Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

DSLR (ne nutně) primárně pro natáčení videa

Delltar (1)|13.2.2013 22:43
Hezký den,
jak už napověděl nadpis, hledám DSLR především pro natáčení videa. Mám zkušenosti s prací s Nikonem D800 a nadchl mě natolik, že už by mě shánět kameru ani nenapadlo. Jak ovšem mnozí tuší, jeho cena je poněkud překážkou :-)
Můj primární zájem je, aby fotoaparát měl vstup na mikrofon, jelikož synchronizace externího zvuku je při střihu neuvěřitelně otravná, a ve venkovních podmínkách je externí zaznamenávání prakticky nemožné (má-li stále natáčet jeden člověk).
Samozřejmě velmi krásné by bylo, kdyby měl fotoaparát i vástup na sluchátka, kvuli kontrole zvuku, ale není to zas taková nutnost (představuju si, že snad každý umí indikovat intenzitu zvuku na vstupu, takže lze funkci mikrofonu kontrolovat i vizuálně).
Další krásnou, ovšem ne nutnou vymožeností by byl nekomprimovaný HDMI výstup, ale to už je opravdu perlička.

Podtrženo sečteno, podstatné je, aby fotoaparát uměl natáčet 1080p video a měl vstup na mic. Zároveň je obrovským kritériem cena.

Zda je délka videosekvence omezena, že se video kóduje pouze v h.264 a podobně, nejsou nijak důležité faktory. Nemusí to být ani DSLR, pokud splní ony požadavky (a objektiv bude srovnatelný alespoň se setovým DSLR objektivem)

Předem díky za jakékoliv rady, už jsem se různě poohlížel, ale nemám ve světě fotoaparátů zas takový přehled, takže jsem toho určitě hodně minul :)
Milan Šurkala (3381)|13.2.2013 23:18
No, otázkou je, jaký je tvůj finanční limit. Pro videosekvence je nejlepší volbou asi Panasonic Lumix GH3 (https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-gh3-kral-micro-four-thirds-systemu/4868)