Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Používáte fotorámečky?

Petr S. (328)|20.2.2009 10:09
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Používáte fotorámečky?

Výrobci digitální techniky přišli na další způsob, jak zrušit používání papíru. Fotografie se již netisknou, ale mohou se zobrazovat ve fotorámečcích. Jak se ale k tomuto způsobu prezentace nejrůznějších obrázků stavíte vy? Mohou tato zařízení plně nahradit jednoduchost a zaběhnutou tradici? Ať už je váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Neregistrovaný (0)|20.2.2009 13:51
Moc tomu fandím, jako dárek k narozenínám nebo jiné příležitosti je to suprové. Osobně s tímto druhem výrobků nemám zkušenosti, ale brzy se chystám nějaký fotorámeček zakoupit. Je to jednoduché a stylové. Samozřejmě, že fotky mají něco do sebe a vždy mít budou, ale proč nejít s dobou, že?

Fotorámečkům dávám palec nahoru!
HimiX (187)|20.2.2009 20:02
Fotoramecky jsou podle meho zatim blbost, vetsina ma skoro horsi rozliseni nez kde jakej mobil, fotky na tom vypadaji priserne a to nemluvim o nesmyslnych cenach.
Jednou tu bude urcite bomba a tesim se na to, ale dneska bych za to nedal ani korunu.
Petr S. (328)|20.2.2009 20:11
No já zatím zaujímám takové neutrální stanovisko. Moc se mi líbí ten nápad, ale vnitřně to tak nějak odmítám a přijde mi to jako zbytečnost. Je to stylová věc a vypadá to dobře, ale ...
bumago (20)|20.2.2009 20:41
Souhlasim s HimiXem. Napad samotny je to podle mne dobry, ale soucasne technicke parametry jsou ve vetsine pripadu dost zoufale a cena prilis vysoka.
michal.kolesa (10)|20.2.2009 20:49
Taky jsem si chtěl fotorámeček koupit a jak čtu diskuzi tak mě to odrazuje
Karlos5573 (269)|21.2.2009 07:26
Nevím, pokud foto rámeček tak fakt asi nějaký drahý. protože ty levné kolem 3-4 tisíc nabíjezjí pouze rozlišení 800x600 a špatné pozorovací úhly. Bavím se o 12". Výhoda je fakt v tom že si můžete pověsit na stěnu nebo dát na stůl poměrně velký fotorámeček a ušetříte za tisknuté fotografie. Ale v dnešní době bych ještě pár let počkal :)
bumago (20)|21.2.2009 15:01
Občas prohlížím nabídky e-shopů zaměřených na foto nebo počítače, ale ještě jsem nenarazil ani na jediný fotorámeček s rozlišením vyšším než 800x600. A to bez ohledu na cenu. U levnějších 7" převažuje 480x234, dražší 7" mají občas až 800x480 a ve větších úhlopříčkách pak buď 800x480 nebo 800x600. Narazil jsem i na jeden 15" (38 cm) a taky jen 800x600 - na azfoto.cz za něj požadují 8390,- Kč. I jeho další parametry stojí za pozornost: Doba odezvy je 25 ms a pozorovací úhel 100 stupňů horiznotálně a 65 stupňů vertikálně. Ty úhly jsou na dnešní dobu totální zoufalství. Připadá mi to jako by našli někde v koutě skladu displeje pro noťasy z konce min. století a rozhodli se na nich vydělat.
Petr S. (328)|21.2.2009 17:52
Zvláštní. Nechce se mi věřit, že by nebylo možné vyrobit rámeček s lepšími vlastnostmi a příznivější cenou. Obzvláště, když tu máme mnohem větší LCD panely se stále se snižující cenou. :notsure
Karlos5573 (269)|21.2.2009 19:11
To není zvláštní chcou vydělávat. A rámeček za 8 tisíc by asi nikdo nekoupil.
Petr S. (328)|21.2.2009 22:32
No právě proto. Proč nesnížit cenu, když za tuhle to s největší pravděpodobností nikdo nekoupí?

