Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Zrcadlovka kolem 30.000 Kč

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    přerostl jsem dost značně možnosti našeho starého Olympusu C5060WZ, chybi mi hlavne rozsahy clony atd...

Premyslime o nove zrcadlovce. Puvodne jsem chtel Olympus E520/E620 DZ, ale ten uz se nedela a evf nechci.

Zakladni pozadavky jsou:
    - v zasade lehci outdoor (proto mi byl tak sympaticky malicky a odolny olympus se stabilizovanym chipem a vykonnem ultrazvukovym cistenim )
    - foceni - priroda, zvirata, nocni fotky, lidi spis jenom momentky, srazy aut
    - stabilizace
    - cena kolem 30K

Nic maleho se uz asi ani nedela, takze jsem rozhodnut pro neco trosku poradnejsiho.
    Dival jsem se treba na: http://www.aaron.cz/produkty/canon-e...5-250mm-is#tab
    Ale nevim co za tu cenu cekat od tech objektivu atd...

Chci tech 30K utratit nejak smysluplne, takze ocenim kazdou radu :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

EOS60D není špatný stroj, i když jeho cena není tak úplně úměrná tomu co nabízí (Canon ho staví do pozice v které tak úplně nepřesvědčuje, je to vlastně přebalený EOS600D ve vybavenějším těle). Ty dva objektivy jsou typické setové, 18-55 už je použitelný ale existují lepší, a 55-250 je klasický plastový seťák. Pro běžné nenáročné použití je dostatečný, na dlouhém konci nejslabší, a aby ostře kreslil potřebuje přiclonit. Určitě existují schopnější telezoomy, lepší volbou pro tohle tělo by byl například Tamron 70-300VC.

Zrcadlovka, outdoor, stabilizace - to jsi vyložený kandidát na Pentax K-30. Utěsněné tělo prodávané v kombinaci s WR (počasí odolnými) objektivy, 16 MPx senzor od Sony který v mnoha ohledech 18 MPx Canon strčí do kapsy (jeden z nejlepších v současnosti), stabilizace v těle takže jsou stabilizované všechny objektivy které nasadíš. Za 21 tisíc dostaneš buď set s utěsněnými 18-55 a 50-200 WR , nebo s klasickými 18-55 a 55-300. Seťák 18-55 od Pentaxu má své přátele i nepřátele, já s ním mám jen dobré zkušenosti a myslím že je to jeden z těch lepších. 50-200 je klasický základní telezoom, pouze kdybys požadoval celkové utěsnění je výhodný, lepším teletem je 55-300 který je už trochu jinde a za svou cenu dá dost výkonu. Výhodou systému Pentax jsou pak do budoucna výborná pevná skla, která jsou navíc na tělech stabilizovaná což u jiných značek bývá výsada nejvyšších tříd.
    Nedávno jsem to orientačně počítal, a v případě K-30 dostaneš za 30 tisíc tělo s dvěma objektivy, blesk, druhou baterku a dálkové ovládání. To není špatné proti jiným značkám.

Pokud bys chtěl mít větší výběr skel, tak za dobrou cenu je teď Nikon D5100 (používá stejný senzor) a k němu je slušný výběr objektivů za rozumnou cenu - výborným základem je 18-105, se kterým tělo vychází na šestnáct tisíc. Navíc se pak dají koupit velice schopné teleobjektivy 55-200 nebo 55-300, které v poměru k ceně dávají hodně dobré výkony, skvělá světelná 35/1.8, nebo extrémně ostré makro 40/2.8 - všechny za rozumné peníze podle toho co kdo potřebuje. Celkově výběr příslušenství je u Nikonu široký, což je jeho výhoda proti omezenějším možnostem Pentaxu který u nás nemá takové rozšíření a podporu.

DO SLT od Sony bych osobně až tak nebruslil, snad A57 je docela povedená, ale Soňáci nejsou nejlevnější a pokud jde v první řadě o foto, Nikon D5100 bych určitě upřednostnil. Originální objektivy Sony jsou buď slabé, nebo bestiálně drahé, a alternativní Sigmy taky nevyjdou nejlevněji. Nemluvě o často problematickém autofokusu u SLT, u starších typů se projevujícím jednoznačnou převahou rychlosti nad přesností.

Možností je dneska docela dost, ceny průběžně klesají, a za třicet tisíc se toho dá pořídit docela dost, jen to chce rozumě vybírat.

