Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pokročilý kvalitní kompakt s množstvím funkcí.

V0174 (3)|20.2.2009 11:04
Ahoj,
pořídil jsem si nedávno na hraní kompakt Canon Powershot A590 IS, za ty peníze je to super, ale je pár věcí co bych od foťáku chtěl navíc a chybí mi. Zkoušel jsem hledat v různých vyhledáváních podle parametrů, ale nedohledal jsem to co bych chtěl... Zkusím tedy tady, jestli budete mít nějaký návrh.

Požadavky:
  • Široké ohnisko, max. 28 mm přepočtené.
  • Rozumnou světelnost, stačí na širokém ohnisku.
  • Nízký šum i v RAW, tedy nejlépe velký chip a nepřehnané rozlišení.
  • Focení do RAW + expoziční bracketing zároveň.
  • Zoom alespoň 4x - to není až tak limitující, ale pevné ohnisko 28 mm bych nerad.
  • Hmotnost do půl kila.
  • Nejlépe cena příliš nepřesahující 10 000 Kč.

Netrvám na klaiském kompaktu, ale zrcadlovka s objektivem je prostě už moc těžká a velká na to abych ji tahal i na běžné výlety, lyže apod.
Požadavky vcelku splňuje Canon PowerShot G9, ale s tím šumem to není nic extra a má 35 mm ohnisko...
Druhým kandidátem byl až dodneška Nikon Coolpix P6000, než jsem zjistil v anglickém testu, že neumí snímat do RAW s bracketingem (chci experimentovat s HDR).
"Zrcadlovka bez zrcadla" je už trochu drahá sranda a hlavně s objektivem už to není žádný drobek.
Každá rada drahá, ale na trhu se až tak neorientuju, třeba mi něco uniklo :)
V0174 (3)|20.2.2009 12:41
I když jak tak koukám na fórum a recenzi, tak Lumix LX3 asi bude vhodným i v tomto případě, i když škoda malého zoomu - jen jsem se nedočetl zda umí bracketing do raw, nevíte někdo? Nemůžu to nikde najít :(

Edit: Bracketing do raw není potřeba, žil jsem v nesprávném přesvědčení o tom jak se HDR fotky dělají. Tím pádem je to spíš o:

Coolpix P6000 (má GPS, rozumnější dlouhé ohnisko)
vs.
Lumix LX3 (super blízké ohnisko, světelnost, velký čip v poměru k MPx)
víte o něčem dalším podobném, popř. co byste z těchto dvou doporučili? Zejména ohledně kvality fotek.
HimiX (187)|20.2.2009 20:04
Maximalne jeste Canon G10, s LX3 jsou to podle me nejlepsi kompakty na trhu.
Milan Šurkala (3381)|22.2.2009 14:23
No buď LX3 nebo G10. O ničem jiném asi nemá smysl uvažovat. Ta P6000 sice nevypadá až tak zle, ale ta světelnost objektivu je fakt příšerná.
V0174 (3)|23.2.2009 21:12
OK, díky za názory, ujistilo mě to v tom LX3 - jen škoda že ani na eBay se nedá sehnat nějak levněji.