Navíc se mi vážně nechce věřit tomu, že výrobní náklady na jeden maličký fotorámeček vyjdou na nějakých 7 tisíc. To už se spíše vyplatí koupit velké LCD a k tomu si poskládat jednoduchý server a zprovoznit na něm i další aplikace, které uživatel chce využívat.
Karlos5573 (269)|22.2.2009 04:26
A právě že se najde plno lidí, kteří tomu moc nerozumí a řeknou si super věc. Vidí to na obrázku a neví jaké to má rozlišení apod.. Stejně jako domácí kino 5+1 za 2500kč sice to někomu stačí ale kupuje to jen proto že tam vidí mega nápisy 3000watt atd... kdyby tam byl pravý výkon 6x 20 watt (to jsem možná ještě přehnal) tak to zas tak moc lidí kupovat nebude. No já bych si taky koupil nějaké LCD :) výjde to lépe pokud chcete kvalitní věc.
Ale třeba teď jsem koukal na 10" samsung s rozlišením 1024x600 za neclé 4000kč Je to rozhodne lěpší než 12" s 800x600. Asi záleší na výrobci.
Petr S. (328)|22.2.2009 10:02
To asi ostatně vždycky :)
HimiX (187)|23.2.2009 00:12
Ty ceny jsou maximalne ujety, kdyz si vezmu, ze za treba pet tisic, mam celkem slusnej mobil, kterej ma mnoho fnc, nebo ze si za pet tisic koupim sice nic moc, ale 17" LCD a oni mi za ty prachy chtej narvat malilinkaty lcdecko s prd rozlisenim, tak je to vysmech.
dkas (154)|23.2.2009 14:01
Já sem si pořídil víceméně na testování Genius 7" rámeček a musím říct, že... :)

no, na hraní je to docela srandovní. Když se na to člověk kouká asi z metru, už to kostičkování nevidí, ale z větší dálky bez orlího zraku zase nevidí detaily. Jako dárek je to věc zajímavá, ale těm dražším bych se asi vyhnul, protože mám pocit, že všechny používaj stejně jenom jeden typ panelu. Takže je to příjemná alternativa, když někde v pozadí běhaj fotky, ale jinak mi pořád visí papírový fotky, který jednou za čas chci obměnit a je to kvalitativně lepší :)
Milan Šurkala (3381)|23.2.2009 15:03
Mým oblíbeným milovaným materiálem je papír, takže já se papírových fotografií rozhodně vzdát nechci.
Neregistrovaný (0)|23.2.2009 15:39
Fotorámeček mám, dostala jsem ho.
Nepoužívám jej, je to podle mě naprostá zbytečnost.
Když si chci prohlédnout fotky, tak to udělám na větším monitoru na PC.
Představa, že si někdo fotorámeček pověsí na zeď a tam dokola prohlíží fotky je nesmyslná. Možná si je prohlédne jednou dvakrát a pak už tu blikající věc nevnímá.
Je to jen další drahá nepotřebná věc.
Karlos5573 (269)|23.2.2009 16:25
To si radši pořidim LCD tv pověsím na stěnu a šoupnu do ní DVD s prezentací fotek :D
unaghy (2)|2.3.2009 09:30
Foto rámčeky sú pecka. Vysvetlím prečo:

Tlačiť fotky sa oplatí až keď sa fotiek nazbiera aspoň vyše 200, pretože najlepšie ceny bývajú keď sú akcie (tak 4x do roka) a hlavne fixná cena za poštovné a iné poplatky sa rozráta.

Verte mi, skúšal som natlačiť celú rodinu (vrátane babky) do mojej izby, kde sa nedalo ani dýchať a všetci tam stáli natlačený ako sardinky aby si mohli kuknúť fotky môjho nového bytu, nebolo to bohviečo.

Na starej telke fotky priamo z foťáka vyzerajú otrasne, nehovoriac o chýbajúcich vstupoch na týchto telkách (ak si myslíte, že moji starí rodičia majú doma plazmu, tak sa mýlite).

Fotorámček som kúpil otcovi na 50ku a nevie si ho vynachváliť - lebo keď si chce pozrieť fotky tak chce sedieť na sedačka v pohodlý a držať ich v ruke (teraz drží fotorámček) a ešte k tomu mu zneho hrá jeho oblúbená hudba (kvalita nič moc, ale jemu to stačí). A keď je hotový, zavesí ho naspäť na stenu a nechá pustenú slide-show krajiniek, čo som mu stiahol z netu.

Keď ideme k rodine na návštevu, zoberie rámček do malej tašky, usb klúč a ukazuje najnovšie fotky priamo na návšteve, málokto ho má a každý z rodiny je z toho namäkko.

Jediná nevýhoda je cena v zhľadom na parametre fotorámčeka. Už len čakám, kedy pôjdu s cenou dole. Už teraz sa dá kúpiť taký, čo má rozmery aspoň 12", prehráva hudbu a aj filmy (ideálne do auta) za 100€.

V blízkej budúcnosti predpokladám rovnaký boom ako v prípade perkárničky chleba :)
unaghy (2)|2.3.2009 09:49
Zabudol som, na to, že dnes už majú aj ďalšie funkcie - budík, kalendár - diár (to je ideálne pre mojich rodičov - zapípa im pripomienka, že treba ísť na poštu a pod.) a už len čakám, kedy do toho namontujú rádio. Je k tomu aj dialkové! Ešte keď k tomu dajú dotykový display...

