Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Vybírám ultrazůmový fotoaparát s hledáčkem

Nováček
    Registrace
    Feb 2013
    Fotografií
    1

Ahoj všem !
    Delší dobu pokukuji tady v digimanii po nějakém foťáku s hledáčkem a výklopnou obrazovkou (pokut možno plně polohovatelnou). Je tu poměrně mnoho testů ale také plno odborných výrazů kterým nerozumím.
    Výběr jsem zůžil na 2 modely Panasonic FZ 200 a Fujifilm HS30 EXR popřípadě jejich starší či novější modely.
    Líbil se mě dle parametrů i Sony HX 200 V. V prodejně jsem se na něj byl podívat ale nelíbilo se mě manuální zoomovaní prstýnkem na oběktivu. Skutečně z toho mám takový gumový pocit. Rozlišení obrazovky je pro mě naprosto ideální, ale nebyla plně polohovatelná a její vyklápění mě přišli trochu chatrný .....

Panasonic FZ 200 v testech boduje. Má vynikající světelnost, kvalitu oběktivu ..... ale uvítal bych manuální zoomování obejktivu který má právě Fuji HS 30 a jeho starší modely. HS 30 zatim bohužel neni v testu ale podle názoru lidí na Heureka je to dobrej foťáček pro amatéra. V testu u HS 20 jsem se dočetl že má špatně provedený způsob manuálního ostření na oběktivu (chybí zpětná vazba a člověk neví zda je před zaostřením nebo již už za hranicí ....).
    Fuji je taky větší a těžší což bych i uvítal. Nejsem až tak zastánce mini lehkých foťáčků se kterými se spíš klepe ruka. 70-80 deka mě přijde akorát.

Co bych od foťáku očekával ? Určitě slušnou kvalitu snímků (barevný kontrast, prokleslenost a ostrost). Fotim převážně krajinu, makro ale taky auto/moto techniku na akcích.

Doposavad jsem fotil Canonem SX 20is. Ten mam ale napůl s otcem a já bych chtěl čistě svůj foťák na který mě nikdo nesáhne . Rozhodně bych uvítal to manuální zoomování a ostření (ale použitelný).

Děkuji vám všem za vyčerpávající odpovědi a doporučení ......
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Proboha, je to objektiv, ne oběktiv! Co se týče HX200V, nikdo Vás nenutí ostřit prstencem, vždyť má normální páčku jako většina jiných kompaktů a ultrazoomů. Makro mají všechny fotoaparáty solidní, největší zvětšení dosáhnete s makropředsádkou na Fuji HS30, pak na Panasonicu FZ. Na Sony HX200V se Raynox bez redukce strčit nedá, ale Sony má velmi dobré makro samo o sobě.

P.S. Na skoro totožné dotazy není nutné vkládat dva příspěvky, na ten Raynox jste se mohl zeptat rovnou tady. V recenzích většinou máte ukázky i s předsádkou.

Nováček
    Registrace
    Feb 2013
    Fotografií
    1

Ok, tak objektiv ! Takhle, mě je jasný že mě nikdo nenutí ostřit prstence, ale může to bejt určitá výhoda. Spíš mě šlo o to, zda někdo není jak to ostření je udělaný u novějšího modelu než u tý HS 20.
    Taky bych byl rád kdyby mě někdo řekl jaký maj tyhle foťáky výhody a nevýhody jeden proti druhému ......

Podobná témata

1. FAQ: Koupě fotoaparátu s EVF (elektronickým hledáčkem)
    Od Milan Šurkala v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 16-05-2016, 07:18
  2. Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 31-10-2014, 15:55
  3. Poraďte kompakt s hledáčkem
    Od FotoAmatér v sekci Kompakty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-08-2014, 13:32
  4. Vybírám CSC fotoaparát. Co koupit?
    Od mrkk v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11