Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony A 57

Spagre (3)|23.12.2012 21:54
Ahoj,

vlastním tento fotoaparát a všiml jsem si, že jsou fotografie zabarveny do růžova. Nejsem profík a nevím jestli je to pouze nějakým nastavením. V příloze je foto (papír A4). Foto bez blesku.
Všechny fotky bez blesku i videa jso do růžova. Např bobování na opravdu bílém sněhu:

Prosím tedy o radu co dělám špatně. Nechce se mi věřit, že by to bylo tou mašinou.
Dík
Petr
DSC03628.JPG
didrik (75)|23.12.2012 21:59
Ahoj,
vyzera to na zle nastavenie vyvazenia bielej (white balance). Skus nastavit na "Auto" pre zaciatok.
Spagre (3)|23.12.2012 22:14
No to právě mám. Vyvážení bíle na AUTO AWB. Ale asi to tím nějak bude, pač jsem si s tím večer hrál a ještě to musím zkusit venku a paxi najit pro mně vhodné nastavení. Jen mně překvapuje, že tedy to AUTO takhle stojí za prd:)
BTW Díky za rychlou odpověď.
Milan Šurkala (3381)|24.12.2012 00:12
No, jen jestli jsi te automatice nerekl, ze to ma tahnout do ruzove. Kazde vyvazeni bile lze jeste dale prenastavit - treba ti prijde, ze automatika tahne do modra, tak muzes automatiku prebit tim, ze ji reknes, ze to, co ona povazuje za dobre, ma jeste trochu upravit. Takze pekne tlacitko WB, tam vybrat automatiku a znovu sipku doprava (aspon myslim, ze by to tak melo byt, A57 ted v ruce nemam), objevi se takovy maly barevny ctverek s duhovymi barvickami a nekde tam bude tecka. Ta tecka by mela byt uprostred (pokud ti automatika vyhovuje), ty ji pravdepodobne budes mit v ruzovem ruzku. Pokud to nepomuze, zkus reset tovarnich nastaveni fotoaparatu.
Spagre (3)|24.12.2012 01:06
ČLOVĚČE DÍKY! Přesně jaxi psal. Vůbec jsem netušil, že tam něco takového je a už vůbec nechápu, jaxe to tam nastavilo (teda jestli to tam nebylo už od začátku). To je fakt super, že aj toto si můžeš nastavit. No hold, nečteš návod, nevíš... :-)
Fakt díky!!!