Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vhodná kombinace?

hansb (3)|17.2.2013 15:29
Zdravím, chtěl bych se někoho fundovaného zeptat na vhodnost sestavy: Canon EOS 600D + 18-55 EF-S IS II + Tamron SP AF 70-300mm F/4-5,6 DI VC USD. Jde mi o vhodnost pro fotografování letadel. Věnuju se tomu už léta, takže mám konkrétní představu co chci fotit. Takže: objekty dost vzdálené, objekty rychle se pohybující, focení za jakéhokoliv počasí či denní době(čili i za nedostatku světla). Na druhou stranu i objekty focené na krátkou vzdálenost(letadla vystavená na ploše při leteckých dnech atd.). Každopádně 99 procent užití bude venku. Cena do 30 000 včetně brašny, náhradní baterky, sluneční clony a paměťovky s dostatečnou kapacitou, nejlépe dvou. Díky.
didrik (75)|17.2.2013 16:46
"focení za jakéhokoliv počasí" znamena aj pocas mierneho dazda? Ak hej, tak by som asi odporucil znacku pentax, ktora ma utesnene tela a objektivy aj v zakladnej triede (Canon ci Nikon az pri vyssich modeloch). Za nedostatku svetla podavaju tiez dobre vykony.
hansb (3)|17.2.2013 20:07
Za deště si e taky, ale ne tak, aby mi pršelo na foťák. Ani s Pentaxem bych si netroufl fotit na otevřenym dešti.
kasssy (63)|17.2.2013 20:36
Momentálně to nikde nemůžu najít, ale jak jsem hledal info o Pentaxu K-30, tak jsem kdesi vyčetl, že byl vystaven při focení dešti asi 30 min. a vše bylo v poho, ale fakt se mě to nedaří najít, takže ruku do ohně za to nedám... Do konce týdne ho už ale snad konečně objedám. Ještě jsem trošku na vážkách, jestli nejít do Canonu eos 600d, ale ta by zvítězila kvůli ceně. (v ceně bývá většinou nějaký bonus a Canon teď vrací tuším 1200kč
Sakini (1174)|17.2.2013 20:53
Na K-30 můžeš chytat žraloky když budeš chtít, snese ponoření a trvalý déšť - jiná ovšem je, že ti objektiv zaplavuje voda a vyfotíš jen kapky na předním členu, když s ním míříš nahoru.
hansb (3)|17.2.2013 21:26
Jasný, ale nebudu si kupovat K-30 jenom kvůli tomu, abych s nim mohl jednou za dva roky fotit v dešti.
Sakini (1174)|17.2.2013 21:53
To ne, spíš si ho koupíš kvůli rychlému autofokusu a obrazové kvalitě překonávající Canon 600D. Problém je jinde, sehnat výkonný telezoom za rozumné peníze pro Pentax, Tamron 70-300 VC se pro něj nedělá a Pentax 60-250 je cenově mimo.

Jinak ten Tamron je dobrá volba telete - takže z ceny odečteme deset tisíc. Zbývá dvacet na tělo se seťákem a příslušenství. Do toho se vejdou jen dvě dostatečně výkonné volby - Nikon D5100 a Canon 600D. Výhody jsou momentálně na straně Nikonu - lepší senzor, při stejných cenách setů k němu dostaneš 18-105 který je určitě lepší a užitečnější než 18-55ky. MultiCAM 1000 Nikonu je autofokus naprosto dostatečný na snímání rychlých objektů, jen je třeba s ním umět zacházet (osobní zkušenosti, je rychlý dost). Canon můžeš taky použít, ovšem Nikon D5100 ho celkově překonává za srovnatelné peníze, nebo i míň. A možnost pořídit objektiv s větším rozsahem (18-105) je významná, za 600D s 18-135 se zaplatí víc a přitom je jejich objektiv slabší.

