Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pomoc při výběru objektivu k Sony Alpha DSLR-A450

Popey (2)|16.2.2013 18:55
Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o pomoc s výběrem makro objektivu a naopak objektivuna dálku k Sony Alpha A450.
Upřímně se v tom moc nevyznám, tak bych chtěl poradit od zkušených.
Předem moc díky.
Sakini (1174)|17.2.2013 10:18
Můžeš definovat možnosti a požadavky? Kolik za který můžeš dát, jak velký dosah/rozsah má mít to tele?
Popey (2)|17.2.2013 12:15
Momentáně mám doma setový Sony 15-55 a pak Sigmu 70-300.

Po nějakém hledání jsem objevil toto: http://www.megapixel.cz/tamron-af-sp-90-mm-f28-di-macro-pro-konica-minolta a případně toto jako univerzál/dálka http://www.megapixel.cz/tamron-af-18-200-mm-f35-63-di-ii-macro-pro-konica-minolta

Byl by to dobrý výběr? Nebo ten na dálku je vzhledem k těm dvěma objektivům co mám zbytečný? Snímky se asi kvalitativně nezlepší, jen bude ta výhoda, že to budou 2 objektivy v jednom, tuším?
Sakini (1174)|17.2.2013 13:21
Makro Tamron je za současnou cenu velice dobrou volbou, ještě levnější řešení je Sony 30/2.8 který není špatný, ale je o dost kratší což může být často docela nepohodlné. Tamron 18-200 není žádný zázrak, trpí na výrazné zkreslení a vinětaci, ostření je pomalé a hlučné, prostě víceúčelový seťák který si vybírá daň za svou univerzálnost. Za dobrých podmínek dokáže udělat dobré fotky, a celkově je o něco leší než Sigma 18-200. A hlavně je opravdu malý a skladný... Takže nic extra, ale oproti současným objektivům (předpokládám že jde o levnou Sigmu 70-300 bez stabilizace) si asi ani nepohoršíš, až na ztrátu 300 mm ohniska tedy (které je u Sigmy nad 200 mm stejně nevýrazné a měkké). Delší skla od Sony jsou drahá, zbývá už jedině Tamron 70-300 VC http://objektivy.heureka.cz/tamron-sp-af-70-300mm-f-4-5-6-di-vc-usd-sony/ to je velice schopný teleobjektiv který stojí za to, a pro Sony v podstatě jediná výkonnější volba do deseti tisíc. Pokud chceš něco co za to bude stát, tak tenhle to dá.

Tamron 18-200 by byl seťák s větším rozsahem, jeden objektiv za dva je praktický, ale pokud očekáváš nějakou lepší kvalitu, je vždy lepší si ten rozsah rozdělit. Čím větší rozsah objektiv má, tím víc trpí na různé optické vady a nedostatky, které jsou pak líp nebo hůř pořešené. A u takového levného skla jako Tamron je, se zázraky čekat nedají.
jonashredblocks (129)|17.2.2013 15:34
Zrovna včera jsem četl v DIGIFoto 12/2012 velký test ultrazoomových objektivů, kde výborně hodnotili právě jak Sigmu 18-200, jak psal Sakini, tak tu delší verzi 18-250, která samosebou stojí o něco více. Tamrony zase tak dobře nedopadly, ale PRO hraje u nich cena...
Sakini (1174)|17.2.2013 19:38
Tak ty Sigmy jsou pravidelně kladně hodnocené, hlavně 18-250, ale je to o preferencích. Je pravda že jsou podstatně lépe stavěné, a s odpovídajícím zacházením dělají dobré fotky, ovšem taky si za to berou svou cenu za kterou se dají pořídit objektivy s menším rozsahem, ovšem mnohem vyšším výkonem. S 18-200 mám poměrně dost zkušeností, a určitě není neschopná, ale umí i rychle zklamat když dojde k náročnějším situacím (různě neostrá místa obrazu, na 200 už opravdu slabá světelnost). Tamron 18-200 je pak zajímavější volbou vzhledem k poloviční ceně, když za dobrých podmínek a správného zacházení podá hodně podobný výkon. Že je slaběji konstruovaný, a víc trpí na optické vady, je ovšem fakt. Myslím že kdo má na Sigmu 18-250 a požaduje současně obrazovou kvalitu, mohl by už klidně zvážit pořízení dvou výkonnějších objektivů (třeba přišetřit na Tamron 17-50 + 70-300 VC), když tedy odhlédnu od cestovní univerzálnosti jednoho skla.