Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vybírám ultrazůmový fotoaparát s hledáčkem

Orgovany (2)|10.2.2013 12:08
Ahoj všem !
Delší dobu pokukuji tady v digimanii po nějakém foťáku s hledáčkem a výklopnou obrazovkou (pokut možno plně polohovatelnou). Je tu poměrně mnoho testů ale také plno odborných výrazů kterým nerozumím.
Výběr jsem zůžil na 2 modely Panasonic FZ 200 a Fujifilm HS30 EXR popřípadě jejich starší či novější modely.
Líbil se mě dle parametrů i Sony HX 200 V. V prodejně jsem se na něj byl podívat ale nelíbilo se mě manuální zoomovaní prstýnkem na oběktivu. Skutečně z toho mám takový gumový pocit. Rozlišení obrazovky je pro mě naprosto ideální, ale nebyla plně polohovatelná a její vyklápění mě přišli trochu chatrný .....

Panasonic FZ 200 v testech boduje. Má vynikající světelnost, kvalitu oběktivu ..... ale uvítal bych manuální zoomování obejktivu který má právě Fuji HS 30 a jeho starší modely. HS 30 zatim bohužel neni v testu ale podle názoru lidí na Heureka je to dobrej foťáček pro amatéra. V testu u HS 20 jsem se dočetl že má špatně provedený způsob manuálního ostření na oběktivu (chybí zpětná vazba a člověk neví zda je před zaostřením nebo již už za hranicí ....).
Fuji je taky větší a těžší což bych i uvítal. Nejsem až tak zastánce mini lehkých foťáčků se kterými se spíš klepe ruka. 70-80 deka mě přijde akorát.

Co bych od foťáku očekával ? Určitě slušnou kvalitu snímků (barevný kontrast, prokleslenost a ostrost). Fotim převážně krajinu, makro ale taky auto/moto techniku na akcích.

Doposavad jsem fotil Canonem SX 20is. Ten mam ale napůl s otcem a já bych chtěl čistě svůj foťák na který mě nikdo nesáhne :D. Rozhodně bych uvítal to manuální zoomování a ostření (ale použitelný).

Děkuji vám všem za vyčerpávající odpovědi a doporučení ......
Milan Šurkala (3381)|10.2.2013 15:49
Proboha, je to objektiv, ne oběktiv! Co se týče HX200V, nikdo Vás nenutí ostřit prstencem, vždyť má normální páčku jako většina jiných kompaktů a ultrazoomů. Makro mají všechny fotoaparáty solidní, největší zvětšení dosáhnete s makropředsádkou na Fuji HS30, pak na Panasonicu FZ. Na Sony HX200V se Raynox bez redukce strčit nedá, ale Sony má velmi dobré makro samo o sobě.

P.S. Na skoro totožné dotazy není nutné vkládat dva příspěvky, na ten Raynox jste se mohl zeptat rovnou tady. V recenzích většinou máte ukázky i s předsádkou.
Orgovany (2)|10.2.2013 16:27
Ok, tak objektiv ! Takhle, mě je jasný že mě nikdo nenutí ostřit prstence, ale může to bejt určitá výhoda. Spíš mě šlo o to, zda někdo není jak to ostření je udělaný u novějšího modelu než u tý HS 20.
Taky bych byl rád kdyby mě někdo řekl jaký maj tyhle foťáky výhody a nevýhody jeden proti druhému ......