Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Foto-batoh (a levně?)

jonashredblocks (129)|17.2.2013 11:33
Koukal jsem, že už tu pár dotazů v týhle sekci bylo, ale bohužel takřka bez reakcí. Sháním fotobatoh pro svou skromnou výbavu D3100 a objektivy 18-55mm, 35mm a 55-200mm (jeden vždy bude nasazen) a ideálně, aby tam bylo místo i na externí blesk, který si můžu půjčit od táty, nebo bych ho třeba někdy koupil... Mám jen malou brašničku, do níž se vejde jen tělo s objektivem, když jdu na procházku, tak to stačí, ale ne nějaký cesty, abych měl s sebou všechna skla, už to je komplikovaný.

Hlavní roli bude u mě hrát určitě cena, ale zase aby byla znát i kvalita a batoh nějaká léta vydržel. Budu rád za tipy, díky!
Evok (36)|17.2.2013 23:13
Taky po nčem takovem pokukuju a LowePro Fastpack 350 mam taky mezi kandidaty a ještě se mi hodně líbí TAMRAC Evolution 9 zatim teda vic jak ten LowePro.

http://www.fotobatohy.cz/batohy/tamrac-evolution-9-cerny/tamrac-evolution-9-cerny
jonashredblocks (129)|18.2.2013 13:00
Když nic jinýho nenajdu, půjdu do toho Lowepro Fastpack 250 asi, kterej jsem v jednom pražským shopu našel za 1500 (normálně stojí kolem 2000,-).
Helmuth fon Bukwicz (33)|18.2.2013 23:06
Taky jsem toužil po batohu a hlavně,aby se do něj hrozně moc vešlo.Je to poměrně drahej špás a tak jsem nakonec podlehl ceně a koupil si obyč Samsonit.Krásně se mi do něj vejde zrcadlo s nasazenou Sigmou a plus další čtyři objektivy,pár filtru a ostatní drobnosti,dokonce i plechovka piva a šrajtofle s mobilem.Jenomže,co jsem chtěl říct.Tohle krom toho piva většinou tahám absolutně zbytečně,páč si většinou vždycky vystačím s tou Sigmou a nic víc nepotřebuju.Takže se tahám s batohem plným objektivů a fotoblbin a mám ho povětšině jen na tu horní kapsu,do který pak foťák dám.Nechci ti do toho nějak kecat,ale jsem rád,že jsem do toho moc neinvestoval,páč netvrdím,že je to na nic,to v žádným případě,pořádnej futrál je potřeba,ale pokud nechodíš do terénu každej den,se záměrem fotit něco s vícero objektivy,pak je to všecko zbytečný sebou tahat,to mi věř.Pak naprosto postačí spolehlivá a kvalitní brašnička přes rameno,nebo něco takovýho,jako mám já a místo těch objektivů,těch co je nosíš vlastně jen proto,že co kdybych je náhodou potřeboval nasadit,naházet raději do přihrádek čtyři,pět bombiček :-)) Jenomže to už pak nemusíš nikam chodit :-)))
Pavel Olivík (160)|20.2.2013 21:14
...souhlas s Helmuthem...kdo se s tím má pak tahat při nějaké turistice...vezmu foťák a dva objektivy a příslušenství a to stačí...stejně ty další objektivy člověk ani nepoužije...a dopředu přece vím,co budu fotit...asi tak...