D5100 se dá s 18-105 pořídit i pod šestnáct tisíc, a zbyde dost i na ostatní výbavu. Momentálně je to celkově lepší nabídka než Canon 600D, díky tomu že má nástupce a jeho cena šla ke dnu. Každopádně nedoporučuji vázat se na značku, to by bylo zavádějící.
kasssy (63)|20.2.2013 11:56
[QUOTE=Sakini;25560]Na K-30 můžeš chytat žraloky když budeš chtít, snese ponoření a trvalý déšť - jiná ovšem je, že ti objektiv zaplavuje voda a vyfotíš jen kapky na předním členu, když s ním míříš nahoru.[/QUOTE]
V tom případě by se hodilo přejmenovat sluneční clonu na děšťovou:-))
kasssy (63)|21.2.2013 20:21
Držte mě palce, konečně se snad zadařilo a zítra očekávám balíček a v něm K-30 se dvěma setovými objektivy "WR"... Už se těším:-)
Sakini (1174)|21.2.2013 23:17
Konečně? A i s dešťovými clonami? :-) No osobně jsem zvědavý na dojmy ;-)
kasssy (63)|22.2.2013 04:48
[QUOTE=Sakini;25654]Konečně? A i s dešťovými clonami? :-) No osobně jsem zvědavý na dojmy ;-)[/QUOTE]

Ano,konecne. Uz jsem nejakou dobu vybiral a bylo to takovy nejisty s financovanim... Clonky proti desti nemam,ale co Cech, to koumak,tak jsem si rikal ze pouziji takovy to paraplicko jak se dava v cukrarne na pohary:-) na svoje dojmy jsem taky zvedav. Konecne zas bude doma kloudnej fotak...
kasssy (63)|22.2.2013 21:04
Tak K-30 mám doma:-) první co mě mile překvapilo jsou sluneční clony u obou objektivů. Všude se píše, že Pentax má větší grip než srovnatelná konkurence, no já bych bral ještě větší:-) Nechtěl bych mít v ruce zrcadlovku s malým gripem:-) Fotky na ukázku zatím nemám. Zkouším jen tak blikat doma a docela jsem překvapen výsledky za špatnýho osvětlení dá se udržet i focení bez blesku a při osvětlení 25W lampičkou v místnosti:-) ( ano je tam dost šumu, ale jsou to první postřehy a srovnávání s obyč. kompaktem, rychlost ostření pro mě dobrá, za deního světla to bude zas jinde. Fotka s použitím blesku v úplný tmě je parádní oproti kompaktu. Zatím jsem snad ani nekouknul do návodu, ještě mě nebylo nejhůř. Takový ty základy jsou snad všude stejný. Trošku mě vyděsilo, že při prvních fotkách foťák zaostřil a já viděl v hledáčku rozostřený obraz, ale fotka byla ostrá. prvně mě napadlo, že někde v menu budu muset provést korekci nastavení objektivu, ale za chvíli mě došlo, že mám k dispozici korekci hledáčku a bylo po problému:-) No, asi dnes jen tak neusnu:-))
kasssy (63)|26.2.2013 20:42
[QUOTE=Sakini;25560]Na K-30 můžeš chytat žraloky když budeš chtít, snese ponoření a trvalý déšť - jiná ovšem je, že ti objektiv zaplavuje voda a vyfotíš jen kapky na předním členu, když s ním míříš nahoru.[/QUOTE]

Bohužel jsem zatím nikde v papírech (Česky psaných) nenašel ani řádek o zvýšené odolnosti proti vodě, či prachu. Jen v návodu je napsáno "chraňte před vodou a prachem" To je sice běžná fráze, ale pokud se výrobce ohání odolností, čekal bych nějakou specifikaci odolnosti. Zatím je o odolnosti psáno jen v nabídkách... Možná to je na některým papíře kterých je u každýho výrobku dost, ale ne v úředním jazyce platném v tomto státě.
Sakini (1174)|26.2.2013 20:52
Česky to tam možná nestojí, ale spíš bych se opřel o množství testů a videí, kde uživatelé s K-30 dělají psí kusy, a ono to fotí a fotí ;-) Oni se až tak neohánějí, prostě jen tvrdí že vše je utěsněné což je pravda, na to myslím ani žádná konkrétní specifikace není (aby zase netvrdili něco co jim pak někdo bude chtít za každou cenu vyvrátit, rozfláká to a pak jim bude dělat negativní reklamu že tolik to zase nevydrželo).

Mrkl jsem se do originálního manuálu a ani tam není žádná zvláštní zmínka - chovají se jako by byl "normálně rozbitný", což je logické pro případ problematických situací. Takže tělo je utěsněné a zodolněné, ale není to nějaká standartní vlastnost, a principielně řečeno je na tvé důvěře v Pentax že tomu tak je. To že je to nepopiratelný fakt je samozřejmě taky důležité, jinak bys tomu asi zase tak moc nevěřil.