Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký ultrazoom : FZ 200 nebo Canon SX50 ?

Martta (3)|13.1.2013 16:41
Dobrý den,
prosím o dopručení - mám pořídit FZ 200 nebo Canon SX50 ? Budu fotit hlavně rodinné fotky, důležité je možnost manuálního nastavení.
Důležitá je výsledná kvalita fotek a taky kvalitní video. Děkuji.
stn35 (11)|31.1.2013 04:12
jednoznacne FZ200 od panasonicu, ani nevahej! SX50 od canonu je dost bida..
milan.44 (29)|17.3.2013 19:25
Srdečně zdravím, vzhledem k tomu,že řeším stejné dilema jako kolega dovolil jsem si použít toto vlákno.Plánuji koupit rodinný ultrazoom,který budu využívat z 90 % na foto a video v přírodě, na návštěvách ZOO ap. a těch zbývajících 10 % foto a video v interieru (oslavy,vánoce ap.).Pročetl jsem již několik recenzí na různé UZ (přiznám se,že už mi jde z toho hlava kolem) a v nejužším výběru mi zůstal Canon SX50HS a LUMIX FZ 200. No a těď již opět několik dní pročítám recenze a zkušenosti pouze na tyto přístroje. Prozatím ale vůbec nemám jasno,který přístroj by byl pro mé použití vhodnější. Jsem v tomto ohledu laik a tak posuzuji pouze na základě mých doměnek. Co se týče FZ 200,tak tam je pro mne zajímavé i to,že natáčí video v AVCHD - kdy tento formát bych mohl přímo přehrávat ať již z paměťové karty,či po uložení z ext. HDD na TV případně přez blue ray. U SX50HS je zase velký zoom, kdy bych mohl fotit či natáčet zvířata v ZOO i na větší vzdálenost (nebo to kvalitně zvládne i FZ 200?).
Dále zvažuji zda případně nepřikoupit náhradní akumulátor.No a co se týče paměťové karty,tak tam zvažuji: SanDisk SDXC 64GB Extreme Class 10 HD Video nebo SanDisk SDHC Extreme HD Video 32GB.

Také by mne zajímalo,pokud mám na tomto přístroji navolen režim FOTO zda mohu i přesto spustit nahrávání videa (viz. Canon SX50HS),nebo musím přenastavit?

Děkuji všem za případné rady a náměty k mému tématu.