Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt kolem 5tis. - nejlepší možná kvalita foto ( i při zhoršených světel. podmínkách)

ice.bc (3)|25.12.2012 14:41
Zdravím,vybírám nějaký vhodný kompakt v ceně +- 5.tis Kč.Nejsou pro mne důležité funkce,ale hlavně kvalita fotografií a to pokud možno i za horšího (umělého)osvětlení - večerní akce,svatby,apd..
Nějakou dobu už zkoumám recenze,apd...ale k finálnímu závěru se mi nedaří dojít.
Prosím tedy zdejší o případnou radu :-) Díky
Sakini (1174)|25.12.2012 15:09
Není divu že nenacházíš závěr. Dalo by se probírat současnými modely, ale já radši upřímně řeknu, že pokud chceš kvalitní foto a navíc i za horšího světla, je pět tisíc málo. Nejlevnějším momentálním řešením, které za něco stojí, je doprodejový a stále sehnatelný Samsung EX1 (od 6-7 tisíc), pak už to jde jen nahoru. Prvotními znaky vhodného modelu může být světelný objektiv a větší rozměr senzoru, a pak už je třeba číst názory. Přílišné šetření se nevyplácí, třeba ten Samsung vůbec není špatný jen vyžaduje trošku systematičtější zacházení a praxi.
ice.bc (3)|25.12.2012 15:29
Díky za reakci:) Ano,tak jsem trošku v obraze a je mi známo,že v této cenové kategorii nelze nic srovnávat se zrcadlovkama:-)
Abych to upřesnil..chtěl bych něco na občasné focení,co nezabere moc místa při přenášení a zároveň má stále slušnou kvalitu pořízených fotografií.Jednoduše - v této kategorii a cenové relaci pokud možno to nejlepší,co se dá dnes pořídit (jen pokud jde o kvalitu výsledných foto).
Sakini (1174)|25.12.2012 16:03
Nejde o srovnávání se zrcadlovkami ;-) ale o to že kompakty v poslední letech co se týče kvality dost upadají, a v kategorii do pěti tisíc to je spíš o tom který je nejmíň špatný. A to, pokud jde někomu o opravdu kvalitní foto, musí býtprostě málo. Uznávám že EX1 už je trošku větší, ale pořád to není kritické.
Ale pokud jde o výběr do pěti tisíc: na Fujifilm a Olympusy můžeš povětšinou zapomenout, Panasonicy taky nejsou nic extra. Z šedivé masy určitým způsobem vystupují Canony A3400 a A4000IS, které jsou hodně kompaktní a umí pěkné fotky za svou cenu. Levnější Nikony a Sony hodně odšumují, a kvalita fotek pak není nic moc. To je ostatně typický projev většiny současných 16 MPx kompaktů. Možná Olympus SZ-14 stojí za zmínku, vzhledem k ceně dává velký rozsah a přiměřenou kvalitu fotek, žádná hvězda ale poslouží.
Třeba si někdo troufne navrhnout konkrétní model, někdo je s něčím spokojeý, ale do pěti tisíc momentálně vládně dost tristní přehlídka nezajímavých typů.
ice.bc (3)|25.12.2012 16:40
No vida,Olympus SZ-14 jsem už málem pořídil :)) Je pravda,že v dané ceně se mi opravdu zamlouval a stále mne to k němu táhlo.Ještě se mi docela zamlouval Canon PowerShot SX220HS.
Ale souhlasím s tím,že v dnešní době a honbě za Mpx to jde s kvalitou spíše dolů,než naopak.Tak 15 let zpět jsem kupoval první 3Mpx Olympus s 3xoptickým zoomem,tenkrát za skvělou cenu 12tis.:-) . Po pár letech jsem si udělal radost a pořídil Panasonic FX10.V dané ceně v tu dobu poměrně vychvalován.Ale můžu říct,že jsem kolikrát raději fotil tím Olympusem,protože výsledné fotografie na tom byly mnohdy (né-li většinou ) lépe:-) Tenkrát mne ten Panasonic dost zklamal...
Milan Šurkala (3381)|25.12.2012 22:38
Pokud jde o interiérové focení, asi bych sáhnul po nějakých CMOS Canonech nebo Sony (ale tam teď nevím, zda mají v této cenové hladině nějaký rozumný model). V této cenové kategorii... no nevím. Snad zde zmiňovaný PowerShot SX220 HS, možná ještě nějaký ten IXUS.