Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 48

Téma: Zrcadlovka kolem 30.000 Kč

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Pokud chceš tohle otestovat, tak v Brně by neměl být problém. Ve Fotolabu pod Svoboďákem mají jak K-5 II, tak K30 (oba jsem tam včera viděl), a samozřejmě i zásadní Canony a Nikony. Bude to asi nejblíž na vyzkoušení, ostatně po dálnici je to tak čtyřicet minut přímé cesty.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Nejde mě o žádný velký testování, ale alespoň v rychlovce vyzkoušet ovládání, ergonomii a tak. V Jihlavským Fotolabu Canony mají, ale právě Pentax že vezmou jen jako závaznou objednávku. Pod Svoboďák bych jel asi vlakem, alespoň by se potomek podíval:-) Mám takovou představu, že si rozmyslím kterou variantu koupím (kolik a jakých objektivů), do obchodu zavolám, nebo napíši, oni je tam budou mít, nebo je doobjednají, já přijedu, vyzkouším, vyberu, zaplatím a odjíždím:-))) A ne, že tam přijedu a zjistím, že zrovinka tuhle variantu nemají a že mě můžou doporučit jinou a lepší variantu a pojedu domů s předraženým kompaktem:-))) Asi to zní trochu naivně, ale třeba to ve větším městě není problém. Neprodají mě, prodají jinýmu..... Jdu zkusit napsat do Brněnskýho Fotolabu.
    Dík za info.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Na www.megapixel.cz maji taky skladem v Brne jeden kousek

A nebo sem jeste nasel na http://www.afoto.cz/prodej/Pentax-K-5II---DA-18-55WR

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Afoto nebere karty, jen tak pro informaci. Skladové zásoby jim občas nesedí, občas mají nějakým omylem divné ceny v obou směrech od normálu a nabídce mají na dotaz věci co nejdou půl roku sehnat, ale až na tento boj jinak ok. A ještě se dívám je zde, i když jen jeden set: http://www.aaron.cz/digitalni-zrcadlovky?pentax=1 (Brno, Pekařská v horní půlce).

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Diky. To me ani nedoslo,ze vlastne muzu obejit vic obchodu v jeden den:-) to bych nemusel mit vsechny v jednom obchode:-) platba v hotovosti neni problem,stejne mozna ani nemam na karte tak vysokej limit:-)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No jen abys našel co hledáš, on Pentax není masové zboží ani ve specializovaných kšeftech - v Megapixelu se krčí jeden K-5 II, mají tam na Pentax půlvitrínku, takový koutek hanby (Pentaxáci rádi haní brněnský MPX za opovrhování značkou, prý je to tam dokonce sprosté slovo), a v Aaronu jsem ještě nikdy žádný nepotkal (a že jinak mají kdeco na prodejně). Abys neobíhal zbytečně centrum jako satelit...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

To bych nejdřív ověřil, jestli alespoň v některým obchodě je, nebo jestli ho dopředu objednají. nebo jestli mě to nasr...štve, tak ho objednám a budu si muset zvyknout:-) Stejně jsem na 99% rozhodnutej pro Pentax:-) Měl jsem pocit, že dnes obchodník udělá první poslední pro zákazníka, jen aby si ho udržel, když pořád každej brečí jak je doba zlá a ono ne...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ja ho koupil normalne na Alza.cz, platil kreditkou (rok zaruky navic) a brasnu koupil tady: http://www.foto.cz/Fotodoplnky/Foto-...-22-cerna.html . Kartu jsem koupil nakonec tu nejrychlejsi, pres USB 3.0 ctecku to stahuje fotky pekelne rychle.

Nicmene mam dotaz. Vydrzi ten fotak tyden teploty kolem nuly a v noci tak minus dvacet az minus 30?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Kolem nuly do nějakých -5 bez problémů, pak má trochu problém baterka a nevím jak funguje LCD display, protože sem v takových podmínkách foťák neměl asi osm let (a se starým mobilem v nějakých -15 pamatuju, že se display překresloval velmi líně a byl i tak skoro nečitelný). Akorát pozor na kondenzaci vody na foťáku, zvlášť pokud máš v brašně napadaný nějaký sníh. Pak se doporučuje dát foťák venku do igeliťáku, nejlíp ještě se silikagelem, a ten utěsnit dokud foťák nedosáhne teploty okolí. Nejhorší co můžeš udělat je dát promrzlý foťák do navlhlé brašny, pak vydrží studený velmi dlouho a pěkně na něm kondenzuje voda. Jo a nedoporučuju ofukovat vločky z objektivu To jedeš na běžky do Finska nebo co?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ja ne, zena... . Sacek se silicou mam u fotaku vzdycky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Sillicu nekde kupujete,nebo si nechavate zasoby kdyz neco koupite a je tam sacek?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Vlastni zasoby... :-D Delam dost s pocitacema Aktualne mam cele dno vystlane.
    Asi jeste koupime Olympus TG-620 jako doplnek.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Dík. Tak to asi zaukoluji firemního "IT" a prohrabu krabice od bot:-))

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zapomnel jsem napsat jak to dopadlo. Minus 20 je v pohode, baterka se za 5 dni a pri cvaknuti 750 fotek vybila o carku.... takze super :).

A koukam, ze byla jeste rezerva... [url]http://diit.cz/clanek/chcete-zrcadlovku-do-30degc-kupte-pentax-k-5-iis[/url]

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak, blizi se Vanoce a taky moje narozky ... takze koukam po nejakych dodatecnych kravinkach.

Chci si koupit pevnou 50mm... zkousel jsem i tu 1,4 a stejne jsou s ni fotky ostry od 2,0, takze tenhle 1,8 mi asi postaci .
    http://obchod.fotoskoda.cz/pentax-5018-da/

Blesk - nejake lepsi alternativy?
    http://obchod.fotoskoda.cz/pentax-blesk-af540fgz/

A pak jeste koukam po nejake solidni nahrade setaku 18-55mm. Cena rekneme do 20K (budu chvili setrit no) . Rad bych nejaky rozsah zoomu, treba 18-80 nebo 28-70 apod. 50 mm minimum uz je moc. Idealne WR, s vlastnim motorem, stabilizace neni treba, ta je v tele a rad bych clonu od 2,8.

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jetá zrcadlovka kolem 5000 Kč
    Od Barney.m v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 13-11-2013, 21:57
  2. foťák kolem 7 000,- Kč
    Od flash33 v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 27-03-2013, 10:28
  3. Kompakt kolem 7.000,-
    Od Dandes v sekci Kompakty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-12-2012, 19:33
  4. ultrazoom s EVF kolem 5000 Kč
    Od ceiks65 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-03-2012, 18:13
  5. Zrcadlovka kolem 25.000 - Canon 550D?
    Od stripeksnu v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 09-02-2011, 21:55