Občasný diskutér Avatar uživatele Gamilena
    Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    76

Ahoj asi bych šel do Canonu,ale seťáky to už néé...
    Canon EOS 600D-TAMRON SP AF 17-50mm F/2.8 pro Canon XR Di-II VC LD Asp+Tamron SP AF 70-300mm F4-5.6 Di VC USD = 33 500 Kč
    Do 30 000 Kč se toho moc nevleze...:-))

Občasný diskutér Avatar uživatele Flayer
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    14

Pro tvé účely se mi asi nejvíc líbí nový Pentax K-5 v setu: http://www.megapixel.cz/pentax-k-5-i...r-50-200-mm-wr . Nevýhody už Sakini psal...menší výběr příslušenství, např. pro Pentax neexistují dálkové odpalovače s podporou P-TTL, nové moderní objektivy jsou dost drahé, apod. Na druhou stranu má ostřící motor i stabilizaci v těle a dá se sehnat spousta starších AF skel za dobrou cenu. Ideální volba v případě, pokud chceš časem dokoupit např. pevné sklo na krajiny a nic dalšího.

Pokud časem plánuješ výbavu rozšiřovat, doporučil bych Nikon. Ideální by byla D7000 např. s 18-200, ale tento set už vyjde docela draho. Popř. D7000 s 18-105 a časem 35mm f/1.8G na krajiny.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Pěkná kombinace, notně osolená ale pěkná :-) kdyby sehnal tu 17-50 ve verzi A16, měl by to levnější a lepší, ale to je holt dilema - buď solidnější objektivy nebo tělo, obojí se do třiceti tisíc nevejde.

Flayerovy návrhy jsou vyšší třída, to už jsou pořádné stroje na hranici ceny, ale stojí za to. Ta K-5 II má proti K-30 lepší vybavenost, modernější systémy a větší schopnosti, sdílejí stejný schopný senzor, a kdo je náročnější na ovládání a výkon zvolí ho. Kdo chce vyšetřit na další vybavení a nemusí mít skoro-profi tělo (s K-5 už jde dobře dělat profi práce), K-30 mu dá prakticky stejný obrazový výstup v jednodušším obalu. Rozhodování je lehčí než se zdá, když je má člověk před sebou... A D7000 je samozřejmě dravec, co stojí za to a slušně klesl na ceně.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Promiňte že se tady pletu do diskuze, ale taky bych rád znal Váš názor. Já už mám (skoro) jasno co bych chtěl za zrcadlovku. Po předvedení všech možných Canonů a levných Nikonů jsem si mohl sáhnout i na Nikon D7000. Moc se mi líbí. Už už jsem si pro něj skoro jel a v tom Nikon po full frame D600 vydal i nový kus D5200.
    Teď si kladu otázku: mám ještě počkat cca 2-3 měsíce, jestli Nikon nevydá nástupce D7000 s novým čipem 24 mpx a procesorem Expeed 3??
    Úvaha je, že když rok stará D5100 má nástupce D5200, tak sakra kdy bude mít upgrade dva roky stará D7000??? Nebo se na to mám vykašlat a praštit do toho a koupit velice solidní D7000 18-105? Musím přiznat, že mě docela žere představa koupit si za 28 000,- model, který třeba bude končit...

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od skywolker Zobrazit příspěvek
    Teď si kladu otázku: mám ještě počkat cca 2-3 měsíce, jestli Nikon nevydá nástupce D7000 s novým čipem 24 mpx a procesorem Expeed 3?
    Tuhle otázku si kladu taky, ale nijak pozitivně se při tom necítím. Tajně doufám že tahle třída (nebo profi DX třída) nabídne něco jiného, nového, lepšího, a ne jen další stupeň 24 MPx. Pokud ne v prosinci, mělo by něco přijít v lednu ebo únoru, každopádně už uběhlo dost času a dlouho čekat nebudeme - pokud nepotřebuješ foťák hned teď, klidně počkej nějaký ten měsíc, D7000 se hned nevyprodá a uvedení nového modelu jeho ceně ještě může pomoci. Možná se pak stejně rozhodneš pro něj, až uvidíš nástupce :-) jinak tělo se dá sehnat od dvaceti tisíc, s 18-105 od pětadvaceti, takže s tou cenou bych to tak dramaticky neviděl. Jestli spěcháš tak do toho prašti, jinak si počkej ono to neuteče a možná na tom ještě získáš. Každopádně u D7000 se ani nedá říkat, že je "stará" - vždyť má pouhé dva roky, a myslím že je v nejlepší formě. Jen fanatici co musí mít vždycky to nejnovější se můžou ušklíbnout...

