Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

vyber kompaktu

free_free (1)|21.11.2012 15:01
Dobry den, chcel by som poradit s vyberom fotoaparatu na bezne fotenie rodina, dovolenka, sem tam video, atd.
Vyberal som medzi odporucanymi "profi" kompaktmi z tejto stranky, ale naozaj neviem ktory zvolit.

Samsung EX2F
Canon PowerShot S110/G12
Panasonic Lumix LX7
Olympus XZ-2
Nikon Coolpix P7700
Fujifilm X10

specialne poziadavky nemam ziadne, snad len aby to nebolo monstrum a aby robil fotografie primerane cene fotoaparatu

Dakujem
Milan Šurkala (3381)|21.11.2012 16:44
Co na to říct, tohle splňují všechny. A pokud všechny splňují zadané požadavky, tak jediné, co pomůže, je hod kostkou. Ta má přesně šest stěn jako je šest fotoaparátů ve výběru.
rousini (738)|22.11.2012 10:52
Já bych doplnil, že pokud nepotřebuješ prioritně video FHD, tak se dá nemalá částka ušetřt koupí starších řad (LX5, XZ-1, EX1...). Myslím si, že v obrazové kvalitě se výrazný posun nekonal. Ty novější dovedou pracovat s vyšším ISO, jde o to jestli při takto světelných objektivech a daném použití budeš mít důvod jít nad 400.
Já jsem spokojený uživatel XZ-1 a tak pokud hodnotím tvůj výběr z pohledu co mi chybí je vítězem Nikon P7700 z důvodu vyvedení ovladačů na tělo a tím pádem oproštění se od ovládání přes menu displeje. Na druhou stranu neznám jeho obrazové kvality... Hlavně pro příležitostného fotografa je manuální ovládání velké +, protože až to po prázdninách vytáhneš na ježíška, tak už zapomenenš, jak se co nastavuje a kde to bydlí...
stn35 (11)|7.12.2012 02:38
vlastnostami, cenovo aj kvalitou vystupu nikon p7700 ,jednoznacne , na zaklade viacerych recenzii ja by som to skusil a siel donho