek CF a SD karet. Adaptér pro micro SD bude pasovat, ale nebude fungovat, protože ten přístroj musí navíc SD v adaptéru podporovat a to přišlo o pár let později (cca 2008). Navíc máš typ M, který byl pomalejší než původní typ a všechny další. Nejrychlejší je typ H, ten ale přestali vyrábět kdysi dávno, a ostatní nejsou o moc lepší než eMko, jedno který výrobce. Takže u tohohle zasloužilého veterána moc možností nemáš.