Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Firmware pro Panasonic DMC FZ18

cinochlist (1)|5.2.2013 21:29
Dobrý den,

mám problém s fotoaparátem FZ18. Vím že je to už starý model, ale zvykl jsem si na něj a nechci měnit. Bohužel nyní se mi objevil prní problém za celou řadu let používání.
Přístroj zapnu a po 10-ti vteřinách vyskočí informace "vypněte a zapněte kameru", v tomto stavu opravdu nelze dělat nic jiného, než vypnout a zapnout. Po zapnutí opět funguje pouze 10 vteřin.
Vyřeší mi tento problém update FW? Nemáte někdo FW pro FZ18 uložen? Odkazy, které jsem našel na internetu již bohužel nefungují...

Velmi děkuji za pomoc
houghs (1)|10.2.2013 17:45
[QUOTE=cinochlist;25309]Dobrý den,

mám problém s fotoaparátem FZ18. Vím že je to už starý model, ale zvykl jsem si na něj a nechci měnit. Bohužel nyní se mi objevil prní problém za celou řadu let používání.
Přístroj zapnu a po 10-ti vteřinách vyskočí informace "vypněte a zapněte kameru", v tomto stavu opravdu nelze dělat nic jiného, než vypnout a zapnout. Po zapnutí opět funguje pouze 10 vteřin.
Vyřeší mi tento problém update FW? Nemáte někdo FW pro FZ18 uložen? Odkazy, které jsem našel na internetu již bohužel nefungují...

Velmi děkuji za pomoc[/QUOTE]

Také se mě objevil problém na stejném foťáku. Foťák indikoval nevyklopený blesk, i když byl vyklopený. Dal jsem ho do opravy a tam zjistili, že kontakty jsou zoxidované. Nebylo to tím, že by foťák spadl do vody, to by bylo nadobro po něm, ale s největší pravděpodobností byla oxidace způsobena zkondenzovanou vodou při přechodu ze studeného prostředí do teplého. Tak mě napadlo, jestli by něco podobného nemůže být příčinou i u Tvého foťáku. Ten firmware by se kazit neměl, pokud to není nějakou nepovedenou aktualizací nebo jiným zásahem. Podle mě bude závada na elektronice a bude to chtít servis. Je dobré si ale zvážit, zda se oprava vyplatí, po mě v autorizovaném servisu chtěli za opravu toho blesku 1500 Kč, za což jsem jim pěkně poděkoval. Do tak starého foťáku tolik investovat není podle mě rozumné. Ale našel jsem pak jednoho chlapíka, který to opravil za necelých 700 Kč a foťák funguje. Také bych se s ním nerad loučil.