Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic Lumix LX5 nebo LX7

Empires2 (2)|9.1.2013 00:50
Zdravím zdejší příznivce fotografování.
Jako spousta lidí řeším cca po 10 letech koupi nového fotoaparátu, protože stávající Canon Ixus 30 už je tak nějak nevyhovující. Určitě hledám něco malého a šikovného, takže kompakt je pro mně jako dělaný. Cenově kolem 10tisíc. Patřím mezi víkendové fotografy ale záběr mám široký :-), takže určitě něco univerzálního. Pročítal jsem recenze, fóra, videa a různé články a vybral:
Nikon P7700
Canon G15
a Panasonic LX7

Dospěl jsem k názoru, že hledat mezi nimi vítěze by byl nekonečný příběh a zvítězil Panasonix LX7 a to z toho důvodu, že mi jako jediný prostě vleze do kapsy :-) Jenomže jsem zjistil, že se prodává i Panasonix LX5 v ceně kolem 8500 Kč, což je o 3000 Kč levnější a zbylo by i na dolňky.
Takže otázka zní jestli běžný uživatel, který si fotky prohlíží na monitoru, televizi a sem tam si nechá udělat malou fotku, pozná rozdil mezi LX5 a LX7. Na DPWiev.com jsem si při porovnání té základní fotky rozdílu všim ale nezdál se mi tak markantní. Dokonce se mi zdálo, že při ISO400 měla LX5 fotky některé detaily lepší.
Ještě mně zarazilo u LX5 nahrávání videa do AVCHD formátu je to nějaké velké minus?
Dík moc za názory
rousini (738)|9.1.2013 09:58
V tomto případě bych asi volil LX5, protože pro dané využití mi přijde cenový argument, jako pádný důvod. Mimochodem Olympus XZ-1 se doprodává za 6500Kč a je to přímý konkurent LX5. Ale video není jeho šálek kávy...
Komo (840)|10.1.2013 23:38
Ja som si tie fotky stiahol v JPEG a porovnával na monitore a plazme. Aj iné foťáky. Najviac sa mi páčilo podanie obrazu u G 15(teda v kategórii čipov 1/1,7"). Aj šumí najmenej. Z tých dvoch Panakov by som bral LX7 kvoli lepšej svetelnosti a Full HD videu. Osobne si myslím, že bežný fotograf ?, alebo človek(ja tiež) pri prezeraní fotiek na bežnom monitore alebo TV podstatné rozdiely medzi roznymi fotoaparatmi nevidí. Mne najviac vadí šum , ten už vidí každý. Preto tak bažím po svetelnosti.
Empires2 (2)|11.1.2013 11:29
Dík z anázory. Tak nakonec padla volba na tu LX5. Prostě vyhovuje mým požadavkům a to množství šumu mi za 3000 tisíce nestojí :-) Spíš jsem ještě začal znovu uvažovat o té P7100 pro její lepší zoom ale nakonec LX5 objednána.