Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nabití blesku

kasssy (63)|28.12.2012 20:54
Dobrý večer, víte někdo, jak dlouho trvá nabití vestavěného blesku u zrcadlovek, řekněme základní řady? Např. Canon Eos 1100D, Nikon D3100,. nebo podobné...
Mám kompakt a tam je to tragédie. Pokud chce člověk vyfotit doma dítě, tak to je umění :-)
A jak dlouho trvá externí blesk? Bavíme se o nějakém obyč....
Vím, že to žáleží na stavu aku, ale jen tak orientačně. Děkuji..
Mirda4 (79)|28.12.2012 21:13
Mám D5100 a nabití probíhá takřka okamžitě, než zaostřím na novou kompozici, je vše nabito a připraveno. Na kompaktním Lumixu na tužkové baterie se mi blesk taky nabíjel hrozně dlouho a uteklo tak člověku spoustu pěkných snímků. Myslím že celkově u zrcadlovek s tím asi už není problém...
Rellik (1136)|28.12.2012 21:16
Nabití blesku je závislé na aktuálním stavu baterií. U plně nabitých, nebo nových baterií se blesk nabije víceméně okamžitě dál pak jde řádově o desetiny sekundy a to jak u interního blesku tak i externího. pokud už jsou baterie slabší, tak i nabití blesku trvá delší dobu... Externí je na tom možná líp. Já mám externí blesk na Nikona SB700 a s novými baterkami můžu v podstatě fotit jak z kulometu (pokud se blesk nepřehřeje a tak nepřeruší činnost).
kasssy (63)|28.12.2012 22:11
U stávajícího kompaktu na tužkovky to trvá cca 4 vteřiny. To je docela pozitivní zpráva, že je to takovej fofr, protože člověk hodně fotí doma a tam je potřeba blesk dost často.
Ono ani zaotřování není žádnej fofr. Fotíval jsem s klasickou zrcadlovkou Canon Eos 300 a tam bylo zaostření dílem okamžiku a blesk taky celkem ušel, ale to už je historie.
Jen se ještě zeptám na objektiv ať nezakládám nový vlákno. Na tý klasice jsem měl (mám) objektiv Canon Zoom Lens EF 28-80mm 1: 3.5-5,6 III Ultrasonic. Už je poměrně letitej, ale v pořádku. Dal by se použít na novou zrcadlovku? Vím, že by něšlo o nic zázračnýho, spíš jde o to, jestli to nevyjde nastejno jako když koupím set se základním objektivem který byl dřív taky určen pro klasiku.... A stejně bych časem dokupoval lepší. Respektive. než koupit set EOS 1100D se zákl. objektivem, tak raději EOS 600D tělo...???
Rellik (1136)|29.12.2012 08:36
[QUOTE=kasssy;24470]EOS 1100D[/QUOTE] hračku s tímto názvem si opravdu nekupuj. Ono někde na netu sem kdysi viděl kompatibilitu starých objektivů z SLR na DSLR, ale teď nevím jestli to byl canon nebo nikon. Nicméně kdysi sem canona taky měl a tyto starší objektivy používal, takže bych v tom neviděl problém. Nakonec se to dá ověřit jednoduše: Přijdeš do prodejny, řekneš že chceš nový fotoaparát a že by sis ho chtěl zkusit se s vým objektivem. Pak uvidíš, jak funguje. Podle mě bude šlapat jako hodinky. ;)
Pavel Olivík (160)|29.12.2012 10:05
...jedna rada pro focení interním bleskem...nepoužívat ho...já na svém Canonu ho nepoužívám,kdysi jsem ho použil a ty výsledky byly tragické...radši si pořiď nějaký externí blesk a k tomu nějaké silné baterky a můžeš cvakat o sto šest...
kasssy (63)|29.12.2012 10:58
Kdysi měl táta Zenit 11 a tam jinej než externí blesk nepřipadal v úvahu:-) Pro mě by byl lepší i vestavěnej blesk v zrcadlovce, než momentálně v kopaktu:-)
kasssy (63)|1.1.2013 10:52
[QUOTE=Rellik;24476]hračku s tímto názvem si opravdu nekupuj. Ono někde na netu sem kdysi viděl kompatibilitu starých objektivů z SLR na DSLR, ale teď nevím jestli to byl canon nebo nikon. Nicméně kdysi sem canona taky měl a tyto starší objektivy používal, takže bych v tom neviděl problém. Nakonec se to dá ověřit jednoduše: Přijdeš do prodejny, řekneš že chceš nový fotoaparát a že by sis ho chtěl zkusit se s vým objektivem. Pak uvidíš, jak funguje. Podle mě bude šlapat jako hodinky. ;)[/QUOTE]
Nechci rozpoutávat nějakou diskuzi, protože na to nemám znalosti, ale ze všech stran slyším, že je Canon Eos 1100D hračka, že Nikon je lepší, ale dostal jsem se k testu zrcadlovek D-TEST a Zrovna EOS1100D dopadla o něco lépe neš Nikony. Co jí ublížilo byla kvalita videa a rozlišení displae, ale jinak vycházela líp... Ale předpokládám, že kdo tomu opravdu rozumí, tak nebude test D-testu brát vážně, ale jako vodítko by se snad použít dal. ( Stejně se dívám po Nikonu D3100se dvěma objektivama za 12tis:-))
Rellik (1136)|1.1.2013 11:08
[QUOTE=kasssy;24577]Nechci rozpoutávat nějakou diskuzi, protože na to nemám znalosti, ale ze všech stran slyším, že je Canon Eos 1100D hračka, že Nikon je lepší[/QUOTE]
Jen jedna odpověď: http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_Rebel_T3_1100D/outdoor_resolution.shtml Tady máš srovnání obou zmíněných značek těch základních modelů 1100D a D3100 V obrazové kvalitě jasně vítězí nikon nad neostrými snímky s šílenou abreací z canonu. ;)
kasssy (63)|1.1.2013 11:24
doby jsem jako amatér hledal rozdíly:-) nakonec jsem tam nějaký zabarvení našel, ale není to spíš věc objektivu? Naopak mě přišlo, že první snímek byl lepší od Canonu. Viděl jsem víc detailů a i ve skalách trošky sněhu, který u Nikonu nebyly. Jen otázka jestli být mají, nebo to je chyba. Já to zhodnotit neumím:-))
Rellik (1136)|1.1.2013 11:44
[QUOTE=kasssy;24579]není to spíš věc objektivu[/QUOTE] Víceméně je, ale pokud chceš kvalitu objektivu, tak tě ten objektiv bude stát víc než celý foťák. U nikonu to nemusíš řešit jelikož má i ty základní objektivy v celkem slušné kvalitě. Jinak já sem měl Canon 1000D, ale zhruba po půl roce sem ho prodal, protože to opravdu byla víceméně hračka, které neuspokojovala mé potřeby... Ale k ničemu tě nenutím a co si kopupíš je jen a jen na tobě ;)
kasssy (63)|1.1.2013 11:59
Však já zatím tu 1100 nekupuju, jen se zastávám slabšího:-)
A taky musím vycházet z vlastí zkušenosti a s toho, že jsem nikdy plně nevyužil letitou klasiku EOS300 s objektivem uvedeným výše..
Digitál mám kompakt Panasonic DMC-LZ8, takže moje vnímání kvality fotografie je na úrovní pravěku:-) resp. nevím co mám vidět a co je dobře a co už špatně...