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Ne, na koupi nespěchám. Kdyby venku bylo lepší počasí na výlety, tak snad...
    Jinak máš pravdu, špatně jsem volil termín "stará" D7000. Protože i model D300s je na trhu asi od září 2009 a je to pořád Top mašina! Na chvilku jsem se koukal i po D300s, hlavně když jsem viděl, že jí o cca 6500,- slevnili. Jenže koupit D300s + aspoň dvě skla, to bych už finančně nezvládl. Myslím že jako amatér bych jí ani na plno nevyužil.

Držel jsem v ruce Canon 600D, 650D a taky moc šikovný 60D, ten se mi moc dobře držel. Pak násedovali Nikony D3200, 5100 ale jak jsem sáhl utěsněné hořčíkové tělo na D7000 a kouknul se do jeho velkého hledáčku, zatočil si dvěma rolery, byl jsem rozhodnutý raz dva! Měl jsem tu čest na chvíli fotit i Pentaxem K10D. Nic proti němu, ale Pentax mi nějak nesedí.

Takže Sakini, díky za názor. Počkám co mi Nikon připraví za překvápko!

Nováček
    Registrace
    May 2006

U D7000 si stezuje moc lidi na backfocus, olejove skvrny znovu a znovu na snimaci... a nic moc servis... Nehodlam dat 30K za fotak s temihle riziky. Moc objektivu dokupovat nebudu (max. 3 - kratkej, dlouhej, pevnou a svetelnou 50 a externi blesk), takze jsem si rozhodl pro Pentax K5-II. Na dpreview dopadla K5 super dobre, takze II snad neni horsi. Stabilizace chipu, utesnene telo z horciku a oceli, WR objektivy a velmi dobre vysledky za spatneho svetla se mi libi a v zasade je to presne to, co potrebuju. Svetlost tech WR setaku snad bude +/- slusna. Velikost a usklebky od majitelu ostatnich znacek preziju :-D. Ja maloky kupuju mainstream, coz dokazuje i moje obliba starsich Olympusu .

Posledni otazka je, kde ho koupit a jestli ma smysl pockat s koupi az po Vanocich.
    Co tohle?
    http://www.pentax-shop.cz/pentax-k5-...r-p-29575.html

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Dobrá volba - světelnost WR objektivů, které jsou v setu, je standartní takže normál, nic podprůměrného (někdo by řekl že jak to není 2.8 tak se s tím nedá fotit, a někdo tvrdí že 2.8 je slabá světelnost, ale tím se nenech ovlivnit ;-) ), a 50/1.8 je za pusu. Nová K5 má zásadní systémy vylepšené, a to dobré zůstalo jak má. Tohle není mainstreamové zboží které najdeš v Electroworldu, takže cena si asi nijak zvlášť nesedne, ale pokud ho nemusíš mít hned tak počkej po novém roce, třeba se s ní ještě něco uděje, on se určitě nevyprodá. A ušklebovat se může jen ten, kdo Pentaxy nikdy neměl v ruce - ignorantů je bohužel stále dost.

P.S. D7000 používám druhým rokem nez jediného problému, Nikony generálně dvacet let - a nikdy jsem neměl jediný problém, ani jednou jsem nemusel vyhledat servis kvůli čemukoliv (jen jeden kompakt se mi rozsypal po čtyřech letech, ale takové malichernosti člověk řeší u kontejneru na elektroodpad). Je to prostě hrozně relativní, někdo má kliku a někdo do toho spadne, samozřejmě je pravda že český servis Nikonu je momentálně naprostá tragédie, kdy se ukazuje jak to dopadne když někomu dáš naprostou volnost a dominantní postavení. U foťáků to vůbec není o značce, ale o tom co umí.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jeste mam dotaz. Pentax ma motor v objektivech nebo tele? A co je lepsi?

