Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

CANON LENS EF 28-80, 1:3:5-5.6 III ULTRASONIC - jaký je?

kasssy (63)|3.1.2013 20:59
Dobrý večer, mám výše uvedený objektiv u klasiky EOS 300.( Již jsem to zmiňoval v jiném přízpěvku, ale ten se týkal blesku). Máte s tímto objektivem někdo zkušenosti? Už je celkem letitý, ale funguje bez problémů. Zvažuji pořízení zrcadlovky a zatím vede po mnoha úvahách EOS600D. Sice by mě parametrama stačila i EOS 1100, ale bojím se kvality materiálů.
A teď jde o to, jestli mě daný objektiv poslouží alespoň tak jako běžné setové, s tím, že bych koupil jen tělo, nebo eventuelně v setu s objektivem s větší ohniskovou vzdáleností... Ikdyž jak jsem se tak díval, tak v setu tam mov možností není.
Zatím se moc neorientuji a zjištuji, že třeba můj objektiv je Ultrasonic, což ještě není zcela běžné... Já ho koupil z druhé ruky, takže ai nemám s čím porovnávat. Když to přeženu, tak nevím, jestli mám doma "jetej Mercedes, nebo Favorita" :-))
001.JPG 004.JPG
Sakini (1174)|3.1.2013 23:48
Ultrazvukový motor není záruka úspěchu :-) a dneska je to už spíš standart včetně seťáků, tedy mimo přežívající staré typy bez vlastního pohonu závislé na screw drive (Pentax & Sony záklaďáky, Nikon AF). I USM dokáže být pomalý a hlučný... Ale k tvému objektivu. Jelikož s ním sám nemám zkušenosti, poptal jsem se u známých z Německa, kteří tohle při přechodu na digitál řešili. Když odhlédnu od trošku nevýhodnějšího širokého ohniska (ne každý potřebuje ten krátký konec), je to objektiv použitelný bez větších problémů, ovšem jeho výkony jsou na digitálu spíš podprůměrné. Na EOS 450D byl poměrně neostrý, a setový 18-55 IS (první verze) je ostřejší a schopnější. Dá se počítat s tím, že na současných 18 MPx typech bude ještě slabší. Takže když vezmeš 600D s pouhým seťákem, budeš na tom líp a rozsah bude pro APS-C vhodnější. Tohle tvoje sklo holt patří na kinofilm, co se týče digitálu je to takový udržovaný, leč vypráskaný Favorit. Fotit s ním můžeš, ale zbytečně si budeš degradovat výsledky z moderní zrcadlovky.
A co se týče výběru typu, tak 1100D se radši vyhni, pokud chceš rovnou seriózněji fotit. V současnosti je to nejslabší zrcadlovka na trhu, a už opravdu není na úrovni doby - hlavně senzor má oproti konkurenci omezené schopnosti. Šestistovka je pořád schopná, a dneska už dostupná za rozumné peníze.
kasssy (63)|4.1.2013 06:05
Diky za odpoved. To jsem potreboval vedet. Takhle muzu uvazovat i o jiny znacce, ikdyz Canon je me bliz srdcove:-)
kasssy (63)|6.1.2013 21:15
Dnes jsem chvili zkoumal fotaky v obchode a musim rict,ze objektiv 18-105 asi v setu porizovat nebudu,protoze to uz je docela monstrum a to by me manzelka moc nepochvalila az by sla fotit potomka :-)
Sakini (1174)|7.1.2013 07:46
Canon 18-135 na tom není jinak - všechny širokorozsahové záklaďáky jsou macaté...
kasssy (63)|7.1.2013 11:05
Jojo,to je jasny, jen jsem tim chtel rict, ze me bude muset stacit 18-55, nebo dva objektivy v setu. Tu velikost jsem si uvedomil az jsem ho drzel v ruce. Na domaci foceni by to nebylo:) byl by to asi velkej kompromis...
Sakini (1174)|7.1.2013 11:16
Tos ještě neviděl opravdu velký objektiv ;-) ale každému co jeho jest, někdo to rád kompaktní.
kasssy (63)|7.1.2013 11:21
Ale videl, jen musim brat v uvahu to,ze se bude hojne vyuzivat doma a manzelcinejma rukama a tam se urcita kompaktnost hodi. Ne tak kompakt,ten nez zaostri a nedejboze nabije blesk,tak jde dite do skoly:-)akorat budu muset vymenit stavajici brasnicku za nejakou kam se vejde nahradni objektiv,ale to jina kapitola