Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon EOS 450D alebo Nikon D70 ??

ChoráVrana (7)|28.12.2012 23:30
Dobrý deň. Chcem kúpiť zrkadlovku avšak neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvoma. Vedeli by ste mi prosím nejako pomôcť, porovnať ich? Ďakujem :)
Rellik (1136)|29.12.2012 08:38
Oba jsou to už celkem staré kusy a pokud zvažuješ jejich koupi z bazaru, tak bych to asi moc nedoporučil. Ono nevíš kolik s kterým bylo nacvakáno snímků a jak dlouho ještě vydrží cvakat dál. Závěrka může být už před svým koncem... To si raději něco přidej a kup třeba Nikona D3100 (3200)... ;)
Pavel Olivík (160)|29.12.2012 10:09
...jaké jsou finance...jak už je psáno výše,tak jsou to trochu starší tipy,ale pořád se s něma dá dobře cvakat...možná bych šel taky do něčeho novějšího,jak píše Rellik...záleží taky jestli to budeš brát z bazaru nebo od někoho známého...
DiGiPes (32)|29.12.2012 10:21
No jistě, nekupovat ;)
ChoráVrana (7)|29.12.2012 12:55
áno, sú oba z bazáru. Podľa predajcov sú vo veľmi dobrom stave, ale to iste napíše každý :D
Canon má tri roky a nafotených 17000 snímkov, a Nikon D70 má 4 roky, nafotených 13 300 snímkov.
Taktiež tam bol potom nikon D50, ten má 5 rokov a nafoteých 46000.
Žiaľ, na nový model akosi nie sú financie, tak uvidím...
DiGiPes (32)|29.12.2012 12:59
Ono jde také o to, kolik za fotoaparát chtějí.
Všeobecně by se vyplatilo zajít do autorizovaného servisu a stav si ověřit, ale to něco stojí.
Popřípadě jde zkusit třeba nějaké programy.
Rellik (1136)|29.12.2012 13:02
[QUOTE=ChoráVrana;24488]Žiaľ, na nový model akosi nie sú financie, tak uvidím...[/QUOTE]
Na nákup takového zboží si odpověz otázkou: "Opravdu ten foťák potřebuju zrovna teď? Co když mi ten bazarový po měsíci odejde? Nebylo by lepší ze dva měsíce počkat a kopit nový se zárukou?" Osobně bych ty dva měsíc počkal, došetřil a kopil nový. Teď v zimě se stejně toho moc fotit nedá. A když to vydržíš ještě o nějaký čas dýl, tak kopíš i lepší model než z těch základních. ;)
Archicz (1)|29.12.2012 15:35
Ahoj, přispěji taky trochou zkušeností. v dnešní době bych nekoupil ani jedno z toho a raději bych si přišetřil. Sám mám doma Canon EOS 450D, nedávno jsem byl s kamarádem fotit výlov rybníka. On má 600D nedá se to srovnat to co dovolí novější typ v oblasti ISO a i ostření, mě presvědčilo o tom že moje tělo už je za zenitem. Opravdu bych velmi zvažoval zda takového "důchodce" ještě kupovat. Alespoň mě se tedy zdá technologický pokrok obrovský a navíc jako bonus už třeba ta 600D umí video (dřív jsem s říkal na co video, teď už vím že jsou chvíle kdy by se hodilo). Paladix už tu byl zmiňovaný, koukal jsem na něj a 450D jsou tam kolem 5-6000kč, nevím já osobně bych přišetřil a koupil alespoň tu 600D.
DiGiPes (32)|29.12.2012 17:40
Ona ani ta 500D nebyla úplně špatná. Kdysi jsem jí míval a super.
Ale je fakt, že doba šla hodně dopředu.
Po 500D přišla 60D. Z toho jsem byl hotovej, ale chyběla ovládací tlačítka na těle.
Tak jsem pořídil 7D a to byl teprve stroj...
No a jak to tak bývá, pak přichází na řadu FF.
Dnes už je to Nikon D800 a já stále nevycházím z údivu co je dnes všechno možné :D
Dobré světlo!
piter (146)|1.1.2013 17:19
pridam aj ja trochu mojich skusenosti... ale ber ohlad na to, ze fotim skoro vyhradne krajinky.
mam 450tku. kupil som ju za 360€ so setakom, nabijackou a puzdrom (ktore mi je nanic). fotim s nim 3 roky. zatial nevyslo telo ktore by mi stalo za to aby som menil. respektive, aby som minul peniaze ktore nechcem minut na telo. pri krajinkach ti rychlost ostrenia nie je k nicomu, ISO mi trochu chyba, ale len pri specifickych fotkach (astro), inac aj tak koli kvalite fotim max na iso 200. nemam video, ale nikdy ma ani nenapadlo ze by som ho potreboval. telo budem menit az ked odide alebo ked sa rozhodnem prejst na fullframe. a aj to kupim asi 5d mkI, ktora mi uplne staci (bude treba menit objektivy). mysli na to, ze to je poctivo vyrobena zrkadlovka, neviem ako su na tom tie nove, ale tato vydrzala vela (dazd, mrazy, narazy...) a stale funguje bezchybne.
resume: za nejakych 250 - 300€ by som ju kupil (so setakom a nabijackou), za viac uz nie.
cela vec je ina ak chces pouzivat ISO nad 800. o rychlost ostrenia by som sa nebal, skor bude pomaly objektiv ako telo... ak sa bavime o malych peniazoch... a samozrejme video...
ten nikon je fajn, ale 6mp je fakt malo...
rhinoss (2)|4.1.2013 15:33
ja bych ty bazarove zrcadlovky neodsuzoval.
Kupoval jsem takhle dvakrat a jednou uz byla bez zaruky a byl to skvely kup.
Tehda to byl Canon 400D,vydrzel mi dva roky naprosto bez problemu a pak jsem ho poslal zase dal a verim ze slouzi dodnes.
A to jsem nacvakal opravdu hodne...