Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon PowerShot S110 - problém s wifi

N560 (3)|29.12.2012 23:38
Dobrý den, koupil jsem si Canon PowerShot S110 a nedaří se mi připojení k PC pomocí Wi-Fi. Na PC běží Windows 8 Enterprise CZ 64bit, nastavené podle manuálu (stránka 59 a dále), instalovaný SW od Canonu CameraWindow. Na foťáku spustím Wi-fi, vyberu ikonu PC, zvolím přidat zařízení, potvrdím volbu nalezení sítě Wi-Fi (do té se připojí, je to vidět i v routeru) a potom potvrdím nalezené PC (zobrazí se jeho jméno). K tomu se foťák snaží několik minut připojit a poté skončí hláškou, že spojení se nezdařilo... Prosím funguje tohle někomu? Jak přesně postupovat? Je třeba ještě něco doladit v nastavení PC, co třeba v manuálu chybí? (bez těch kroků ze stánky 59 a dále, se po nalezení a přihlášení do Wi-Fi sítě vůbec PC nenajde). Díky za pomoc.
Milan Šurkala (3381)|30.12.2012 01:16
Canon S110 jsem zatím nezkoušel, mám spíše filozofickou otázku. K čemu vlastně wi-fi chceš využívat? Osobně mi rukama prošlo už několik fotoaparátů (různých značek) s wi-fi a ve všech případech to bylo dobré leda k tomu, aby to rychle sežralo baterku. K tématu možná pomůžu, až S110 vyzkouším.
N560 (3)|30.12.2012 10:31
No, měl jsem takovou představu, že ty fotky budu doma přetahovat takhle. V nějaké recenzi (zahraniční) právě tento foťák chválili za konečně dobře použitelné, rychlé wifi s "potenciálem nahradit klasické kopírování karta/čtečka". I kdyby to nakonec tak dobré nebylo, tak už jen fakt, že mi něco nefunguje mě vytáčí ;-)
rousini (738)|30.12.2012 10:34
Nemáš náhodou na routeru povolené jen určité MAC adresy(PC, NTB, foun...)? Osobně bych to viděl na nastavení routeru. Na dálku to těžko posoudit, navíc nejsem v sítích žádný odborník.
Druhá věc je, že přenos fotek bude řádově pomalejší než z čtečky, takže tuto nutnou fotografickou fičůru časem stejně "oceníš".
N560 (3)|30.12.2012 10:50
Filtr MAC adres nepoužívám, v routeru je foťák vidět jako připojený do sítě a rovněž i vidí (přes síť) PC, ke kterému se má připojit (zobrazí jeho jméno). Ale bohužel připojení se nezdaří... V manuálu jsou popsané nastavení, které je třeba udělat ve Windows před spojením, což jsem udělal. Bez tohoto nastavení foťák ten PC přes síť nevidí vůbec. Proto si myslím, že chyba bude někde v tom nastavení Windows, že to chce ještě něco, aby to fungovalo...
rousini (738)|30.12.2012 11:02
Abys vyloučil problém s nastavením routeru, bylo by dobré zkusit nechat připojit do sítě nějaké jiné cizí zařízení nebo kontrolně deaktivovat hesla, zabezpečení, deaktivovat SW a HW firewall...