Tým pádom by to nahradilo digitálne rádio-budíky, kalendáre a diáre, samostne stojace rádio, stolové mp3 prehrávače (samozrejme pripojené na externé repráky) a v budúcnosti určite aj malé televízory (jeden taký mám, funguje na autobatériu a samotný stál 170€).

Takéto zariadenie bude mať svoju budúcnosť aj pri vyššej cene, lebo integruje iné zariadenia, ktorých samostatná kúpa by bola určite drahšia.
Nikolas (0)|27.3.2009 09:04
K čemu je malá věc s mizerným pozorovacím úhlem, rozlišením? Ano, někdo si to nepochybně koupí, jako každou blbost. Z mnoha důvodů si ale myslím, že stačí LCD od PC nebo i NB... argumenty si doplňte sami :-).
Verdikt: drahý krám, co bude překážet po pár dnech, co bude doma.
Filcka (300)|30.3.2009 12:04
Fotoramecek je neco maleho, kam si clovek nahraje par oblibenych fotek a da si to treba na nocni stolek v loznici. Pokud jsou v ramecku integrovana dalsi fukce - prehravani videa, budik, je to jen plus, ceny ramecku casem urcite pujdou dolu. A komu se zda rozliseni male, at si na strop v loznici povesi 82 cm LCD :D:D:D
petpaz (4)|2.4.2009 12:28
Já si myslím,že to smysl má, třeba pro rodiče, kteří jsou již v důchodu, což je můj případ a žádný počítač nemají, ani nechtějí a toto je myslím možnost, jak si mohou fotografie z rodinných akcí-oslav, či výletů kdykoliv prohlédnout. Ne jen, když jim to pustím v telce hned z foťáku na oslavě, to je sice prima,že to vidí všichni a hned; nebo když přijedu na návštěvu s noťasem. Takhle mohou kdykoliv chtějí oni. Fotek je hodně a všechno se také nedá tisknout. Takže osobně foto rámeček nepoužívám, ale také nezavrhuji, protože pro určité skupiny lidiček, je to skvělá věc.
FotoZemek (77)|12.6.2009 21:14
Co není fizicky, to neexistuje a můžete si s tím tak akorát....
Prostě co není na papíře to není
FotoZemek (77)|11.9.2009 08:29
Ne a ani nebudu používat, pro prezentace a jednání o svých výstavách používám klasická alba na fotky 13*18cm.
Galerista /divák/ má možnost prolistovat i vrátit se k fotce která jej zaujala okamžitě /to přelupkávání mi žere nervy/.
Potom dostane CD-čko s náhledy a vždy to zabere.
Jaký je rozdíl v pohledu na displej a konkrétní fotografii je snad jasné.
No a v knihovně vypadá tento archiv taky velice DOBŘE.
Karkulka (0)|3.8.2013 10:21
Ahoj, tak jsem hledala nějaké info o fotorámečcích a tak sem zadala fotorámeček diskuze a na Googlu - tohle staré téma jako první. Tak teď nevím jestli si digitální fotorámeček pořídit, nebo ne, když tu píšete naposledy z roku 2009 :-)
Podle mě jsou digi rámečky praktické, ale nemá to takové to svoje kouzlo jako klasické vystavené fotky na stěnách v krásných rámečcích. Můžu doporučit fotorámečky i fotoalba mám tady z tohoto eshopu, pokud někdo shání :-)

http://www.fajneapekne.cz/fotoramecky/
Karkulka (0)|3.8.2013 11:30
Omlouvám se za chybu v adrese. Oprava:

http://www.fajneapekne.cz/fotoramecky/
Neregistrovaný (0)|8.11.2013 10:17
Já jsem zatím viděla jsem nekvalitní fotorámečky a moc mě nenadchly. Mám radši klasiku fotorámeček na jednu fotku. Beru to jako dekorace a digi fotorámeček mi připadá takový neosobní. Líbí se mi zajímavé rámečky, jako jsou tady:
http://www.fajneapekne.cz/fotoramecky/

A podobné. Ale zase pokud chcete ukázat třeba fotky z dovolené, nebo ze svatby a nemáte fotroalbum, tak to asi není špatný.
Neregistrovaný (0)|27.2.2014 18:58
Ahoj, fotorámečkům jsem z prvu vůbec nevěřil a neměl v plánu ho kupovat. Co ale čert nechtěl, dostali jsme darem tento model.
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/pridejform.asp?docid=12582936
A od té doby zjišťuji že na něj koukám víc než na televizi.
janeka (1)|17.9.2014 10:20
sice jsem technofanda a nadšenec do všeho digitálního, ale v tomto jsem taky přívrženec klasických fotorámečků, těm aspon nikdy nedojde baterie .. jen občas vyblednou a je třeba je vyměnit.