Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Oplatí se nový fotoaparát ?

renda4 (1)|5.1.2013 18:43
Dobrý den , zaujal mě tento fotoaparát : NIKON COOLPIX S8200 za 3000,- pěkná cena , ale mám trochu starší NIKON COOLPIX 4600 a stále plně funkční a na fotky si nestěžuji jediný problém je že neumí 16:9 a na plasmě to nevypadá dobře , loni jsem měl půjčený Fujifilm FinePix S700 taky neuměl 16:9 a obrázky mě nepřipadaly bůhví jak lepší ale vedle toho mojeho vypadá víc profi (jsem amatér a jediné co vím je čím víc světla tím líp) má to smysl jít do nového ?
Milan Šurkala (3381)|5.1.2013 19:19
Pkud stávající fotoaparát vyhovuje a je funkční, nevidím jediný důvod, proč si kupovat nový fotoaparát. Jinak, na S8200 tu je recenze (https://www.digimanie.cz/recenze-nikon-coolpix-s8200-kapesni-mikroskop/4433), stačí si stáhnout fotky, zobrazit na plazmě a posoudit, zda to k něčemu bude nebo nebude. To, že fotoaparát vypadá víc "profi", nic neznamená. Stále je to jen ultrazoom, tedy v podstatě běžný kompakt, ke kterému se přidalo více plastu okolo, aby to vypadalo "profi". Tam není moc důvodů, aby to fotilo lépe, obzvlášť při té světelnosti, kterou ten S700 má (stejně světelné objektivy mají i ty placaté kompakty při stejném zoomu).