Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

sony vs nikon

klaus.abbard (29)|9.12.2012 22:26
dobrý večer má prosím někdo radu? chci koupit zrcadlovku, 70% focení bude na papír na klasickou velikost a také někdy na A4. V nominaci mám SONY A33/ A 35/ A37 nebo Nikon D3100. Několikrát mne napadla i Nikon D5100. Ale ta je už dražší. Fotit budu rodinu, přírodu na procházkách. Jsem začátečník, co rád fotí,ale potřebuje se hooodně učit. Děkuji
Sakini (1174)|10.12.2012 07:29
Ze Sonek je nejvyzrálejší A37, do starších typů bych se pouštěl jen z důvodu nedostatku financí. Jako hlavní problém u A37 bych viděl loterii se seťákem, prý existují bezchybně ostré 18-55 bez vad ale já ještě žádný nepotkal (což nic neznamená). Každopádně je to přístroj jako stvořený pro začátečníky, velice schopný, a jednoznačně překonávající Nikon D3100 ať fotem tak videem. Lepší variantou by byla A37 s 18-135, ale ta je cenově dost jinde a líp už vychází Nikon D5100 s 18-105, který je vyšší třídy a v setu s velice schopným objektivem, v současnosti za zajímavý peníz. Nebýt objektivu 18-55 řekl bych že A37 v základním setu se není třeba bát, a za cenu od jedenácti tisíc jde o velice dobrou nabídku pro začátečníky, kterým poskytne plnou kontrolu nad focením a víc než dostatečnou kvalitu fotografií pro tisk i větší než A4. Ale takovému začátečníkovi by zase nemusela vadit náladovost toho objektivu - řekl bych že ideální by bylo jít si konkrétní set vyzkoušet, odnést si z něho domů fotky (a onen set si zarezervovat), nějakou zkušebně vytisknout na A4 a pokud tam nebudou vidět evidentní vady obrazu, tak ten set koupit. Jinak to je totiž za tu cenu určitě lepší varianta pro ty kdo si chtějí fotografování teprve osahat, než D3100. Pokud by bylo dost peněz, osbně bych orodoval za D5100 + 18-105, který překonává A37 + 18-55 ve většině disciplín (mimo video), ale proto tam je i cenový rozdíl.
klaus.abbard (29)|10.12.2012 18:42
děkuji za odpověd, moc se mi líbí SONY-A57,ale ta cena