Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR VC Di II LD

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Ahojte, máte někdo zkušenosti s tímto objektivem?Na internetu je docela vychvalovaný a tak zvazuju jeho koupi k tělu Nikon D5100.Zatím mám 2 objektivy a to zakladní 18-105 co byl k tělu a TAMRON AF 70-300/4,0-5,6 VC USD.

Má cenu do něj jít? Navíc cena na www.oehling.cz je více jak příznivá a k tomu 3 roky záruky.

Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Díky za odkaz, recenze jsem viděl i na jiných web a nemůžu si pomoct, ale mému oku nejvice lahodí prostě Tamron.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Měl jsem Nikon 18-105mm a taky Tamron 17-50mm 2.8 (ovšem starší verzi bez stabilizace - VC). Částečně jsou to podobná ohniska a je to tak spíš náhrada za ten tvůj Nikon 18-105mm.
    Nikon jsem už prodal a ponechal si jen ten Tamron. Rád fotím široká ohniska a i těch 17mm je poznat. V celkové kvalitě fotografií byl prostě Tamron lepší a ostřejší. Pěkně ostré je to už od clony 3,5. Taky je s ním větší zábava při focení a zvládne překvapivě dobře i focení z ruky za horších světelných podmínek. A nepotřebuji ani stabilizaci.
    Ten starší Tamron bez stabilizace má ovšem i nevýhody. Technické zpracování plastů je dost hrozné. Motorek objektivu je dost hlučný, ale to nevadí. Rychlost ostření je podobná jako u Nikonu 18-105mm. Technicky předpokládám, že ta novější verze se stabilizací na tom bude snad už líp.
    V každém případě bych dal Tamronu 17-50mm přednost před Nikonem 18-105mm.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

...měl jsem možnost mít v ruce oba objektivy...se stabilizací i bez a můj názor je,že ten bez stabilizace byl o krapet lepší...testoval jsem to na Canonu...uvažoval jsem o něm,ale co jsem si pořídil širokáč,tak to padlo...každopádně doporučuji ten bez stabilizace...

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Tak jsem nakonec pořídil TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR VC Di II LD ale zdá se mně že sním nebude něco vpořádku.Když udělám fotku tak levá strana a střed jsou ostré, ale pravá strana fotky je vždy rozmazaná...ostřit začně až od clony 3,5-4.Přikládám i zkušební snímky tak posuďte sami jestli je objektiv vpořádku.

F2,8

F3,2

F3,5

F4

F4,5

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ne. V pořádku to není. Na druhou stranu, bohužel bych řekl, že jde dnes o běžnou věc. Přijde mi, že vyrobit objektiv bez nějakých podobných neostrostí už snad nikdo neumí. Snad jen u pevných objektivů bez zoomu.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Takže reklamovat?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, já bych se to pokusil reklamovat. Za nepozorovatelné bych to rozhodně neoznačil, ale těžko říci, zda uspějete. Ono fakt takto zralých objektivů na reklamaci je u zoomovacích objektivů nadpoloviční většina, alespoň podle toho, co mi chodí na testy. I pro svůj fotoaparát mám dva zoomovací objektivy a ani jeden z nich není 100% konzistentní na všech ohniskových vzdálenostech. Není to ale tak výrazné, aby to bylo reklamovatelné.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Objektiv je zakoupeny u oehlingu.Napsal jsem jim tam a poslal i ukazkove fotky tak uvidime co odepíšou.

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Citace Původně odesláno od Evok Zobrazit příspěvek
    Objektiv je zakoupeny u oehlingu.Napsal jsem jim tam a poslal i ukazkove fotky tak uvidime co odepíšou.
    Jak si dopadl ? Já jsem nedávno zakoupil tento Tamron pro Sony a mám tentýž problém.
    Budu nejspíš vracet...

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od nebeklam Zobrazit příspěvek
    Jak si dopadl ? Já jsem nedávno zakoupil tento Tamron pro Sony a mám tentýž problém.
    Budu nejspíš vracet...
    No zatim nijak posílal jsem 2 maily a zatim bez reakce klasika no hlavně prodat a pak když zákazník neco potřebuje tak se na něj kašle.

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Hmm. Tak to je fakt klasika v přístupu obchodů, ale moc si asi nevybereš. Mám podobné zkušenosti. Většina je na tom podobně.
    Jinak používám Tamron 17-50mm f/2.8 bez VC. V galerii mám s ním dost fotek a jsem s ním celkem spokojený. Je fakt, že většinou stejně za dobrého světla raději víc přicloním (nejčastěji F8). Nízké clony vykazují dost různorodé výsledky. Hlavně ta 2.8.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Takže dneska se mi dostalo odpovědi ze strany prodejce www.oehling.cz

Dobrý den.

Troufnu si tvrdit, že jistá okrajová neostrost je na "plnou díru" vlastností.
    Na clonu 2,8 je dle přiloženého snímku vážně značná, s rostoucím zacloněním (3,5) je již kresba v celé ploše výborná.
    Pokud budete chtít, není problém, abyste nám objektiv doručil a my jej následně necháme prověřit v autorizovaném servisu.

S pozdravem

Karel Nováček

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

To jsem vlastně taky psal, že je to ostré od 3,5. A jaké máš Evoku srovnání s tím tvým Nikonem 18-105mm. U mě vyšel v ostrosti jasně lepší i za denního světla proti Nikonu 18-105 mm ten Tamron. A taky si to chce pořádně zkusit nejsilnější zbraň Tamronu proti ostatním seťákům - fotky za špatného světla, interiéry, šero i noc.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Objektiv Tamron
    Od Monina v sekci Objektivy
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-10-2014, 04:57
  2. 24-70 Tamron vs. Nikkor
    Od Evok v sekci Objektivy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-09-2014, 15:22
  3. Problémy s objektivem Tamron