Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony vs. Panasonic

Drago555 (5)|17.2.2009 01:02
Stále sem na vážkách,tak kdyby ste mi poradili mezi Panasonic DMC-FX35 a Sony DSC-W170(150)

http://www.megapixel.cz/porovnani?ok=true

sony se mi zdá takový zdařilejší.Nevýhoda jsou ty jejich paměťovky.Mám PSP takže vím o čem mluvím...

Potřebuju foťák co nejdřív,testovat ho budu v dolomitech,fotím sebe,starou,krajinky,denní světlo,sem tam místnost.Makro skoro vůbec,videa málokdy. Panasonica sem měl, se Sony zkušenosti nemám.Díky za radu
HimiX (187)|17.2.2009 10:27
heehhe, ted jsem ti odpovidal na jinem foru :-), ale aby to bylo uplne, tak pastnu i sem :-)

Presne z duvodu kompatibility se Sony snazim vyhnout na sto honu. Takze bych bral Panasonic.

Mimochodem jsem v jednom fotoshopu zaslechl, ale mozna jsem se preslechl, kdyz tak me opravte, ze kdyz do sony fotaku strcite a ted uz si nejsem jisty, jestli neoriginalni baterie nebo kartu, tak fotak to prechrousta a rekne, ze jste vlozili nejakou fakovou vec a mate si koupit originalni a proste se vypne.
Jestli tohle fakt dela, tak bych do Sony fotaku fakt nesel.
HimiX (187)|17.2.2009 10:28
Jeste pls, offtopic, proc tady mas za nickem tri petky a na tom druhem foru jen jednu?
Milan Šurkala (3381)|17.2.2009 11:27
No je pravda, že při recenzi prvních fotoaprátů Sony mi to karty Sandisk nechtělo "sežrat", ale to jsem si nějakou náhodou koupil hned dva vadné kusy najednou. Vyreklamované kusy karet Sandisk už jedou v pohodě, takže toho bych se nebál. U té baterie bych tomu možná i věřil. Osobně mě neskutečně štve ten jejich pitomý USB kabel, který se tam blbě strká (je tam takový miniaturní zobáček, který není pořádně vidět ve dne, natož za šera), má ještě o to pitomější pojistku, která se musí pořádně a správně zmáčknout, abyste kabel vůbec mohli od fotoaparátu odpojit. Další věc je ta, že zatímco Panasonic připojíte k počítači s kabelem od jiných fotoaparátů, u Sony potřebujete právě a jenom tento kabel.
Když však odhlédnete od těchto problémů kompatibility a zatvrzelé tvrdohlavosti Sony, která škodí jenom jim samým, tak W170 a W150 jsou dosti dobré fotoaparáty. Testoval jsem model W150 a moc se mi líbil. Je poměrně rychlý, má širokoúhlé ohnisko a vcelku dobrou světelnost na širokém konci. Nicméně Panasonic nabízí toto vše a mnohé navíc. Takže osobně bych šel spíše do toho Panasonicu, ale říkám, ani volba Sony nebude chybou.
Drago555 (5)|17.2.2009 14:19
tohle forum nepatří pod živě.cz, a zde již byl nick obsazen,proto 3 pětky.Více fór= více názorů,větší přehled.
Lark (31)|18.2.2009 10:43
Asi bych šel taky radši do toho Panasonicu, protože ta nesmyslná snaha Sony tlačit lidi do nakupování jen jejich příslušenství mi připadá zvrácená a můžete se od nich dočkat i jiných "vychytávek" a podrazů.
O.T. kdysi jsem si od Sony pořídil přenosný minidisk na sbírání ruchů a zvuků z přírody pro vkládání do videa. Jaké však bylo moje zklamání (slabé slovo), když jsem zjistil, že všechny možné nahrávky, včetně kopíí z CD mi bez problémů dovolí kopírovat, ale mé vlastní nahrávky z mikrofonu mi nedovolí přetáhnout do počítače digitálně, ale jen analogově. Navíc obslužný program okupoval celý systém PC a kontroloval veškerou práci a audio soubory. Zkrátka hnus. Informaci o tomto omezení jsem nakonec po dlouhém hledání v manuálu našel až na předposlední stránce droboučkým písmem. Je to logické, že ano. Nikdy by mě nenapadlo, že se Sony k něčemu takovému sníží. Takže od té doby jsem u Sony vééélice opatrný a doporučuji všechno předem důkladně prověřit.
slovacik (33)|18.2.2009 21:16
Dobrý deň, podľa rady p. Šurkalu som si zakúpil Canon 590 bol dobrý a pekne fotil len po mesiaci som ho reklamoval a nemali už iný kus tak mi vrátili peniaze. Teraz váham či neisť do tohto foťaku
PANASONIC Lumix DMC-FX37
Nemáte niekto s týmto skúsenosť?
resp. okolo 5000sk z Panasonicu je ktorý dobrý? Alebo sa z internetov. obchodu vrátiť ku Canonu 590
Ďakujem za radu.
Drago555 (5)|18.2.2009 21:31
Někteří radí ten Sony(většina to říká jednoznačně),ale asi bude nejlepší si je odzkoušet v prodejně.Jinak o FX-37 sem chvíli uvažoval,ale vyhodit cca 1500 Kč oproti modelu FX-35 a získat za to vlastně jen o 1x větší zoom, o 25mm větší max.ohniskovou vzdálenost,horší světlost...to se mi moc výhodné nezdá,takže bych to viděl na 35ku.

