Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon powershot SX130 Is

Gembl (1)|14.2.2013 21:11
Dobrý večer,
mám dva roky starý (těsně po záruce) foťák Cannon powershot SX130 IS a mám problém: jakékoliv baterky (nabíjecí, nenabíjecí, stoprocentně nabité) vydrží jen pár fotek, pak přístroj hlásí "vyměnit baterie". Zajímalo by mě, v čem je problém, případně zda lze závadu opravit? Pokud k tomu můžete poradit, prosím na [email]bara.cernik@centrum.cz[/email]. Díky.
Milan Šurkala (3381)|15.2.2013 18:14
No, problémy s bateriemi u Canonů jsou dost časté. Nicméně, otázkou zůstává následující. Ty stoprocentně nabité baterie jsou nové, nebo se stále jedná o původní nabíjející baterie? Ony NiMH články postupem času stárnou a po nějaké době jsou na vyhození a nezvládnou fotoaparát napájet ani jako 100% nabité. K těm nenabíjecí jen malý detail. Jedná se o alkalické baterie? Na normální tužkovky se fotoaparát většinou ani nezapne. Pokud jde o alkalické články a nové nabíjecí články, pak je problém ve fotoaparátu a obávám se, že zde už oprava nebude mít smysl (pokud teda neznáte nějakého šikovného elektrikáře, který by měl odvahu to rozebrat a mrknout, zda tam není něco nepatřičného). Do servisu bych to už nedával.