Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Olympus E-PL3 + 14-42mm II R

pepo55 (1)|25.12.2012 14:05
Ahoj, jsem začátečník a sháním novej foťák. Doteď jsem měl Olympus mju725sw, což mi ale už dlouho nestačilo. Fotit budu převážně na automatiku a to hlavně rodinu a dovolenou. Zatím se mi nejvíce líbí Olympus E-PL3 + 14-42mm II R, dá se sehnat už za 8700,-Kč. Jde mi především o kvalitu fotek a videa. Vás se chci zeptat, jakej jinej foťák v podobné cenové relaci (max do 10 tis.) byste si koupily vy. Nechci aby byl zase o moc větších rozměrů než ten PEN, ale rozhodující je pro mě prostě ta kvalita fotek a videa. Děkuji, pokud jsem něco zapoměl uvést, rád doplním. A pěkný Vánoce :)
Sakini (1174)|25.12.2012 15:40
E-PL3 za dnešní cenu skoro nemá konkurenci, tedy mimo minibratříčka E-PM1 který v minimalistickém pojetí obsahuje to stejné, a doprodejového Nikonu 1 J1. E-PL3 má dost poschovávané ovládání a slabou ergonomii (prostě kompakt), ale co se týče kvality fotek ta je nesrovnatelná oproti skutečným kompaktům. Sám jsem se hodně divil, co dokáže, ovšem když si uvědomíme že ten stejný senzor a systém je i v top E-P3 která umí opravdu hodně dobré foto, není to až tak udivující. Z těch tří výše zmíněných CSC nabízí nejvíc, pro rodinné nasazení naprosto stačí, a obrazově podá lepší výkon než mnohem dražší profi kompakty. Pokud se bude fotit převážně na automatiku, bez většího nastavování, vyhoví ve své třídě asi nejvíc.
Milan Šurkala (3381)|25.12.2012 22:40
Také souhlasím, za tuto cenu je E-PL3 dobrá nabídka.