Je fakt,že sem čekal na todle téma trošku více příspěvků......
slovacik (33)|19.2.2009 19:19
Aký je medzi tymito fotakmi rozdiel okrem farebneho prevedenia? A aj v cene je rozdiel.
PANASONIC DMC-FX35EG-S
PANASONIC DMC-FX35E-K
PANASONIC DMC-FX35E-S
Je dobra skusenost s tou znackou?
Drago555 (5)|19.2.2009 21:14
Panasonic DMC-FX35E-S stříbrný
Panasonic DMC-FX35E-K černý
PANASONIC DMC-FX35EG-S stříbrný--z toho G je podle mě Global, vyrábí se různé verze(svět,evropa..).Na jednom obchodě všechny 3 nenajdeš a rozdílná cena je dána spíš popularitou jedné barvy.
slovacik (33)|20.2.2009 11:03
Mozno blba otazka ale nieje podobný fotak (ako panasonic FX35) ale s tuzkovymi dobij. baterkami co by sa do kvality vyrovnal? Trebars aj Panasonic alebo ina znacka??
Drago555 (5)|20.2.2009 15:22
Tak to netuším,já beru akumulátor jako výhodu né jako mínus.Měl jsem FX3 a akumulátor i po 3 letech šlapal jako hodinky a vydržel pořád stejně.
slovacik (33)|21.2.2009 08:04
kamrat ma fotak na ten tip bater. a po 2 rokoch urobi ledva 50fotiek. Pozeral som v obchod. akumul. stoji okolo 1250sk To sa mi nezda a doma mam nabij. monocl. tak yb som ich vyuzil.
dkas (154)|23.2.2009 13:49
[QUOTE=slovacik;1367]kamrat ma fotak na ten tip bater. a po 2 rokoch urobi ledva 50fotiek. Pozeral som v obchod. akumul. stoji okolo 1250sk To sa mi nezda a doma mam nabij. monocl. tak yb som ich vyuzil.[/QUOTE]

Zkus se podívat po alternativních výrobcích. Třeba firma Hahnel něco dělá, ale nevim, jestli si najdeš tu, co potřebuješ... http://www.hahnel.cz

Cenově je to pak o dost levnější
A_JeTo (4)|11.5.2009 14:57
Nahradne baterie do fotakov predava viac firiem. Neoriginalna moze byt az 4x lacnejsia. Najprv si treba pozriet presne typove oznacenie baterie, lebo moze pasovat do viacerych fotakov a ten Vas nemusi byt na zozname u predajcu. Dobre ceny ma napr. http://www.avelmak.sk treba to tam vyhrabat pod spotrebnou el, baterie a do foto-kamera. Aby som usetril na postovnom objednavam si to cez obchod s el. suciastkami. No ale pred 2 rokmi som kupil 2NB-LH zn. IonCell od nejakeho kosicana a bateria bola slaba, ale v nudzi pomohla ako druha.
busy (782)|12.5.2009 18:31
[QUOTE=slovacik;1367]kamrat ma fotak na ten tip bater. a po 2 rokoch urobi ledva 50fotiek.[/QUOTE]

Zalezi od znacky. Napriklad Li-Ion akumulator v mojom starom mobile Siemens S55 este aj po piatich rokoch vydrzi skoro tolko ako ked bol novy (cca tyzden pohotovostneho rezimu). Za tie roky som ho uplne vybil a nabil uz minimalne 256-krat :)

Baterie od Hahnel doporucujem, mam od nich dobijaciu Li-ion R-CRV3 1200mAh, ktoru pouzivam v mojom Olympuse C-2 a funguje velmi dobre a spolahlivo. Ani po dvoch rokoch intenzivneho pouzivania nepocitujem ziadny pokles kapacity.