Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 42

Téma: Nikon D5100?

Občasný diskutér Avatar uživatele Mirda4
    Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Asi bude potřeba si pospíšit, kdo s nákupem D5100 ještě otálí a uvažuje o ní. Varianta se setovým objektivem 18-105 pomlau mizí z obchodů, dnes například ze stránek FOTOLABU. Nová D5200 mě ničím nenadchla.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2012
    Fotografií
    30

ani ostrici system?:-O... to se mi oproti d5100 (kterou vlastnim) dost libi. Akorat vzhledem k rozdilu cen si nejsem uplne jistej, jestli to za to momentalne stoji...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Ostřící systém u D5200 je na první pohled super, ale oproti D7000 (kde je totožný AF modul) je to u D5200 očesané o jemné doladění AF! Takže případný front/back focus si doma nikdo neseřídí a zbude pak jedině návštěva servisu. To sice u D5100 také, ale přece jen bylo těch výtek na "přesnost" AF u D7000 dost. Jinak je D5200 dle mě šíleně předražená, to už se vyplatí si připlatit cca 4 tis. a jít rovnou do D7000.

Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Tak zítra si s největší pravděpodobností jedu pro D5100. Vezmu po cestě i nějakou paměťovou kartu. Mám v hledáčku od Sandisku a zeptám se vás, jestli je mezi nima nějakej výraznej rozdíl. Tady jsou dvě varianty...
    stačí tahle ultra??? http://www.alza.cz/sandisk-sdhc-16gb...10-d330589.htm
    nebo je nutná tahle extreme??? http://www.alza.cz/sandisk-extreme-h...gb-d169291.htm
    nevím kolik je totiž datovej tok při točení videa a jaká je nutnost mít rychlost zápisu, pokud zvolím ukládání JPG+RAW současně. Díky za rady...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Bohatě stačí ta levnější, na video i na RAW+JPG.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Já jsem koupil 2x Sandisk Ultra 16GB a naprosto dostačující, RAW+F(Jpeg ve vysoké kvalitě) - cca. 28 MB stíhá a fullHD taky.

Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Tak už je NIKON doma:-) Zrovna se tady v tom všem přehrabuju, trochu přelousknu návod, zatím se nabije aku a půjde se na věc. V porovnání s mým současným Lumixem FZ48 je to pěknej kousek, líbí se mi ta váha, že člověk něco drží v ruce. Díky všem, kteří mi tu na moje dotazy při výběru zrcadlovky ochotně odpovídali...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1020746.jpg 
Zobrazení: 153 
Velikost: 581.5 KB 
ID: 866  

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Tak hurá do toho, jsme zvědaví na první dojmy...

Nováček
    Registrace
    Sep 2012
    Fotografií
    30

Tak preju dobre svetlo ) Jinak vidim dobrou volbu setu (predpokladam ze je to 18-105)... doporucuju si precist manual (nejlepe plnou verzi, ktera je bohuzel myslim jenom v anglictine) a zaroven s tim zkouset, sam jsem prechazel ze starsiho modelu Lumixu na D5100 a muzu rict, ze me pak v akci vzdycky napadlo, ze by bylo fajn, kdyby to umelo to a to....a ono to fakt umelo, akorat jsem to proste nenasel v menu (nebo se to vyplo kvuli zaple jine funkci, coz jsem netusil)

Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Takže mám za sebou první den testování a hlavně učení se na novém přístroji. Set jsem zakoupil ve variantě 18-105, je to opravdu velmi univerzální rozsah zoomu, který je v běžných podmínkách naprosto dostačující. Jsem překvapený a zároveň i trochu vyděšený z toho, kolik různých funkcí se dá používat, ale snad se do toho člověk postupně dostane. Než si přístroj dostatečně ošahám, tak se nemíním trápit s focením do RAW, to si nechám na později, až to budu mít trochu zmáknutý. Co mě na první dojem během dneška zaujalo je ostření, které je velmi dobré i v AUTO režimu (srovnávám s mým předchozím Lumixem FZ48), dále možnost vyfocení tmavé večerní scény v interiéru na ISO kolem 2000, aniž by byl snímek nějak nepříjemně zašuměný a vychutnávám si fotky, kde při malé hloubce ostrosti vynikne focený předmět a pozadí je příjemně rozmazané a dává tak fotce na zajímavosti... Dnes jsem si taky upravil nějaké uživatelské nastavení v menu, aby se mi vše potřebné lépe ovládalo (pod funkční klávesu Fn jsem nastavil změnu ISO a zároveň jsem si informaci o hodnotě ISO zvolil i do hledáčku místo informace o počtu volných snímků na kartě, atd.). Ještě se chci zeptat na jednu věc. Je nutné si na objektiv dokoupit UV filtr? Neplánuju přístroj používat v žádných extrémních podmínkách, ale všude se o tom dost mluví, tak nechci něco zanedbat.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Mirda4 Zobrazit příspěvek
    Je nutné si na objektiv dokoupit UV filtr?
    Nutné to není, jelikož UV filtr je přímo před čipem. Ono se spíš ten filtr používá spíš jako ochrana čočky objektivu - lepší je vyměnit poškrábaný filtr za pár stovek než objektiv za pár tisíc...
    Ještě sem ti chtěl napsat, že to FN tlačítko jsi mohl využít na jinou funkci, protože tlačítko na iso je zezadu, ale jak tak koukám, tak D5100 oproti mé D90 ze zadu moc tlačítek nemá...
    http://www.ifotovideo.cz/rubriky/fot...estu_2227.html
    http://www.nikonclub.cz/nikon-predst...se-na-co-tesit
    Já si třeba na to FN tlačítko dal nastavení rezimu ostření. To ISO se zas tak často nemění (aspoň teda u mě)...

Registrace
    Jan 2012
    Fotografií
    5

Takže něco takového, jestli tomu dobře rozumím...
    http://www.aaron.cz/produkty/hoya-protector-hd-67-mm
    Právě že té D5100 samostatné tlačítko na ISO na tělě chybí, je tam jedno funkční tlačítko, tak jsem tam zatím dal to ISO, ale je možný, že postupem času pro mě bude prioritní jiná funkce a přenastavím to na něco jiného.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Za 999,- obyčejní sklíčko?! Si dělají p*del ne? Za tu cenu těch filtrů mužu mít 10! Platit takové peníze jen za to že je na tom nějaká značka mi přijde trochu mimo... Já mám sice taky jako ochranu UV B+W, ale jelikož se v obchodě ve vitríně sekli u ceny foťáku, tak ho mám zdarma. Jeslti chceš písmi mi ohledně toho filtru SZ.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006
    Fotografií
    53

UV a polarizacne filtre sa riesili v tomto threade http://www.digimanie.cz/forum/showth...r-Hama-vs-Hoya Odporucam si precitat test na lenstip.com). Tam sa ukazalo, ze nie vsetko co ma zvucnu znacku a je drahe je naozaj kvalitne. Na druhu stranu sa kvalita niektorych filtrov ukazala horsia ako kvalita plocheho tabuloveho skla. Ja som podla testu kupoval filter s rozumnym pomerom cena / vykon z ebay.

Nováček Avatar uživatele honzarejlek
    Registrace
    Aug 2008
    Fotografií
    22

Mám dotaz: občas se mi stane že mám u náhledu snímku červené popisky u hodnoty ISO. Moje domněnka je že je to vždy když mám nastavené automatické ISO, protože poté co nastavím ISO napevno tak to zčervenání zmizí, ale radši se ptám, jestli to neznačí něco navíc.. :-)

Mirda4: mohu se zeptat jak se změní hodnota v hledáčku z počtu snímků na ISO či něco jiného?

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nikon D5100
    Od fevlad v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2014, 18:34
  2. Nikon D3100 18-105mm nebo Nikon D5100 18-55mm?
    Od Danielkyska v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 03-09-2013, 17:45
  3. Nikon KCC-REI-NKR-D5100
    Od palocc v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2013, 21:52
  4. Nikon D5100
    Od Shampoo1 v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-11-2012, 04:47
  5. Nikon D5100 vs. D7000