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Pentax má tradičně pohon v těle - výhodou jsou lehčí a na výrobu jednodušší objektivy, navíc se dají normálně použit kvalitní skla staršího původu protože Pentax ten náhon používá už hodně dlouho. Co je lepší se těžko říká - já třeba radši vidím AF a stabilizaci v objektivu, tělo je pak méně komplikované a když se s jedním nebo druhým systémem něco stane, tělo to nezasáhne a můžu ho použít s jinými objektivy dál, zatímco když vypadne pohon v těle, mám po ptákách, Další je taky to, že tělo neměním každou chvíli, a zůstává mi dál i když přijdou moderní systémy s větším účinkem - to se týka hlavně stabilizace. Ale to všechno je spíš teoretické, v reálu jsou Pentaxy co se týče pohonu AF vysoce spolehlivé, a stabilizace v K-5 je moderní účinná. Každopádně je již nějakou dobu vidět, že i tato firma postupně opouští storpocentní preferenci svého principu, protože moderní objektivy (hlavně top třída) jsou vybavené ultrazvukovým motorem (označení SDM) a nezávislé na interním pohonu. Možná se jednou nakonec dočkáme i těla bez motoru. Větší nevýhodou je, že alternativní výrobci optiky se taky orientují primárně na ultrazvukové motory v objektivu, a třeba Tamron už ani nevytváří verze některých svých objektivů pro Pentax - například 70-300 VC by byl vítanou alternativou, ani 17-50 VC už pro něj nedělají. Podpora Sigmy je naštěstí podstatně lepší.
    Pro běžné objektivy je pohon z těla dostačující, a pokud bys chtěl nějaké lepší a modernější sklo, tak se dnes už stejně dostaneš k objektivům Pentax s s vlastním pohonem, takže to vychází na plichtu.

Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    14

V ČR je prakticky jedno, kde ho koupíš, ceny jsou +- stejné. Možná by nebylo špatné, podívat se kousek za hranice. Jinak ohledně D7000...pokud vím, olej na snímači měl 1 člověk, jednalo se o fotoaparát z úplně první série a tenhle příběh se dost rozšířil, backfocus se u něj rozhodně neobjevuje častěji než u jakéhokoliv jiného modelu (navíc jde jemně doladit). Vzhledem k tomu, v jakých objemech se ten fotoaparát prodává se jedná o velmi spolehlivý model S tím servisem je to tak, že člověk musí hledat. Ten v Praze údajně za moc nestojí a co jsem četl, tak spousta majitelů jezdí raději do Rakouska. Já mám autorizovaný servis i tady v Ústí nad Labem, kam si ale chodím spíše jen popovídat a nechat si poradit. Ještě jsem ho nemusel využít.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Inu, v patek objednam ten Pentax K5-II s 18-55WR a 50-200WR :-). Mne je to proste sympaticky :-).

Kartu koupim
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00821MM1S81J4O

No a jeste zbyva brasna :-) . Pocitam na ni tak asi 4000 Kc. Zjistil jsem, ze je dost co na vyber a jsem v tom ztracen . Dival jsem se na LowePro, Tamrac a Vanguard (ano, hraju Mass Effect ) , nicmene ani nevim jakou velikost.
    Takze - neco odolneho, nepromokaveho, aby se tam vesly 3 objektivy (18-55 mm WR + 50-200 mm WR + 50 + hypoteticky jedno vetsi tele, ale to neni podminka), blesk a zrcadlovka samotna (mozna jednou s batery gripem) s nasazenym objektivem 18-55 + nejake to smeti (slunecni clona, nejake filtry). Libi se mi oddelene prihradky :-).

Zapomnel jsem jeste na neco?

Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    14

Karta by možná stačila i bez UHS-I, to je hned o 1000kč méně Jinak s výběrem brašny je to pomalu horší než s výběrem zrcadlovky. Momentálně mám 2 brašny, jednu přes rameno od Pentaxu, kam dám tělo + 18-135 + 70-300 + blesk, náhradní baterie a ještě spousta místa zbývá, k tomu jsem si nedávno dokoupil Lowepro SlingShot 100AW pro případ, když jdu na výlet a nechci s sebou tahat velkou brašku (vejde se do ní D80 + 18-135 + láhev vody) a stejně si nejraději pujčuji od kolegy Lowepro Flypside 400AW, protože kombinuje velikost jedné a komfort druhé, navíc má možnost připnutí stativu Určitě doporučuji zajít do nějakého většího obchodu, nechat si poradit a zkoušet, zkoušet, zkoušet...z vlastní zkušenosti doporučuji spíše batoh než brašnu. Vedle Lowepro, Vanguard a Tamrac se mi velmi líbí batohy od Naneu nebo Kata

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jetá zrcadlovka kolem 5000 Kč
    Od Barney.m v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 13-11-2013, 22:57
  2. foťák kolem 7 000,- Kč
    Od flash33 v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 27-03-2013, 11:28
  3. Kompakt kolem 7.000,-
    Od Dandes v sekci Kompakty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-12-2012, 20:33
  4. ultrazoom s EVF kolem 5000 Kč
    Od ceiks65 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-03-2012, 19:13
  5. Zrcadlovka kolem 25.000 - Canon 550D?
    Od stripeksnu v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 09-02-2011, 22:55