Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Nikon D5100

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Potreboval by som poradit aky filter ( nemusi byt nejaky drahy ) a slnecnu clonu kupit na Nikon D5100 , objektiv 18-105 , fotenie dovolenky a rodina.
    dakujem
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Sluneční clona u objektivu 18-105 VR už je a z filtrů doporučuji polarizační, např. Marumi DHG C-PL 67mm.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Marumi DHG C-PL 67mm
    Hmm nepsal náhodou tazatel, že ten filtr nemusí být drahý? Za cenu jednoho tohoto filtru můžu mít téměř 10 filtrů jiných...

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

poradis nejaky uv a polarizacny filter na 67mm za dobru cenu? nie som nejaky profik aby som potreboval drahe filtre...
    dakujem

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Koukni na Aukro nebo Ebay

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Tenhle Marumi DHG CPL 67mm právě mám a jsem s ním spokojenej. Koupil jsem ho asi před 3lety nový v nějaký akci asi za poloviční cenu než vidím že je ted'. Dají se asi sehnat i neznačkové polarizáky kolem tří stovek, ale jestli dokážou udělat stejnou službu nebo jak dlouho vydrží, to nemám zkušenost. Jinak mám na objektivu pořád UV filtr Hama.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Hupp Zobrazit příspěvek
    jestli dokážou udělat stejnou službu
    Dokáží - testoval jsem je, ale nepoužívám. Používám spíš jen přechoďáky - tak řádově za desítkové ceny.

Nováček
    Registrace
    Nov 2012

Potřebovala bych poradit. Mám Nikon D5100 s objektivem Nikkor 18-105mm. Chci si pořídit přechodové filtry značky cokin nebo 84,5mm, ale sháním držák jen na jeden filtr 84,5mmx100mm nebo 84,5mmx150mm. Všechny co jsem našla jsou ale na 3 filtry. Jediný držák co jsem našla byl ale širokoúhlý, ten předpokládám na můj objektiv asi ne...

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Používám filtry značek Kood, ND filtr od Cokinu, slovenské firmy 84,5mm a ještě nějaký "noname". Mělo by to být kompatibilní.

Držáky používám od Kood tento slim a pak ještě mám držák od Kood na tři filtry:
    http://foto-predsadky-redukce.heurek...ikace/#section

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Jinak Kood držáky jsou docela dobré. Slim verze pro jeden filtr je taková festovní a drží až moc. Ta se vyplatí na širokoúhlé objektivy, kde už hrozí vinětace od té Kood verze na tři filtry. Ta může trochu vinětovat při bočním otočení i na základním objektivu. Ale pro Nikon 18-105mm by to nemělo vůbec vadit.
    Jaké plánuješ filtry? Pro začátečníky doporučím na úvod nějaký střední šedý přechodový filtr se soft přechodem. S barevných mám jen tabákový přechodový filtr. Mám i s hard přechodem, ale nevýhoda ČR je absence moře .

Nováček
    Registrace
    Nov 2012

Do toho držáku Kood nacpu i filtry jako je 84,5mm Professional 150mm? Chtěla bych nějaké ty se středním přechodem. Využití hlavně na krajinu tady u nás kde nejsou moc velké kopce a pak taky třeba na hory.

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Jo nacpeš tam filtr 84,5mmx100mm i 84,5mmx150mm.
    To druhé je výška filtru. Rozhodující je ta šířka a to je u všech filtrů cca. 84,5mm. Cokin řady P + Kood VF + 84,5 mm jsou vzájemně kompatibilní. Tak jsem se díval a ten držák na tři filtry má dokonce jen ještě levnější čínský TianYa, ale v tom některé filtry trochu kloužou. No už je tak používanější a starší.
    Já mám jen 84,5mm x 100mm a bohatě to stačí. A to mám i objektiv širokáč Sigma 10-20mm. 150mm je asi spíš pro full frame foťáky.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Pokud chceš můžu ti prodat filtry co mám doma a které nebyly nikdy použité. Viz http://www.digimanie.cz/forum/showth...1-Ruzne-filtry Za 500.- bych ti to prodal všechny nebo dle výběru... Původně jsem je taky kupoval na objektiv 18-105, ale nakonec ani jednou nevyužil, nechtělo se mi to nosit, jelikož většinou jdu pouze se samotným foťákem... Kdyžtak písni SZ jestli máš zájem...

Podobná témata

1. Nikon D3100 18-105mm nebo Nikon D5100 18-55mm?
    Od Danielkyska v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 03-09-2013, 17:45
  2. Nikon KCC-REI-NKR-D5100
    Od palocc v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2013, 21:52
  3. Nikon D5100?
    Od Shampoo1 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 10-01-2013, 12:37
  4. Nikon D5100