Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký snímací senzor u fotoaparátů upřednostňujete?

Petr S. (328)|22.2.2009 22:06
Jaký snímací senzor u fotoaparátů upřednostňujete?

  • CCD
  • CMOS
  • Live MOS
  • Je mi to jedno, dávám větší důraz na jiné parametry

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
HimiX (187)|23.2.2009 00:08
Je mi to jedno, dávám větší důraz na jiné parametry

Podle me, jsou fotky o necem jinem nez o senzoru. Ale pokud se bavime o technice tak je pro me dulezitejsi, jak se mi fotak drzi, jak se mi do nej koukam, jak jednoduse nebo slozite se nekam proklikam, kde ma tlacitka atd...

Ale pokud mam byt uprimny, kdyz bych mel jeden stejny model a mohl bych si vybrat mezi CCD a CMOS, bral bych CMOS.
dkas (154)|23.2.2009 13:56
Taky jsem pro CMOS, kvůli lepší kvalitě. I když co do poměru jasně vede CCD, že ;)
Milan Šurkala (3381)|23.2.2009 15:02
[QUOTE=dkas;1389]Taky jsem pro CMOS, kvůli lepší kvalitě. I když co do poměru jasně vede CCD, že ;)[/QUOTE]

Osobně si nemyslím, že CMOS okamžitě znamená lepší kvalitu ve srovnání s CCD.
dkas (154)|23.2.2009 16:43
[QUOTE=Milan Šurkala;1391]Osobně si nemyslím, že CMOS okamžitě znamená lepší kvalitu ve srovnání s CCD.[/QUOTE]

Okamžitě ne, tak jsem to nemyslel, ale záleží na zpracování :)
Milan Šurkala (3381)|24.2.2009 10:45
[QUOTE=dkas;1398]Okamžitě ne, tak jsem to nemyslel, ale záleží na zpracování :)[/QUOTE]

Ano, s tím souhlasím. Protože např. u Canonu SX1 IS a Canonu SX10 IS o dost lépe fotí verze s CCD čipem, což mě poněkud překvapilo. Jen to sekvenční snímání má CMOS rychlejší.
Petr S. (328)|24.2.2009 10:51
Když už jsme u tohoto tématu, doporučuji článek Canon PowerShot SX1 IS vs. SX10 IS: souboj CMOS a CCD Milana Šurkaly, který dnes vyšel.
RTeo (65)|8.3.2009 22:09
Osobně si myslím že v dnešní době už ani tak nezáleží na typu snímače, ale na tom jak technologii jeho výroby zvládl výrobce... Vývoj jde stále dopředu a co platí dnes, může být zítra jinak, nebo ne? :notsure...
RTeo (65)|8.3.2009 22:14
[quote=Milan Šurkala;1401]Ano, s tím souhlasím. Protože např. u Canonu SX1 IS a Canonu SX10 IS o dost lépe fotí verze s CCD čipem, což mě poněkud překvapilo. Jen to sekvenční snímání má CMOS rychlejší.[/quote]
...Nesleduji aktuální vývoj, ale v počátcích digifoto byly CCD čipy považovány obecně za kvalitnější, takže mě by to zas až tak nepřekvapilo...
Milan Šurkala (3381)|8.3.2009 23:12
[QUOTE=RTeo;1441]...Nesleduji aktuální vývoj, ale v počátcích digifoto byly CCD čipy považovány obecně za kvalitnější, takže mě by to zas až tak nepřekvapilo...[/QUOTE]

Co si pamatuji, tak CMOS snímače byly používány u takových těch supermaličkých fotoaparátů velikosti trochu přerostlé kreditky, kde to dělalo příšerné fotky nebo naopak u zrcadlovek, kde už výrobci využili vlastností CMOS správně. Takže je to skutečně o tom, jak se s tím výrobce popere.